Активний “engagement” громад – серед пріоритетів НК на 2017-й

Share

22 листопада експерти Нової Країни спільно з представниками шведького фонду SCLInternational завітали до села Кіпті, що на Чернігівщині. Жителі Кіпті – справжні піонери добровільного об’єднання та яскравий приклад якісного самоврядування. Їх кейс може стати «пілотом» для розвитку ОТГ в Україні.

kiptivska-gromada

Під час робочого візиту в рамках проекту «Підтримка створення центрів надання адміністративних послуг в громадах» («U-Lead»), експерти з України та Швеції обговорили перспективи розвитку територіальних громад.

На думку координатора ГП НК Лариси Вербицької, саме залучення (engagement) жителів об`єднаних громад до співпраці з органами місцевого самоврядування, до відповідального розвитку територій має стати запорукою сталого розвитку суспільства: «Досвід Кіптівської громади, яка створена першою в Україні, є прикладом єдності місцевої влади та громадянського суспільства».

Активні громадяни села Кіпті:
– першими прийняли рішення створити справжню ОТГ;
– на власні кошти відремонтували клуб і створили там ЦНАП;
– проводять активну роботу в напрямку пошуку ресурсів для розвитку ОТГ та розширення ЦНАПу;
– підтримують активну комунікацію з населенням через безкоштовні брошури новин і буклети.

«Наразі все не дуже «рожево» – є супротив з боку районних та обласних рад, які передають керування на місця, – пояснює Лариса Вербицька. – Але шлях розпочато і у 24 пілотних громадах протягом 2017 року будуть створені ЦНАПи. Мешканці зможуть отримувати якісні послуги».

А Нова Країна планує всіляко підтримувати розвиток ОТГ та стимулювати “engagement”– шляхом проведення діалогів, публічних обговорень, навчання лідерів громад та підтримки проектів розвитку, поширення успішного досвіду та ефективних інструментів управління.

«Лупаємо сю скалу» разом з координатором регіонального офісу реформ на Чернігівщіні Іриною Кудрик, головою Кіптівської ОТГ Кучмою Володимиром Володимировичем та депутатом обласної Чернігівської ради Грозенко Іриною. Далі буде.

kipti

Share

Висловіть свою думку

Google+