Екологи тиснуть на Мінпаливенерго

Share

25 листопада активісти групи «Екологія» ГП Нова Країна взяли участь у круглому столі «Виклики та запланована діяльність зі зниження викидів у повітря від спалювальних установок згідно з вимогами ЄС». Метою зустрічі було визначити основні можливості для зниження шкідливих викидів та узгодити план дій в напрямку екологічної модернізації українських підприємств.

Ночвай круглый стол

Європейський Союз має високі екологічні критерії, яким прагне відповідати Україна. Саме тому Міністерство палива та енергетики України наразі активно працює над створенням документу, що міститиме детальний план дій зі зниження негативного впливу промисловості на екологію.

Серед ключових завдань екологічної політики, які висвітлив представник Мінпаливенерго Михайло Бно-Айріян:
1. До кінця року направити Національний план скорочення викидів від великих спалювальних установок на погодження до Енергетичного Співтовариства (проект вже підготовлений та пройшов низку громадських обговорень);
2. Паралельно з погодженням Плану займатись системним оформленням його імплементації в Україні через розробку відповідного проекту акту Кабінету Міністрів України та створення міжвідомчих робочих груп;
3. Обрати єдину правильну стратегію реалізації та підтримки з боку Держави проектів екологічної модернізації;
4. Привести ринок електроенергії в коротстроковій перспективі власне до ринку, визначити який механізм стимулювання може бути обраний. Фіксація “неринкових механізмів” підтримки компаній (як, наприклад, встановлення “пільгових” тарифів) не повинна розглядатися як пріоритет, адже стратегічно такі речі не сприймаються Міністерством як ринкові.

«Модернізація – «індульгенція» на право залишатися в бізнесі в 20-річній перспективі. Тому завдання та відповідальність за технічне переоснащення повинна лежати насамперед на компаніях. Держава зі свого боку повинна стимулювати і створювати сприятливі умови, але не буде проводити роботу з модернізації установок, а тим більше її безпосередньо фінансувати» – зазначив Михайло Бно-Айріян.

Координатор групи «Екологія» Володимир Ночвай загалом підтримав позицію представника Мінпаливенерго, а також запропонував чіткі та однакові для всіх критерії ефективності, в разі вибіркової підтримки державою проектів модернізації установок.

Share

Висловіть свою думку

*

Google+