Активіст Нової Країни добився прозорості виплат для військових

Share

Перемога! Відтепер завдяки координатору ГП НК Євгену Сільверстову кожен військовослужбовець отримуватиме вичерпну інформацію: скільки коштів і за що йому нараховано.

Згідно з Листом № 248/3/9/1/1197 від 02.11.2016 р. фінансові служби військових частин зобов’язані доводити до військовослужбовців, що проходять службу в зоні АТО, розрахунковий аркуш із зазначенням видів та розмірів виплат військовослужбовця, які він отримав за останній місяць. Цей наказ, підписаний директором Департаменту фінансів Міністерства оборони України Олегом Шевчуком, днями був доведений до керівників фінансових підрозділів частин ЗСУ.

Також розроблений та рекомендований формат розрахункового аркуша при автоматизованому нарахуванні та шаблон розрахункового аркуша у форматі Excel.

Що означає запровадження такої довідки?

Грошове забезпечення військовослужбовця складається з багатьох складових – це оклади, премії та різноманітні надбавки. В залежності від обставин сума виплати із місяця в місяць може мінятися. Дотепер військовий отримував на картку суму грошей, часто не розуміючи, з яких причин вона, наприклад, менша ніж та, на яку він розраховував. Звичайно, це викликало постійне дратування та невдоволення серед більшості вояків. Тим більш, що в результаті помилок, недбальства, а підчас і свідомого зловживання, що мало місце під час нарахування грошового забезпечення, військові втрачали частину своїх коштів, не маючи на руках жодного підтвердження про здійснені виплати аби ефективно захистити свої права.

Дана форма довідки наразі стане практичним інструментом з контролю та прозорості виплат грошового забезпечення. В ній будуть відображені базові статі нарахувань, стягнень та, що важливо, вона міститиме інформацію, яка впливає на нарахування поточного місяця, а саме, кількість днів за участь в зоні АТО та на лінії зіткнення, поточна вислуга років та інші. Маючи ці дані, військовослужбовець може завжди перевірити правильність нарахувань, виявити помилки або інші невідповідності та звернутися за перерахунком.

Координатор ГП НК Євген Сільверстов: “Ще рік тому під час служби у фінансовому підрозділі 5 БТГр 81 бригади я розробив та запровадив таку довідку для військових своєї частини. Нашими хлопцями таке рішення було сприйнято “на ура”! Довідка показала свою корисність та ефективність, тому я вирішив піти далі та запропонувати впровадити «Розрахунковий лист військовослужбовця» у всіх підрозділах Збройних Сил України.

Рішення, яке я використовував у себе в частині, було позитивно сприйнято керівництвом МО та в якості зразка було передано IT-фахівцям Департаменту фінансів МО та адаптовано до різних видів програмного забезпечення, що використовується в армії.

Окрема особиста подяка Директору департаменту фінансів МО України, генерал-майору Олегу Шевчуку, який відразу позитивно сприйняв цю ідею та став основним драйвером реалізації її впровадження. За короткий строк – біля двох місяців – була підготовлена уся технічна частина цього проекту, відпрацьована в тестовому режимі та направлена на війська.

Сподіваюсь, що практика видачі таких довідок буде успішно впроваджена та міцно закріпиться в армії, адже захисники Батьківщини повинні отримувати прозору інформацію стосовно нарахованих та виплачених їм коштів”.

На малюнках: шаблон із застосуванням можливостей програми Microsoft Excel та формат розрахункового аркуша при автоматизованому нарахуванні грошового забезпечення.

Розрахунковий лист

Шаблон

Євген Сільверстов

Share

Висловіть свою думку

Google+