Нова система охорони здоров’я — діалог влади і громадськості

Share

590x300-2014_06_13

На цьому тижні вперше в Україні у форматі публічної дискусії відбудеться громадське обговорення Концепції нової системи охорони здоров’я — стратегічного документу, розробленого МОЗ України, який є визначальним для розвитку охорони здоров’я на наступні роки.

На відкритому засіданні Концепцію представить Міністр охорони здоров’я України Олег Мусій — відповідне запрошення було надіслано до міністерства від імені організаторів заходу: редакції
журналу «PRO Менеджмент в охороні здоров’я», громадської ініціативи «Реанімаційний пакет реформ» та Громадянської платформи «Нова Країна».

Не викликає сумнівів, що система охорони здоров’я в Україні потребує рішучого реформування. Це відчувають як користувачі послуг, так і фахівці галузі, в тому числі — управлінці. З іншої сторони,
будь-які серйозні зміни не можуть бути безболісними, отже реформи ризикують викликати широке невдоволення і зашкодити іміджу і політичній кар’єрі чиновників. Нинішній міністр, Олег Мусій, пройшов до чинного складу Кабміну за «квотою Майдану» — можливо саме тому від нього очікують бажання і спроможність чути думку громадянського суспільства. Публічне обговорення Концепції покаже, наскільки виправдані ці очікування.

Наприкінці травня цього року на сайті МОЗ був опублікований проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про схвалення Концепції нової системи охорони здоров’я», що фактично означало початок громадського обговорення цього документу. Зазвичай, подібні обговорення відбуваються формально та не мають широкого розголосу.

Організатори громадського обговорення вважають, що ситуацію слід змінити, і саме тому запропонованим форматом діалогу влади та громадськості є відкрита публічна дискусія. Під час заходу свою оцінку та пропозиції до Концепції висловлять експерти з управління охороною здоров’я, економісти, юристи, представники медичних закладів, пацієнтських та інших організацій громадянського суспільства.

За результатами обговорення буде прийнята резолюція, яка буде офіційно надіслана до МОЗ та Кабінету Міністрів України. В резолюції буде представлена консолідована думка громадськості щодо

Концепції, а також пропозиції щодо наступних стратегічних кроків з реформування охорони здоров’я в Україні.

Дізнатися більше:

Концепція нової системи охорони здоров’я на сайті МОЗ України http://moz.gov.ua/ua/portal/Pro_20140527_0.html

Подія у Фейсбуці https://www.facebook.com/events/736267753089987

Контакти організаторів:

Віталіна Сидорук, журнал «PRO Менеджмент в охороні здоров’я» v.sydoruk@promagazine.com.ua, (098) 624-43-42

Катерина Телегіна, громадська ініціатива «Реанімаційний пакет реформ» telehina.katherine@gmail.com, (096) 814-72-78

Олександр Жигінас, Громадянська платформа «Нова Країна» zhyhinas@gmail.com, (066) 781-47-45

Share

Висловіть свою думку

*

Google+