На зустрічі групи “Освіта та наука” обговорили напрями подальшої роботи

Share

9 грудня 2014 року відбулась зустріч групи «Освіта та наука” ГП Нова Країна. На зібранні були присутні 10 активістів. Координатор експертної групи Наталія Лімонова представила 2 основних напрями роботи на сьогодні:

«Перший – участь у законотворчій діяльності в сфері освіти. Ми співпрацюємо з трьома групами, які займаються реформою освіти: «Стратегічна дорадча група» при МОН, «Центр підтримки реформ» при Кабінеті Міністрів та Центр реформ при Адміністрації Президента.

Другий – підтримка та розвиток пілотних проектів, які створюються всередині групи (проект КМДШ повного дня, впровадження механізму електронного освітнього ваучера в Україні, навчально-освітній, методичний та сімейний цент «Нова школа», створення платформи для незалежного рейтингу навчальних закладів, просвітницька робота для батьків, розробка стратегії демократизації науки в Україні, освітній проект «Soft Training Club»). Ми вважаємо, що вони ведуть до реалізації Візії Нової Країни.

На зустрічі був присутній засновник ліцею «Гранд» Володимир Співаковський. Він представив власне бачення системи освіти через 50 років. Прообраз системи, яка створена Володимиром – «Гипермаркет знань», інтернет-проект, повна та багаторівнева матриця усіх уроків. У ньому розміщено у безкоштовному доступі 12 тисяч уроків, які збирали більше 22 тисяч авторів та експертів. Окрім того, інформація постійно оновлюється. Також Володимир підкреслив актуальність навчання роботі з інформацією у сучасній «інформаційній» епосі.

Також на зустрічі мав слово засновник школи «Афіни», який нагадав присутнім про принципи освіти, які прописані у Візії – різноманітність форм, мінімальній освітній стандарт, автономія шкіл, можливість дистанційної освіти, освітній ваучер. Один з кроків втілення Візії у реальність – пілотний проект по створенню «чартерних шкіл». Така школа бере на себе відповідальність за те, якими будуть випускники, вона не керуються державою, а повністю автономна.

Координатор експертної групи Наталія Лімонова повідомила про плани проведення на початку березня 2015 року в Києві Фестивалю неформальної освіти. Мета – зібрати однодумців, практичні методології, нове бачення системи освіти. Це особливо актуально враховуючи той факт, що сьогодні тільки 0,4% в Україні приватні. Цей проект стане кроком до втілення Візії у життя.

Share

Висловіть свою думку

*

Google+