Використати досвід Польщі чи розробити власний шлях? Як перетворити Україну на Європейську державу з високими стандартами життя? Ці питання стали ключовими темами II Національного форуму «Трансформація України». В форумі взяли участь представники влади, громадянського суспільства та міжнародних організацій, що переймаються проблемами реформування нашої країни. Серед запрошених спікерів був і Голова Громадянської Платформи Нова Країна Владислав Оленченко.
«Громадянське суспільство не бажає третього Майдану, бо в формі мирного протесту він вже неможливий»
Владислав Оленченко
Метою ІІ Національного форуму «Трансформація України» стало обговорення ролі громадянського суспільства у побудові України як європейської держави та презентація досвіду Польщі у трансформації країни згідно стандартів ЄС. Національний форум функціонує як комунікаційна платформа між владою, громадянськім суспільством і міжнародною спільнотою задля реалізації європейської моделі розвитку в Україні.
Громадянську Платформу Нова Країна на форумі представляв Владислав Оленченко. У своєму виступі він виділив основні перешкоди для трансформації та здійснення ключових реформ, наголосивши на визначальній ролі громадянського суспільства в процесі змін: «Громадянське суспільство України варто розглядати як мережу економічно самодостатніх громадян, які усвідомили особисту відповідальність за долю своєї країни і почали діяти, кожен на своєму місці, підтримуючи комунікацію один з одним».
Серед ключових проблем експерт виділив відсутність системних змін в Україні, підміну справжніх реформ імітацією, збереження корупційних схем і консервацію старої системи, неготовність влади до діалогу з громадськістю та бізнесом, і, як наслідок, недовіру людей до керманичів країни, а єдиним виходом, що зможе зняти суспільну напругу і оминути кривавий сценарій для України є «початок справжнього діалогу між владою та громадянським суспільством. Потрібен саме діалог, спілкування по найбільш болючим питання країни під час якого сторони можуть не тільки сказати, але у почути точку зору іншої сторони».
«Або правоохоронна система трансформується, або вона буде знижена в ході Революції гідності. Нам треба зміна системи, бо зміна обличь не дає бажаного результату. – стверджує представник ГП Нова Країна. – Перезаснування Української держави на нових принципах, викладених у тексті нової Конституції України – це питання існування України, як незалежної держави».
Експерт подякував іноземним партнерам за їх роль в процесі трансформації України і висловив сподівання, що вони зможуть «підштовхнути» українську владу до дій: «Наші посадовці на вищих керівних посадах державних інституцій повинні бачити дієву позицію ЕС та США щодо необхідності сідати за стіл переговорів або йти з влади!».
Завершуючи, Владислав Оленченко закликав не опускати руки на шляху до створення Європейської держави в Україні: «Ми обов’язково повинні все поставити з голови на ноги на рівні базових принципів Конституції! Не ординське «громадянин – власність держави», а європейське «держава – це система послуг для громадянина!».
З основними тезами виступу Владислава Оленченко можна ознайомитись на сторінці експерта в розділі Експертна Думка за посиланням: http://novakraina.org/blogs/yak-peretvoriti-ukrainu-na-ievropeysk.
Висловіть свою думку