Майстер-клас із тендерних закупівель в «Уроках Нової Країни»

Share

Чи дійсно система державних закупівель в Україні стала більш прозорою та відкритою? Як пересічному громадянину виграти тендер, не роздаючи хабарі? Відповіді на ці питання учасники дізнались на майстер-класі «Тендерне право» черговій цікавій події проекту «Уроки Нової Країни».

Майстер-клас Тендерне право

У громадськості та бізнесу виникає багато питань з приводу порушень та зволікань, які часто відбуваються під час конкурсних торгів. З метою навчити громадян базовим навичкам та правовим засадам участі в тендерах, 30 листопада громадська організація «Свідомі» та Громадянська Платформа Нова Країна провели тренінг на тему «Тендерне право». Під час зустрічі учасники – представники малого та середнього бізнесу, дізнались, які саме документи потрібні для участі та як уникнути найпоширеніших помилок в ході проведення держзакупівель.

Активісти з організації «Свідомі» докладно висвітлили ключові положення законів “Про здійснення державних закупівель”, “Про особливості здійснення закупівель в окремих сферах господарської діяльності”, “Про засади запобігання та протидії корупції” та інших нормативно-правових актів, що регулюють весь процес державних закупівель в Україні.

В ході майстер-класу учасники поділились власним досвідом участі в тендерних торгах. Підприємці впевнені: найбільша проблема – корупція. Навіть коли ти дієш згідно з усіма правилами, важко конкурувати, не маючи попередніх домовленостей.

Майстер-клас Тендерне право

І хоча сьогодні кожен має можливість моніторити держзакупівлі завдяки електронній системі Prozorro, створеній активістами Нової Країни, попереду ще довгий шлях до дійсно справедливого та прозорого процесу закупівель. Адже в умовах багатьох тендерів існують бюрократичні деталі, що блокують заяви простих людей, створюючи корупційні схеми.

Єдиним шляхом до успіху у боротьбі з системою бути є шлях підвищення свідомості громадян, обізнанності у своїх правах та вміння їх відстоювати.

Коротко про основні принципи та порушення в процесі держзакупівель:

 

Share

Висловіть свою думку

*

Google+