Звіт про діяльність ГП Нова Країна (02.2014 – 09.2014)

Share

Головна мета ВГП «Нова Країна»: створити впливове Громадянське Суспільство для сталого розвитку України і реалізації стратегічного бачення “Нова Країна”.

Організація публічних комунікацій, які мають завданням підготувати громадську думку до необхідних змін, винести на широке обговорення бачення Нової Країни (Візію 2022), знайти взаєморозуміння в експертному середовищі щодо стратегічних цілей – це наш першочерговий пріоритет.

Візія регулярно оновлюється та доповнюється.

Особливістю реалізації стратегії по досягненню Візії є те, що ГП Нова Країна керується одночасно двома підходами: “зверху вниз” та “знизу вверх”. Тобто, з одного боку Візія роскладається на складові і дає розуміння які саме реформи необхідно проводити, а з іншого – ті кроки, які робляться зараз постійно звіряються з Візією.

Результати. Візія

У лютому 2014 року група експертів ініціювала розробку та суспільне обговорення того, яку нову Україну ми хочемо бачити через 7 років – (що ми назвали “Візією” – стратегічним баченням). В роботі за 10-ма напрямками розвитку країни взяло участь понад 2-х тисяч експертів з усієї країни. Загальні збори учасників відбувалися 4 рази, після чого була сформована рада координаторів ВГП «Нова Країна» – представники ініціатив у 10 напрямках. Експертні волонтерські групи 3 місяці працювали над створенням Візії, збираючись у кафе та бібліотеках. Також велика кількість учасників брала участь в обговореннях онлайн. Таким чином виник документ «Візія Нової Країни» та Стратегія, що включає опис конкретних вимірюваних показників, які можна досягнути через 7 років, а також заходи та проекти реформ, необхідні для їх втілення.
Візія: http://novakraina.org/viziya-nova-krayina
Інфографіка: http://novakraina.org/viziya-nova-krayina/infografika

Із 1800 експертів-волонтерів утворилися згуртовані команди (всього близько 40 команд від 5-7 до 50-60 оффлайн-учасників у кожній), спрямовані на втілення Візії. Працює проектний штаб (проектні офіцери), завданням якого є регулярна “зшивка” проектів, фасилітація взаємодії, організація обміну досвідом, приєднання інших ініціатив.
На волонтерській основі створено та працює сайт http://novakraina.org/ , який поширює ідеї “Нової країни” та об’єднує однодумців. Власними силами розроблено макети інформаційних буклетів.

 

Розпочато та поширюється громадське обговорення Візії у регіонах України: команди волонтерів за свої кошти виїжджали в регіони, щоб ознайомити з Візією місцевих активістів та залучити до роботи над створенням стратегічного бачення розвитку власних громад якомога ширше коло людей. Було охоплено 7 міст, загальна кількість учасників стратегічних сесій в регіонах – понад 2000 осіб.

 

Результати: Робота з Президентом України

9 липня 2014 року Візія була презентована Президенту країни П. Порошенку. Експерти ВГП «Нова Країна» та Реанімаційного Пакету Реформ презентували свої пропозиції реформ за найважливішими напрямками.
http://novakraina.org/news-2/news/zustrich-prezidenta-ukra%D1%97ni-z-gromads-2
Результат:

Досягненням цієї зустрічі стало розуміння керівництвом країни важливості в державі документу на зразок розроблених нами Візії 2022, стратегії її втілення та проектів реформ. Після плідного спілкування з активістами Президент дав вказівку розробити стратегію реформ, використовуючи напрацювання громади. То ж сьогодні країна має Стратегію-2020, яка представлена широкому колу громадян на обговорення, ключові показники якої в більшості перегукуються із нашою довгостроковою стратегією розвитку країни “Візія 2022”. Створений дорадчий орган при Адміністрації Президента “Національна рада реформ” зараз із 4-х запропонованих для громадськості місць включає 2-х представників ВГП «Нова Країна» – Валерія Пекара та Данила Пасько.
http://www.prezident.gov.ua/news/31195.html

При підготовці Стратегії розвитку України 2020 команда Президента спиралась на Візію 2022, що підготували експерти ВГП «Нова Країна». Про це казав й Дмитро Шимків у ефірі “Клубу реформ” на 5 каналі, 01.10.14
http://reforms.in.ua/2020/
http://novakraina.org/viziya-nova-krayina/infografika
https://www.youtube.com/watch?v=1TLW1AjE99I (з 55 хвилини)

Результати: Просвітництво.

Одним з важливих напрямків у роботі нашої організації є створення умов для виникнення нового типу комунікацій в громадянському суспільстві, сприяння відкритої взаємодії активістів з відмінною громадянською позицією, навчання діалогу і знаходженню консенсусу, що в решті решт має сприяти консолідації суспільства. З цією метою ВГП «Нова Країна» стала організатором низки заходів, публічних подій та обговорень питань щодо стратегічного бачення країни з видатними реформаторами, українськими міністрами, державними та громадськими лідерами.

Перелік деяких подій:

1 серпня 2014 року в Київській Школі Економіки відбувся закритий ворк-шоп для журналістів на тему «Децентралізація: цілі реформ та результати», який був проведений спільно з Київською Школою Економіки, ВГП «Нова Країна», фундацією “Відкритий діалог” та РПР.
http://decentralization.in.ua/ru/rezultati-vorkshopu-dlya-zhurnalistiv-u-kiyivskij-shkoli-ekonomiki/

21 серпня 2014 ВГП «Нова Країна» провела Конференцію «Податкова реформа: пошук концепції, що об’єднує суспільство».
Більше ста представників громадських організацій, Державної фіскальної служби України, Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, бізнес-асоціацій, аудиторських компаній 21 серпня обговорили широке коло питань, пов’язаних з темою реформування податкової системи України та підготували низку пропозицій до відповідних служб.
http://taxes.org.ua/pages/about2/

23 вересня наші представники організували зустріч з бійцями Нацгвардії військової частини № 3005. Подія складалася з 2-х частин: загальної презентації документу “Візія Нової Країни” з деталізацією за блоком національної безпеки, збору коментарів і пропозицій від військовослужбовців та зустрічі з керівництвом Національної Академії Національної гвардії України. Обговорювали національну безпеку та особливо важливу зараз інформаційну безпеку, як її складову.
За результатами зустрічі домовилися про наступні кроки: провести розширену лекцію (300+ чол.) для офіцерського складу і курсантів з основ інформаційної безпеки з прикладами та детальними поясненнями. В результаті має бути сформована група слухачів, які бажають поглибити свої знання з інформаційної безпеки. Ця група буде «точкою кристалізації», що далі буде навчатися інформаційній безпеці за окремою програмою, розробленою експертами ВГП «Нова Країна».
Підготовлено та направлено Командувачеві НГУ 2 листи з пропозиціями подальшої співпраці.

Також 13 червня 2014 року вперше у форматі публічної дискусії відбулося громадське обговорення проекту Концепції нової системи охорони здоров’я, підготовленого Міністерством охорони здоров’я України. Організаторами заходу виступили журнал “РRO Менеджмент в охороні здоров’я”, громадська ініціатива «Реанімаційний пакет реформ», та ВГП «Нова Країна». У заході взяли участь Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій, експерти з питань організації системи охорони здоров’я, представники медичної спільноти та громадськості.

http://www.moz.gov.ua/ua/portal/pre_20140613_g.html

«Грузинський досвід реформ» – так називається цикл зустрічей, які організовує ВГП «Нова Країна» у Києво-Могилянській бізнес-школі.

Напрацьована концепція реформи та проведено декілька круглих столів з податкової реформи. Відбулася доповідь координатора групи “Податковий кодекс” ВГП «Нова Країна» Тараса Козака під назвою “Люди” на зустрічі з Державною фіскальною службою під керівництвом Ігора Білоуса. Були запропоновані деякі нові принципи формування, оцінки роботи, звільнення керівників місцевих податкових органів, порушені питання створення та функціонування громадських рад. Пропозиції групи “Податковий кодекс”ВГП «Нова Країна» були підтримані керівництвом відомства. Підготували перелік змін, які можна втілити без прийняття нових законів.
http://taxes.org.ua/forum/10/

8 вересня Візійний проект “Нова Країна” отримав нагороду “Комунікації для майбутнього” (Communications for the Future (C4F) у номінації “Відносини майбутнього” (Relations of the Future) на Давоському комунікаційному форумі в Києві (World Communication Forum Davos Kyiv).
http://www.telekritika.ua/profesija/2014-09-04/97733

Результати. Реформи та команди реформ

Простір ВГП «Нова Країна» вже містить проектні команди, здатні створювати пропозиції реформ та втілювати їх у життя, стаючи, таким чином, своєрідним “інкубатором міністерств”.
Члени нашої організації активно співпрацюють з міністерством освіти ( Наталія Лімонова), з міністерством охорони здоров’я (Радмила Гревцова, Олександр Жигінас), з міністерством молоді та спорту (Сергій Сорока), з міністерством економіки (Олександр Стародубцев, Данило Пасько).

Приклад створених проектних команд ВГП «Нова Країна» та основні результати їх діяльності з лютого до жовтня 2014 року:

«Реформа системи Державних закупівель»

– створена концепція реформи

https://docs.google.com/a/open-broker.com.ua/document/d/1VfSRQjzua80_AungLzjZduQXUY4jsNTzui8S5IhAyjY/edit
концепція презентована Президенту
https://www.youtube.com/watch?v=CLpky_DN59E&hd=1
– створено групу з реформи при профільному Департаменті Мінекономіки, активіст з НК А.Стародубцев призначений заступником голови
– поданий необхідний для реформи законопроект до Верховної Ради
http://w1.c1.rada.gov.ua/pls/zweb2/webproc4_1?pf3511=51976
– підписано Меморандум з провідними ІТ-компаніями про початок спільної роботи над необхідним програмним забезпеченням (ПЗ) для автоматизації (та прозорості) державних закупівель. На сьогодні вже розроблена Концепція та Технічне завдання майбутнього ПЗ.

http://www.ukrinform.ua/ukr/news/prezentatsiya_19701
організований безкоштовний ІТ-аудит наявних техничних можливостей ДП “Зовнішторгвидав” фахівцями провідної світової аудиторської компанії “EY” (Ernst & Young). ІТ-аудит має показати ступінь готовності до впровадження ПЗ, що розробляється.
– вийшла стаття в «Форбс» за результатами реформи та її завданнь на сьогодні http://forbes.ua/opinions/1378848-elektronnye-goszakupki-kak-ukraine-sekonomit-12-mln-v-den
«Реформа системи Державної служби України»
– створена і схвалена концепція реформування системи Державної служби
– активіст ГП НК Сергій Сорока увійшов до складу експертно-консультаційної Раду при НАДС щодо реформи системи державної служби
– Узгоджений проект Закону України “Про Державну службу”, співавтором якого є група «Реформа системи Державної служби в Україні»
«Реформа системи Освіти»
– створена і узгоджена з усіма основними стейкхолдерами Візія освіти і науки до 2022 року. http://novakraina.org/viziya-nova-krayina
– створена концепція реформи презентована Президенту;
– створена модель освітнього ваучера і запропонована для аналізу та прорахунку в Мінекономрозвитку
– розроблена необхідна нормативна база під проект «Освітній ваучер» – спільна робота з Академією педагогічних Наук, профільним Комітетом ВР, МОН
«Економічна Стратегія»
– – створена «Нова економічна стратегія» та презентована Президенту

http://strategy.org.ua/2014/07/15/nova-ekonomichna-strategiya-ukrayini-vid-
– проведено 5 відкритих лекцій для громадськості з економістами, експертами в галузі стратегічних досліджень, представниками бізнесу
– створена Концепція соціально-економічної стратегії України, презентовано викладацькому та експертному складу KSE, отримано рецензію
– проведений Круглий стіл з представниками влади в УСПП, налагоджен зворотній зв’язок від громадських організацій з представниками Мінфіну і ДФС про неприпустимість прийняття податкової концепції уряду. Написано відкрите звернення до Президента та уряду

проведено прес-брифінг громадських сил про неприпустимість проведення реформ, неузгоджених з суспільством. Запросили Білоуса (ДФС) і Шлапака (Мінфін) до діалогу за круглим столом 3.10.2014

«Реформа податкової системи»

створена «Нова економічна стратегія», презентована Президенту;

проведена конференція за участю Шеремети, РПР, ТПП, уряд Грузії

Проект “Розвиток регіонів”

Метою проекту консолідація громадських активістів у різних регіонах України на базі Громадянської Платформи Нова Країна, створення та підтримка діяльності осередків, допомога в розробці стратегії розвитку міст та її реалізації силами громадян міста.

Проведено установчі зустрічі з презентацією Громадянської Платформи Нова Країна для місцевих активістів, які потенційно готові розвивати осередок Нової Країни в 10 містах – Одеса, Львів, Чернівці, Івано-Франківськ, Кам’янець-Подільський, Житомир, Тернопіль, Бережани, Хмельницький, а також у Харкові – для бійців Національної Гвардії.
У 6 містах з цього переліку проведено також брейнштормінги щодо бачення майбутнього міста – «Нове місто».
Під час таких сесій учасники відповідають на питання, як має бути організовано життя, яка є інфраструктура та можливості у місті, про яке вони мріють, та розглядають майбутнє міста за такими напрямками як «Самоврядування», «Економічний розвиток», «Суспільне життя» та «Приватне життя». За результатами отримуємо карту побажань, а вже наступним кроком роботи осередку – є розробка стратегії та конкретних проектів з реалізації отриманого бачення.
https://www.youtube.com/watch?v=yXItOU9S31A

Практично в усіх містах зазначають важливість освіти, необхідність розвивати громадянські компетенції – тому актуальною є співпраця з Відкритим Університетом Майдану, плануємо, що активісти усіх міст, які вже відвідала команда Нової Країни і які показали високу зацікавленість, отримають можливість пройти 2-денний курс «Школа Свідомого Громадянина».
http://vum.org.ua/program-1/

Серед усіх міст, в яких вже побувала команда Нової Країни найбільше результатів досягнув осередок у Кам’янці-Подільському, який обраний в якості пілотного проекту.

Кам’янець-Подільський має досить жваве громадське життя, є унікальним невеличким містом в якому існує власне незалежне онлайн-телебачення podillya.tv
Серед успіхів осередку можна зазначити такі:

• проведено брейнштормінг “Нове місто”, за результатами якого визначено близько 20 проектів, які можна реалізувати і місті найближчим часом

• визначилася група людей, які готові надалі працювати над проектом розвитку міста

• На найближчий час запланований розвиток 2-х освітніх проектів: розвиток відкритого університету у співпраці ВУМ та місцевої ГО “Громадське телебачення “Поділля” , а також освітній проект для бізнесу “Кава з профі”, який спрямований на консолідацію та розвиток бізнес-ком’юніті

• Проведено пілот проекта “Інші вибори”. Знайдено потенційних молодих лідерів (тих, кого в майбутньому ми можемо готувати до політичної діяльності та роботі на держслужбі), визначено переможця проекту “Інші вибори” (кандидатка від партії “Правий Сектор”) http://podillya.tv/inshi-vybory

• Проведено спільну зустріч місцевих представників демократичних політсил (Свобода, Правий Сектор, Сила Людей, Самопоміч) та громадських організацій (Каскад, Нова Країна та ГромадськеТВ Поділля) та погоджено створення Групи Розвитку міста задля спільної роботи по розвитку громади (громадянського суспільства), узгодженій участі в місцевих виборах. Також планується створити Територіальний люстраційний комітет або Комітет по контролю за діями влади
http://podillya.tv/2014/10/07/demokratychni-syly-kam-yantsya-ob-yednalysya/

Також проведено презентації “Нової Країни” в Одесі, Львові, Чернівцях, для бійців Національної Гвардії у Харкові.

У зв`язку із обмеженими можливостями, повноцінний осередок, як пілотний проект, розвивається лише у Кам’янці-Подільському

Результати по цьому осередку:

проведено брейнштормінг “Нове місто”, по результатам маємо 1 публікацію в місцевій пресі

визначено місцевого координатора та групу активістів, які готові працювати як осередок

разом із місцевою ГО “Громадське телебачення “Поділля” заплановано розвиток проекту відкритого університету (у співпраці з ВУМ), також заплановано освітній проект для бізнесу “Кава з профі”, який спрямований на консолідацію та розвиток бізнес-ком’юніті

проведений пілот проекта “Інші вибори”. Знайдено потенційних молодих лідерів (тих, кого в майбутньому ми можемо готувати до політичної діяльності та роботі на держслужбі), визначено переможця проекту “Інші вибори” (кандидатка від партії “Правий Сектор”) http://podillya.tv/inshi-vybory
проведено спільну зустріч місцевих представників демократичних політсил (Свобода, Правий Сектор, Сила Людей, Самопоміч) та громадських організацій (Каскад, Нова Країна та ГромадськеТВ Поділля), вирішили спільно проводити проект “Чесні вибори”

Заплановано створення асоціації демократичних сил з метою спільної роботи по розвитку громади (громадянського суспільства), узгодженій участі в місцевих виборах. Створити Територіальний люстраційний комітет або Комітет по контролю за діями влади

Проект «Три години для країни».

Мета проекту – надати можливість громадським активістам отримати необхідні знання та навички, які допомагатимуть у їхній громадській роботі.
Навички управління проектами, підготовки, написання та проведення презентацій, перемовин, ораторської майстерності, фасилітації, управління командами, управління змінами, психологічної саморегуляції тощо.
Проведено 17 майстер-класів, практикумів, тренінгів. В проекті взяли участь 14 тренерів, в тому числі й зарубіжних (Сергій Хромов-Борисов, Росія, та Лоуренс Філбрук, Тайвань). Кількість учасників за вказаний період – більше 500.
Проект «Громадянські діалоги»
http://dialogy.in.ua/
Ціль – впровадити навички нової якості комунікації між людьми в Україні, смислового спілкування. Знизити рівень насильства в суспільстві, зменшуючи людську потребу вдаватися до насильства для вирішення проблем.
Проведено понад 50 тренінгів та лекцій, залучено більш ніж 1000 учасників з різних регіонів віком від 20 до 75 років. Географія міст: Київ, Донецьк, Дніпропетровськ, Харків,Гриців. Кількість ведучих-фасилітаторів зросла від 3 до 15 чоловік.
Практичні навички, які придбали учасники:
1. Вести конструктивну бесіду
2. Вміння слухати та не перебивати
3. Лаконічно та експресивно формулювати свої думки
4. Говорити на теми громадянських компетенцій, прав, соціальних можливостей

Сьогодні ВГП «Нова Країна» об’єднала як окремих громадян – конструкторів реформ, так і громадскі платформи, частина яких пішла на вибори, аби втілити у життя спільні напрацювання. Але наша основна робота – розробка реформ, підготовка реформаторських команд і суспільна комунікація реформ та бачення нової країни.

Share

Висловіть свою думку

*

Google+