РЕФОРМА СИСТЕМИ ДЕРЖАВНОЇ СЛУЖБИ В УКРАЇНІ

Share
Звідки виникла така ініціатива?Ініціатива створення групи виникла у активістів ГП Нова Країна, оскільки стало зрозуміло, що будь-які реформи в країні неможливі без реформування власне системи Державної служби в Україні, тобто тієї СИСТЕМИ, яка надає від імені держави сервісні послуги громадянам України (і не тільки).

Мета – забезпечення проведення широкомасштабних реформ в різних галузях економіки і соціального життя, сферах системи органів державного управління і місцевого самоврядування. Необхідність радикального та всеосяжного реформування обумовлена наступними чинниками:

1. Відсталість України за більшістю показників економічного та соціального розвитку порівняно із європейськими країнами, іншими розвиненими країнами світу. За більшістю таких показників Україні наразі займає чи не останнє місце в Європі, та місце в другій сотні серед 180 країн світу.

2. Всеосяжна та всепроникна корупція в країні. За індексом сприйняття корупції за рейтингами Transparency International Україна займає 134 місце серед 178 країн світу! Саме органи державної, регіональної та місцевої влади за 23 роки незалежності України стали організаторами більшості корупційних схем та правил, за якими вони діють. Очевидно, що саме ці органи влади та чиновники, що в них працюють зацікавлені у збереженні таких схем.

3. Бідність переважної більшості населення, недоступність якісної медицини, ліків, якісної сучасної освіти тощо.

4. Збереження теперішнього стану держави Україна загрожує існуванню самої держави.

Завдання групи:

1. Підготовка змін до Законів про Державну службу, Центральні Органи Державної влади, інші закони і нормативні акти, що стосуються сфери Державної служби. Узгодження з АП і просування його для голосування у ВР.

2. Розробка технології реформування органів влади, яка включає:

a. Концепцію реформування, мета, задачі.
b. Принципи формування «диверсійної команди» для проведення реформ відповідних органів вади (НК, інші ГО, бізнес, бізнес-школи). Підбір кадрів, підтримка, система оплати.
c. Принципи формування організаційної структури органів влади, положень, функціональних обов’язків.
d. Рекомендації щодо системи оплати працівників.
e. Принципи підбору кадрів для органів центральної влади і місцевого самоврядування.
f. Принципи атестації працівників за критеріями: фаховість, компетентність, чесність. Анкети.
g. Типовий план-графік проведення реформування органу влади.

3. Формування внутрішнього кадрового резерву ГП «Нова Країна» (тестування, оцінка компетенцій, рекомендації, мотивація).

4. Формування експертної групи та команди реформаторів («диверсійної групи») для проведення реформ у кожному органі влади.

5. Забезпечення адаптації нових працівників у відповідному органі влади.

6. Контроль за проведенням реформ.

Координатори групи:

Сергій Сорока
e-mail: sergii.soroka@gmail.com
(050) 352 4564, (068) 887 4382

ВСІ НОВИНИ ГРУПИ

Share
Google+