ПРОЕКТИ З РОЗВИТКУ ГРОМАД ТА РЕГІОНІВ

region_300_dnepr
ДНІПРОПЕТРОВСЬК
Житомир

ЖИТОМИР

region_300_iv_fr
ІВАНО-ФРАНКІВСЬК
region_300_kamyanec
КАМ’ЯНЕЦЬ-ПОДІЛЬСЬКИЙ
Кривий Ріг
КРИВИЙ РІГ
Миколаїв
МИКОЛАЇВ
region_300_odessa
ОДЕСА
Полтава
ПОЛТАВCЬКА ОБЛАСТЬ
Рівне
РІВНЕ
Тернопіль
ТЕРНОПІЛЬСКА ОБЛАСТЬ
region_300_uzgorod
УЖГОРОД
region_300_kherson
ХЕРСОН

 

 

НАША МЕТА

Метою регіональної діяльності ГП Нова Країна є втілення розробленої Візії 2022 на рівні кожної громади. Ми розуміємо, що Нова Країна – це Нові Міста та Нові Села, такі, в яких громадяни активно залучені до процесів формування місцевої політики та розвитку власної громади, впливають на рішення органів місцевого самоврядування та здатні ефективно контролювати роботу цих органів.

Своїми завданнями ми бачимо:

• Консолідацію громадських активістів на базі ГП Нова Країна на рівні громад, а в подальшому – і в форматі міжрегіональної співпраці;

• Допомогу в розробці стратегії розвитку громади та плану її реалізації в форматі співпраці активних членів громади, місцевого бізнесу та представників місцевого самоврядування;

• Сприяння впровадженню реформ на регіональному рівні;

• Консультаційну, експертну та навчальну підтримку з питань контролю діяльності органів влади на місцях та здійснення впливу громади на рішення влади;

• Побудову комунікаційної платформи для вирішення важливих проблем життя громади; медіацію конфліктних станів;

• Створення та підтримку діяльності осередків ГП Нова Країна

ЯК МИ ПРАЦЮЄМО

Основні формати роботи ГП Нова Країна в регіонах:

• Зустріч-знайомство з представниками найбільш активних місцевих громадських ініціатив, презентація можливостей ГП Нова Країна, обговорення формату подальшої співпраці;

• Стратегічна співпраця: візійні сесії з планування майбутнього громади, допомога в розробці плану стратегічного розвитку, проектні сесії із розробки окремих проектів, постійне консультування та підтримка в ході реалізації проектів;

• Проведення тренінгів для громадських активістів (контроль за діями місцевої влади, проектний менеджмент, робота в команді, фасилітація стратегічних сесій – та інші відповідно до запиту)

• Робота з місцевим бізнесом: майстер-класи за участі експертів від Нової Країни, тренінги, обговорення проблематики регіону за участі експертів, допомога у реалізації спільних громадських та соціальних проектів, залучення бізнесу до підтримки громадських ініціатив;

• Ad Hoc формат: зустрічі-обговорення з питань вирішення окремих проблем громади / реалізації певних проектів

ПОТОЧНІ РЕЗУЛЬТАТИ

2014 рік

Відбулись установчі зустрічі з презентацією Громадянської Платформи Нова Країна для місцевих активістів, які потенційно готові розвивати осередок Нової Країни в 10 містах України – Одесі, Львові, Чернівцях, Івано-Франківську, Кам’янці-Подільському, Житомирі, Тернополі, Бережанах, Хмельницькому, а також у Харкові – для бійців Національної Гвардії.

За ініціативою громад проведено 7 стратегічних сесій «Нове місто»: в Києві, Тернополі, Івано-Франківську, Бережанах, Хмельницькому, Житомирі та Кам’янці-Подільському.

Ключова мета проведення стратегічних сесій – залучити місцевих експертів, підприємців, громадських активістів, управлінців, лікарів, діячів культури та мистецтва до процесу здійснення реальних змін в регіонах, що передбачає:

1) Об’єднання активних та небайдужих представників місцевої громади;
2) Формування спільного бачення майбутнього розвитку міст та регіонів;
3) Визначення пріоритетних напрямків розвитку (кластерів);
4) Налагодження трьохсторонньої співпраці між владою, суспільством і бізнесом;
5) Консолідацію кращих ідей в різних напрямках розвитку;
6) Розробку та втілення проектів, які змінять життя в регіонах України на краще.

«Ніхто не буде виконувати стратегію, яку придумали сторонні люди. Всі учасники Стратегічних сесій – місцеві жителі. Без статусів, без різниці ідеологій, без політичних партій» – такі основні передумови успіху регіональної Сесії на думку Валерія Пекара, співзасновника ГП Нова Країна.

2015 рік

28 лютого Громадянська Платформа Нова Країна провела Стратегічну сесію «Нове місто – Бровари», яка вписала абсолютно нову сторінку в історію розвитку громадянського суспільства, кинувши виклик усьому третьому сектору Броварів, і поставивши місцеву громаду перед новим випробуванням та запитанням: «Чи готові ми брати на себе відповідальність за своє місто навіть в умовах деструктивної позиції наявної міської влади?»

Докладніше про сесію в Броварах: http://novakraina.org/news-2/news/viziya-novikh-brovariv-pershijj-krok-na-po

18 травня у Києві більше 150 активістів долучились до участі в сесії ГП Нова Країна «Київ як світове місто», в рамках якої обговорювались наступні питання:

• Як перетворити Київ на світове місто?

• Яку цінність має столиця України для киян та світу?

• В чому полягає унікальна ідентичність міста?

• Що треба зробити, щоб місто стало привабливим для життя та відпочинку?

• Хто має стати ініціатором цих перетворень?

• Скільки проектів необхідно започаткувати вже сьогодні, та на що вони мають бути спрямовані, аби про наше місто стало відомо у всіх куточках світу?

• І, нарешті, – як перетворити Київ на глобальне місто?

Більше інформації про Київську сесію: http://novakraina.org/news-2/news/nova-kraina-proektuie-maybutnie-kiieva

Новий етап розвитку стратегічного планування в Україні розпочався влітку 2015.
14 червня за ініціативи Голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі ГП Нова Країна провела найбільш масштабну Стратегічну сесію Одеського регіону.

Більш ніж 600 громадських активістів, експертів, підприємців, діячів культури, представників місцевого самоврядування Одеси та Одеської області протягом 8-годинного мозкового штурму генерували ідеї у 10 пріоритетних кластерах розвитку регіону та підвищення якості життя.

Під час сесії учасники згенерували велику кількість ідей як стратегічного рівня, так і тактичного.
Необхідно відзначити, що саме сесія в Одесі стала серйозним «поштовхом» для активізації стратегічного планування в інших регіонах України.

Як відбувалась Стратсесія в Одесі: http://novakraina.org/news-2/news/nova-kraina-provela-naybilsh-masshtab

12 липня до визначення майбутнього власного регіону долучились жителі Івано-Франківщини. Більше 200 активних представників громадськості, влади та бізнесу зібрались в рамках масштабної Стратегічної сесії, організованої експертами ГП Нова Країна, щоб вирішити, якими мають бути основні напрямки розвитку регіону.

Про Cтратегічну сесію Івано-Франківської області: http://novakraina.org/news-2/news/nova-kraina-provela-strategichnu-sesi

30 липня відбулась довгоочікувана презентація результатів Одеської сесії і розпочався відлік 50 днів до втілення перших проектів. Найбільш активними виявились групи «Культура» і «Туризм». Втілення розроблених ідей розпочато і ми вже в очікуванні змін!

Кращі проекти та повний звіт з Презентації: http://novakraina.org/news-2/news/odesiti-predstavili-rezultati-stra

1 серпня ГП Нова Країна провела Стратегічну сесію Кам’янця-Подільського – міста, в якому було створено один з перших та найактивніших осередків нашої платформи. Більше 60 громадських експертів з різних сфер діяльності зібрались для обговорення майбутнього розвитку та проектів у 5 напрямках:

• Місцеве самоврядування і контроль влади
• Розвиток підприємництва, інвестиції, нові галузі економіки
• Туризм, культура, історична спадщина
• Інфраструктура, міське середовище
• Освіта, молодіжна політика

За словами координатора регіональних проектів ГП Нова Країна Олени Горб, учасники цьогорічної Сесії продемонстрували значне зростання рівня професіоналізму та відповідальності: «Завдяки проведенню заходів Нової Країни громадська активність місцевих жителів зростає. Люди все більше розуміють, що вони є силою, коли об’єднуються».

Докладніше про Сесію в Кам’янці-Подільському: http://novakraina.org/news-2/news/gp-nova-kraina-provela-strategichnu-se

ПЛАНИ НА МАЙБУТНЄ

Найближчим часом ГП Нова Країна планує провести Стратегічні сесії в Миколаєві, Кременчуці, Запоріжжі разом з Енергодаром, Луцьку, Фастові, Ірпені.

Наразі завершується підготовка результатів та проектів за підсумками стратегічних сесій Івано-Франківщини та Кам’янця-Подільського.

Сьогодні ми активно працюємо над тим, щоб якнайскоріше відбулися сесії в великих містах – Харкові, Запоріжжі та Дніпропетровську, адже вони мають більший вплив на життя країни в цілому. – зазначила Олена Горб. – Загалом наша мета – охопити процесом стратегічного планування всі області України. Адже формувати бачення майбутнього та план його досягнення – це потрібно всім».

Найближчим часом планується створити регіональні осередки ГП Нова Країна в усіх великих містах України. Вони будуть займатись просуванням і моніторингом реформ, координацією місцевих активістів і контролем за діяльністю влади, отримуючи консультаційну, ресурсну та методологічну підтримку від команди центрального хабу ГП Нова Країна.

Прагнете долучитись до змін в своєму рідному місті? Маєте сили та бажання працювати над створенням Нової країни, яка починається з кожного з нас?

Запрошуємо відповідальних, чесних та ініціативних членів громадянського суспільства до співпраці!

ЯК ДОЛУЧИТИСЯ

Координатори:
Олена Горб та Павло Горб
region@novakraina.org

ВСІ НОВИНИ ГРУПИ

Google+