Ідея створення Громадянської Платформи Нова Країна виникла наприкінці 2013 року. Під час Революції Гідності активні представники громадянського суспільства ініціювали розробку та суспільне обговорення того, як має виглядати Україна через 7 років. Так виникла ідея створення Візії – стратегічного бачення розвитку України, який був би розроблений не науковими колективами або вузькими групами експертів, а найбільш можливо широким загалом громадян України із у всіх регіонів країни.
Візійний проект Нова Країна розпочався 11 лютого 2014 року із заклику на сторінці проекту у фейсбуці до громадських активістів, експертів, підприємців, науковців, молодіжних активістів, журналістів, діячів культури та усіх небайдужих громадян до спільної роботи над образом майбутньої України.
Ініціаторами створення та експертним ядром проекту стали представники Громадянського Оперативного Штабу, Громадянського сектору Євромайдану та інших організацій, що приймали активну участь у революційних подіях 2013-2014 років.
Перша зустріч проекту повинна була відбутись 17 лютого 2014 року, але у зв’язку з тим, що більшість зареєстрованих на сесію активістів приймала активну участь у подіях на Майдані, робота над створенням Візії почалась на два тижні пізніше.
До роботи за 10-ма напрямками розвитку України долучились понад дві тисячи експертів з усіх регіонів країни. Загальні збори учасників відбувалися 4 рази, після чого була сформована рада координаторів ГП «Нова Країна», до якої увійшли представники експертних груп по всіх десяти напрямках.
З лютого по квітень 2014 року експертні волонтерські групи працювали над створенням Візії, збираючись у кафе та бібліотеках. Також велика кількість учасників брала участь в обговореннях онлайн.
В результаті 17 квітня 2014 у Києві було презентовано Візію Нової Країни: чітку картину бажаного майбутнього України, що включає опис конкретних вимірюваних показників, яких планується досягти до 2022 року, а також заходи та проекти реформ, необхідні для їх втілення.
9 липня 2014 року Візія «Нова Країна» була презентована Президенту України Петру Порошенко. В рамках Конгресу експерти ГП Нова Країна та Реанімаційного Пакету Реформ презентували свої пропозиції реформ за найважливішими напрямками.
Досягненням цієї зустрічі стало розуміння керівництвом країни важливості створення довгострокової державної концепції розвитку та чіткої картини майбутніх змін. Після спілкування з активістами Президент дав вказівку розробити стратегію реформ, використовуючи напрацювання громади.
Сьогодні країна має Стратегію-2020, ключові показники якої в більшості перегукуються із довгостроковою стратегією розвитку «Візія 2022», створену активістами ГП Нова Країна. Крім того, при Адміністрації Президента був створений дорадчий орган “Національна рада реформ”, до складу якого увійшли двоє представників Громадянської Платформи Нова Країна – Валерій Пекар та Данило Пасько.
На наступному етапі з експертів-волонтерів утворилися згуртовані команди, спрямовані на втілення Візії. Одночасно розпочав роботу проектний штаб (проектні офіцери), завданням якого є регулярна консолідація проектів, фасилітація взаємодії, організація обміну досвідом, приєднання інших ініціатив.