АЛЬТЕРНАТИВИ НАСИЛЬСТВУ

Share
Alternatives to Violence Project (AVP)
Якщо Ви шукаєте ефективні шляхи зменшення насильства в собі та суспільстві, налагодження діалогу та творче вирішення конфліктів, то ми пропонуємо Вам здобути для цього власний досвід у даному проекті, як один з дієвих інструментів для цього.

Місія проекту полягає у тому, щоб знизити рівень насильства в суспільстві, зменшуючи людську потребу вдаватися до насильства для вирішення проблем, щоб допомогти знайти в собі силу впоратися з конфліктною ситуацією без застосування агресії. Загалом «Альтернативи насильству» – це міжнародна благодійна миротворча програма, яка набула широкого поширення у всьому світі з 1975 року, міжнародний сайт – www.avpinternational.org.Перші тренінги проводилися в нью-йоркській тюремній системі та продовжуються там до сьогодні. Згодом програма набула розвитку, вдосконалення, адаптації та зараз семінари за проектом проходять у більш ніж 20 країнах світу в Америці, Африці, Австралії, Європі, Азії у школах, вузах, різноманітних державних та громадських організаціях.В Україні перші семінари пройшли в Одесі в 2005 році й відтоді поширюються по всій Україні за типом соціальної франшизи – всі, хто проходять навчальну серію тренінгів отримують підтримку, стажування та можливість продовжувати ініціативу разом з нами чи самостійно. Для цього абсолютно не потрібно спеціальнихзнань (психологічних чи інших), бо проект має соціальне спрямування та не є психотерапевтичним.

В Києві ініціатива почала активно поширюватися починаючи з лютого 2014 року, як рух солідарності у відповідь на кризу в Україні групою активістів для поширення методики пошуку власних ресурсів подолання насильства в собі та в суспільстві.

З нашою програмою ми уже побували в багатьох містах: Харкові, Львові, Дніпропетровську, Сімферополі, Джанкої (Крим), Тирасполі (Придністров’я), Тбілісі (Грузія), Кіровограді, Ананьєві (Одеська обл.), Велика Димерка (Київської обл.), Котовську (Одеська обл.), Ізмаїлі (Одеська обл.) та інших містах.

Проводимо наші тренінги на постійній основі в Києві та Одесі. Плануємо найближчим часом проведення у Дніпропетровську, Львові, Білій Церкві та Бучі (Київської обл.). Ви можете бути ініціатором та організатором проведення аналогічного тренінгу у Вашому місті!

Починаючи з 2005 року ми проводимо майже 120 тренінгів щорічно (1500 учасників щороку).

Проект має кілька напрямків:

1. Доросла навчальна програма – серія із трьох дводенних тренінгів (48 годин), базовий, просунутий і тренерський модулі, на яких ми готуємо нових охочих стати ведучими-фасилітаторами нашого проекту для роботи із дорослими.

2. Дитяча навчальна програма – аналогічна навчальна серія для роботи із дітьми (12-16 років).

3. Одноденні тренінги для дорослих на задану тематику: профілактика емоційного вигорання, теми прощення, гніву, страху тощо.

4. Тюремна програма для ув’язнених.

Участь у всіх тренінгах нашого проекту “Альтернативи насильству” для всіх учасників – БЕЗКОШТОВНА!

Ми просимо учасників самостійно покривати свої витрати на проїзд, проживання і харчування протягом усіх днів тренінгу.

Особливістю нашого проекту є спирання на досвід кожного, на неформальність, недирективність. Це практична програма, в основі якої лежить навчання через особистий досвід, а не лекційний матеріал. Ми не навчаємо і не даємо відповідей. Ми вважаємо, що відповіді сховані в середині кожного з нас. Тут кожен має можливість вільно висловитися. У кожного є своєрідний життєвий досвід. І ми вважаємо, що цей досвід може бути корисний не тільки для себе, а й для інших учасників групи. Кожен в проекті знаходить щось своє. Також Ви зможете познайомитися та відчути на собі особливий стиль ведення тренінгу – фасилітацію.

Робота на тренінгах зосереджується на виробленні навичок вирішення конфліктів як індивідуальних, так і групових (суспільних). Особливо буде цікавим для волонтерів, громадських активістів, соціальних працівників, людей, що працюють з молоддю та соціально незахищеними верствами населення та загалом всіх, хто хоче краще зрозуміти причини насильства в собі та суспільстві.

Багато вправ та ігор в тренінгах спрямовані на:

– прийняття один одного, підвищення самооцінки і створення атмосфери довіри;

– конструктивний діалог: навички слухання і вміння стояти на своєму, зберігаючи любов і повагу до себе та інших;

– співробітництво: установка на співпрацю і відмова від конкуренції;

– творче вирішення конфліктів – щоб відчути внутрішню перетворюючу силу для нейтралізації насильства.

Наші тренінги також можуть допомогти Вам:

• керувати сильними почуттями, такими як гнів і страх;

• більш ефективно боротися з ризиком і небезпекою;

• побудувати гарні відносини із іншими людьми;

• успішно спілкуватися в складних ситуаціях;

• дослідити вже наявні навички і дізнатися про нове;

• бути справжнім собою, поважаючи інших;

• зрозуміти, чому конфлікт відбувається.
У процесі самонавчання в якості матеріалу використовується життєвий досвід учасників, з якого здобуваються уроки конструктивного поводження з насильством в собі та у своєму житті.

Перевагою групової роботи є практичне навчання з мінімальною кількістю лекцій. Рішення залежать від усіх учасників семінару, а не тільки від ведучих. Роль команди ведучих (фасилітаторів) в тому, щоб моделювати і спрямовувати процес самонавчання.

Всі тренери наших семінарів волонтери і добровольці та не отримують за це ніякої оплати.

Будемо раді зустрітися з Вами на одній із стежок миротворчості!

Стежити за новими тренінгами можна в Інтернеті:

Сторінка у Фейсбуці: Альтернативы насилию в Украине

Група в Vконтакте: AVP Украина

Координатори київської групи фасилітаторів:

Андрій Заможський reezo73@gmail.com, Оленка Хіль lena.khil@gmail.com, Наталія Мудрак natalya@sites.ua, Вероніка Конончук veronika.konon4uk@gmail.com, Оля Петриченко o.v.petrychenko@gmail.com, Ірина Рижик kontakt218@gmail.com

ВСІ НОВИНИ ГРУПИ

Share
Google+