Форум Global Ukrainians – нова платформа для просування інтересів України в світі

Share

10-12 липня у Києві відбувся довгоочікуваний Форум Global Ukrainians, що об’єднав молодих і активних українців з усього світу. Проект, створений організацією Global Ukraine – це платформа комунікації між громадськими активістами з української діаспори та представниками інтелектуальної еліти, що проживають в Україні, мета якої – просування інтересів нашої держави в глобальному світовому просторі.

«Перемогти неможливо. Єдиний спосіб – будувати новий світ».

Влад Троїцький на відкритті Global Ukrainians.

SONY DSC

SONY DSC

Для чого?

Основна ідея Global Ukrainians – розвинути «народну дипломатію» і сформувати нове сприйняття України за кордоном за допомогою молодих глобальних лідерів.

На думку Віолети Москалу, ініціатора та співзасновниці Global Ukrainians, Форум може стати стратегічним інструментом реформування України. Адже запорукою цих змін є міжнародна підтримка, отримати яку допоможуть знання та контакти патріотів із-за кордону.

SONY DSC

SONY DSC

Як це відбувалось?

Урочисте відкриття Форуму проходило у п’ятницю в Українському домі. Право на привітальне слово отримали діячі мистецтва – співачка Руслана та засновник проекту “ГогольFest” Владислав Троїцький. Емоційний виступ Руслани, що завершився словами: «Я щаслива, що я українка», надихнув учасників і створив надзвичайно теплу атмосферу в залі.

SONY DSC

SONY DSC

Про те, як живе українська громада і, що про Україну знають за кордоном, розказали активісти нових волонтерських рухів на підтримку Євромайдану та Революції Гідності з США, Австралії, Канади, Японії, Китаю, ОАЕ, країн ЄС та Азії. Кожен з них також презентував власні ідеї та можливі шляхи просування інтересів України в Світі.

З цікавою доповіддю про глобалізацію та місце України у «світовому амфітеатрі» виступив Олександр Мельник, професор ICN Business School Ненсі-Мец (Франція), геополітичний експерт і, доречі, колишній радянський дипломат.

SONY DSC

SONY DSC

А на завершення вечора п’ятниці учасників чекала джазова музика і неформальне спілкування на afterparty.

SONY DSC

SONY DSC

В суботу та неділю молоді глобальні лідери, спільно з представниками громадських організацій в Україні, провели декілька надцікавих панельних дискусій та брейнстормінг сесій, в ході яких обговорювались теми:

  • Створення стратегії просування інтересів України в усьому світі;
  • Розвитку феномену «народної дипломатії» для формування іміджу нової України і донесення правди до світової громади;
  • Створення умов для конструктивного діалогу між професійним експертним співтовариством, представниками влади та бізнесу;
  • Залучення та розвитку високоосвічених та патріотичних молодих лідерів, які «globally connected»;
  • Формування спільного бачення майбутніх реформ в Україні і відповідального розуміння та підтримки з боку міжнародної спільноти;
  • Створення команди однодумців, які візьмуть участь у вдосконаленні стратегії реформування країни та її практичної реалізації;
  • Інтенсифікації залучення інтелектуального та фінансового капіталу на благо економічного зростання України.
SONY DSC

SONY DSC

За допомогою цифрових засобів комунікацій до дискусій приєднались українські лідери, що перебувають за кордоном, ще раз доводячи, що вони «globally connected». Висока мобільність, як один з набутків глобалізації, сьогодні дозволяє українцям з усього світу брати участь в процесі реформування держави та консолідувати найкращі ідеї.

Почесне слово на церемонії закриття отримав один з найяскравіших спікерів Олександр Мельник, закликавши поширювати ініціативу Global Ukrainians в якості платформи, що об’єднала активістів та експертів, які прагнуть і готові долучатися до відродження України та просування інтересів України у світі.

Результати та плани на майбутнє

За підсумками брейнстормінг сесій було окреслено основні напрямки народної дипломатії, плани розвитку Global Ukrainians як масштабної комунікаційної платформи та засоби залучення громадськості до конкретних ініціатив Форуму.

SONY DSC

SONY DSC

Своїм баченням цілей і майбутніх планів в роботі Global Ukrainians поділилась ініціатор створення Форуму Віолета Москалу:

«По-перше, ми плануємо зробити з мережі Global Ukraine бренд для просування інтересів України в світі. Це буде промоція культурних проектів, представлення наших ресурсів, ідей та людей. Ми ставимо перед собою мету розвинути цей лейбл, щоб він став відомим по всьому світу а-ля Alliances francaises.

По-друге, ми обдумуємо створення інформаційного стартапу, щось на кшталт інформаційного агентства типу АFP чи Reuters. У нас є відповідні ресурси і для цього вже зроблено 50% роботи.

По-третє, ми мріємо про Global Ukraine Academy — Університет майбутнього, в якому будуть використовуватися всі цифрові технології, які роблять цей світ глобальним. Ми вже змоделювали, яким чином можна створити цей університет і щоб максимально поширити ці ідеї по регіонах. Але це будуть вже наступні кроки після Форуму».

SONY DSC

SONY DSC

Яскраві цитати Global Ukrainians

  • Олександр Мельник, професор ICN Business School Ненсі-Мец (Франція), геополітичний експерт і консультант: «Сьогодні Україна є авангардом, маяком, інкубатором майбутнього для Заходу. Без України Захід зникне з кордонів історії. Серце Європи зараз б’ється в Україні».
  • Влад Троїцький, український театральний актор, режисер, драматург, засновник проекту «ГогольFest»: «Україну називають офшором для пасіонаріїв. У нас, з одного боку, досить тривожна, драматична ситуація. Але з іншого – маємо демократію: у нас немає авторитетів, над нами лише небо. Ми маємо творити».
  • Дмитро Кулеба, посол з надзвичайних доручень МЗС України: «Після Майдану критично важливо перейти до етапу системної інструменталізації, переходу від кількості до якості».
  • Анастасія Кльонова, координатор міжнародних проектів в сфері освіти, молоді, підприємництва та ринку праці в Організації «Об’єднання північних країн в Швеції»: «Кожен із українців зараз є послом своєї країни».
  • Генадій Друзенко, український правник, політолог, фахівець з європейського та конституційного права, публіцист: «Реформи мають забезпечити докорінну трансформацію як держави, так і суспільства. Від плекання підданця-утриманця – до культу вільного відповідального за свою долю громадянина. Від держави-патрона до держави-партнера».
  • Олексій Гончарук, адвокат, доктор філософії в галузі права, активіст Євромайдану, CEO Constructive Lawyers: «Головними ресурсами в нинішньому світі є не літій, руда, а інформація і репутація. А на це неможливо встановити монополію, тому олігархи відходять в минуле».

Партнери

Форум було проведено організацією Global Ukraine за підтримки партнерів, серед яких: Фонд Відродження, ЕспресоТВ, Громадянська платформа Нова Країна, Київська Школа Економіки, Українська Бізнес Асоціація та багато інших.

SONY DSC

SONY DSC

Share

Висловіть свою думку

*

Google+