EASYBUSINESS

Share
Яка ціль групи?

Проблема зарегульованості відносин та надмірного контролю з боку держави є важливим фактором, що стримує діяльність підприємців та перешкоджає розвитку малого та середнього бізнесу в Україні. В рамках вирішення даної проблеми дерегуляція є необхідним та впливовим інструментом, який дозволить зменшити регуляторний тиск держави на бізнес. Головна мета групи – створення сприятливих умов для ведення підприємницької діяльності через поліпшення регуляторного середовища в Україні. Ключові задачі полягають у зниженні регуляторного тиску на бізнес шляхом спрощення процедур, скорочення кількості контролюючих органів і частоти перевірок, скасування непотрібних дозволів та ліцензій.

Результати на поточний момент?

Першим результатом діяльності групи стала розробка комплексного документу “Стратегія дерегуляції економіки України”, в якому виокремлено близько 800 дерегуляційних ініціатив. В рамках першого етапу реформи, група працює над реалізацією 200 ініціатив першого пріоритету.

На сьогодні, за активної участі групи було розроблено та прийнято низку нормативних актів, які реалізують близько 30 дерегуляційних ініціатив Статегії та суттєво покращують умови ведення бізнесу в Україні:

1. ЗУ № 191-VIII “Про дерегуляцію”, який полегшує умови ведення бізнесу через скасування надмірного регулювання, зниження адміністративного тягаря та боротьбу з корупцією.

2. ЗУ №0934 “Про ліцензування певних видів господарської діяльності”, який скорочує кількість видів діяльності, що підлягає ліцензуванню.

3. ЗУ №4586 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо захисту прав інвесторів”, який суттєво покращує захист прав міноритарних інвесторів в Україні.

4. ЗУ №1193 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скорочення кількості документів дозвільного характеру”, який суттєво скорочує кількість засобів регулювання.

5. ЗУ № 2381 “Про внесення змін до Податкового кодексу (спрощення ведення бізнесу в Україні)”

6. Постанова КМУ №42 “Про деякі питання дерегуляції господарської діяльності”, яка полегшує здійснення підприємницької діяльності та скорочує корупцію в аграрній, харчовій, нафтогазовій галузях та сфері ІТ.

7. Постанова КМУ №915 “Про впровадження системи збирання, сортування, транспортування, переробки та утилізації відходів як вторинної сировини”, який усуває монополію ДП “Укрекоресурси” на ринку утилізації тари і упаковки.

8. Постанова КМУ №719 “Про визнання такими, що втратили чинність, деяких постанов Кабінету Міністрів України щодо ввезення на митну територію України енергозберігаючих матеріалів, обладнання, устаткування та комплектуючих”, яка ліквідує схему зловживання пільгами при імпорті енергоефективного обладнання.

Також, група розробила План дій з дерегуляції для Уряду на 2015-2016 рр., який був затверджений та прийнятий розпорядженням КМУ №357-p від 18.03.2015.

Як приєднатися до роботи групи?

EasyBusiness тісно співпрацює з Урядом, бізнес-асоціаціями, міжнародними організаціями та громадянським суспільством з метою ефективної реалізації реформи дерегуляції. Всі охочі та зацікавлені особи можуть долучитися до роботи групи в якості експертів.

Офіційні ресурси та контакти групи:

Веб-сайт: easybusiness.in.ua
facebook: facebook.com/easybusiness.in.ua
linkedin: https://goo.gl/TaENBk

Координатори:

Михайло Оболонський
e-mail: m.obolonskyi@gmail.com
Микола Гайдай
e-mail: nikolai.gaidai@gmail.com
?

ВСІ НОВИНИ ГРУПИ

Share
Google+