Нова країна взяла участь в конференції «Податкова реформа: пошук концепції, що об’єднує суспільство».

Share

Податкова реформа і варіації її втілення – стали основною темою  дискусії на профільній конференції громадської платформи “Нова Країна”, яка пройшла в Торгово-промисловій палаті України 21 серпня.

З вітальною промовою виступили  Міністр економічного розвитку Павло Шеремета, Президент компанії “Євроіндекс”, співзасновник  ГП “Нова Країна” Валерій Пекар і модератор сесії, координатор ГП “Нова Країна”, Президент інвестиційної групи “Універ” Тарас Козак.

Так, Павло Шеремета порівняв реформу податкової системи з процесом лікування. Лікуєш одне, страждає інше – в такій ситуації єдиним виходом залишається першочергово лікувати те, що критичніше.

“У кожного сектора свою думку на цей рахунок. На мій погляд критичніше те, що лежить бізнес. У такій ситуації представники влади повинні задаватися питанням: а яке податковий тиск ми можемо собі дозволити?” – прокоментував він.

При визначенні цього самого “дозволити”, в першу чергу, потрібно враховувати які ставки будуть конкурентоспроможними для України щодо інших країн. Інакше говорити про привабливість для бізнесу в цій країні не доводитися.

Про урядовий проект реформ розповіла народний депутат, заступник голови комітету ВР з економічної політики Ксенія Ляпіна. Вона акцентувала на важливості комплексного підходу при реалізації будь-яких нововведень.

Особливим гостем  сьогоднішнього заходу став виступ екс-глава Податкової служби Грузії Джаба Ебаноідзе, котрий видав  головний секрет грузинських реформ: “Ми перебороли корупцію за допомогою електронних систем”.

Адже інакше не можливо забезпечити ефективний механізм контролю за потенційно корупційними схемами. Так, сформований IT-департамент Грузії розробив всі сервіси, необхідні для електронного документообігу.

Класні проекти концепцій податкової реформи від громадськості представили учасники ГП “Нова Країна” Володимир Семеніхін, Степан Джус і Віра Геніна. Вони перейшли від опису візії платформи до конкретних пропозицій.

Серед таких:

  1. Єдиний стандарт податкової звітності.
  2. Податкові картки (за аналогією з банківськими).
  3. Скасування податкових накладних.
Share

Висловіть свою думку

*

Google+