Антикорупційний форум в Харкові. Рух українців проти корупції набирає обертів.

Share

18 січня в Харкові відбувся Третій Антикорупційний форум, до участі в якому долучились більше трьох тисяч небайдужих громадян, таких що розуміють механіку змін XXI століття, яка може бути описана простим реченням: “не чекай інструкцій, а бери і роби”.

Харків, Антикорупційний форум, Рух за очищення, Міхеїл Саакашвілі

«Потрібно відправляти на звалище «еліту», яка 25 років тільки те і робить, що грабує народ»
М.Саакашвілі

Очікування від форуму були різними: одні зі скепсисом обговорювали можливість створення нової політсили, мовляв, «антикорупційний рух – тільки передвиборча програма», в той час як інші повірили у «диво Саакашвілі», який в змозі протистояти системі і повторити успіх грузинських реформ в Україні. Втім, мета Форуму полягала в іншому.

Консолідувати та залучити якомога більше свідомих громадян, готових боротися за очищення країни від корупції, познайомити між собою тих, хто прагне працювати над створенням нової системи цінностей в Україні, зміцнити віру суспільства в можливість змін і запропонувати реальні кроки антикорупційної боротьби – такими були основні цілі Форуму, за задумом організаторів: Громадянської Платформи Нова Країна, Центру вільної економіки імені Бендукідзе, Асоціаціі приватних роботодавців Харкова, і ще близько тридцяти громадських об’єднань.

Активісти Громадянської Платформи Нова Країна, маючи досвід проведення багатотисячних заходів (одним з останніх став Антикорупційний форум в Києві 23 грудня), взяли на себе значну частину організаційної роботи, провели масштабну стратегічну сесію, забезпечили технічну та інформаційну підтримку, дизайн матеріалів і комунікацію зі спікерами.

Валерій Пекар, Світлана Заліщук, Антикорупційний форум, Харків, Рух за очищення

Антикорупційний Форум в Харкові розпочався зі спільної творчої роботи в форматі World Café, яка пройшла під керівництвом команди Нової Країни. Активні харків’яни розробляли антикорупційні ідеї за шістьма напрямками.

Світове кафе, Харків, Антикорупційний форум, Рух за очищення, Міхеїл Саакашвілі

З результатами можна ознайомитись на сайті Форуму.

Пленарна частина відкрилась виконням гімну України у виконнані рок гурту, струнного оркестру та капели бандуристів.

Повний відеозвіт можна подивитись за посиланням: anticorr.org.ua

У вступному слові народний депутат України Світлана Заліщук та співзасновник Громадянської Платформи Нова Країна Валерій Пекар доповіли про підсумки Другого Антикорупційного форуму, який відбувся в Києві 23 грудня, а також окреслили завдання на майбутнє: «Сьогодні, після оголошення «Руху за очищення», ми маємо визначитися з нашою програмою і тут, у Харкові, чітко проголосити план дій» – зазначила Світлана.

Харків, Антикорупційний форум, Рух за очищення, Міхеїл Саакашвілі

Виступ голови Одеської ОДА Міхеїла Саакашвілі традиційно зірвав бурю оплесків. Втім, наряду з експресією був і конструктив. Пан Саакашвілі окреслив майбутні крокі антикорупційної боротьби: «Спочатку ми зберемо мільйон підписів по всій України не просто за зміну влади, але за те, щоб повністю змінити правила гри, відмінити кабальні закони та звільнити бізнес, знизивши податки, і за те, щоб не залишити «дір» для корупції».

Перша панель за участі парламентарів була присвячена темі «Антикорупція – #зрада чи #перемога», а її модератором став народний депутат і відомий журналіст Мустафа Найем: «Давайте спробуємо сьогодні зробити так, щоб це була «не тусовка», а разом подумаємо, що ми можемо зробити, що зроблено і які кроки можуть нам допомогти».

Співачка Руслана та лідер партії «Демократичний альянс» Василь Гацько представили Маніфест і програму «Руху за очищення» – широкої громадської коаліції, що ставить собі за мету оновити країну. Нагадаємо, про заснування Руху було оголошено під час Другого антикорупційного форуму в Києві. Рух за очищення продовжує втілювати завдання, поставлені Революцією Гідності, об’єднує громадян України незалежно від їхньої партійної приналежності чи ідеологічної спрямованості, соціального статусу чи професії.

Руслана, Харків, Антикорупційний форум, Рух за очищення, Міхеїл Саакашвілі

Приєднатись до «Руху за очищення» можна, заповнивши форму.

Окрема панель була присвячена проблемам Харкова та області. Місцеві активісти, учасники волонтерського медіа-проекту громадської журналістики «Накипело», розповіли про існуючі корупційні схеми, за допомогою яких чиновники регулярно обкрадають харків’ян. Найболючіша тема тут – земельне питання. Адже, за підрахунками активістів, у Харківській області 40% оброблюваної землі знаходиться в тіньовій оренді.

Харків, Антикорупційний форум, Рух за очищення, Міхеїл Саакашвілі

Мінімум шість мільярдів гривень Харків втратив через використання чиновниками “кооперативної” схеми розкрадання землі – стверджує один з ініціаторів створення “Харківського антикорупційного центру” Ігор Черняк: “За законом кооператив може безкоштовно отримати ділянку землі. Але під житлово-будівельні структури почали маскуватися комерційні структури і отримувати землю безкоштовно. З 2008 року було прийнято 180 таких рішень. Загальна площа землі, яку втратив Харків – 815 гектарів. Для порівняння, це більше як шість територій парку Горького”. І таких прикладів дуже багато.

Харків – пілотний проект боротьби з корупцією в регіонах, впевнений співзасновник Громадянської Платформи Нова Країна Валерій Пекар: «Це не є Харківський регіональний захід. Це є захід національного масштабу, це є захід Всеукраїнський. А чому місцем його обраний Харків? Тому що Харків – це місто, де є дуже активне громадянське суспільство. Ми мусимо показати тут пілотний проект, як боротися з корупцією в місті і області».

Сьогодні саме той час, коли терпіти далі – втратити все!

Найяскравіші цитати Форуму:

Віктор Чумак: «Ми повинні заборонити великому бізнесу іти в політику. Ідеш в політику – продай бізнес і забудь про приватність».

Сергій Лещенко«Саме в ваших руках знаходиться секрет боротьби з корупцією. Кожен має створити на своєму місці маленький майданчик боротьби. Ви маєте щодня тиснути на владу. Зверненнями, петиціями, мітингами, люстрацією, як завгодно».

«Національне антикорупційне бюро передусім має створити прецеденти покарань. Поки наші чиновники та депутати не будуть знати, що можуть сісти в тюрму, вони будуть красти».

«Все, що нам потрібно сьогодні, – це перезавантаження влади: відставка Яценюка, відставка Генпрокурора та відставка міністра внутрішніх справ»

Альона Шкрум:«Без зміни прем’єр-міністра, який очолює корупцію, а не бореться з нею, нічого не вийде. Перемагає або реформа, або крадії»

Дмитро Добродомов:«Друзі, давайте говорити чесно: люди, які нині при владі, є абсолютними моральними уродами»

Світлана Заліщук: «Корупція, насправді, це не рак. Це виліковна хвороба. Цього потрібно захотіти»

Міхеїл Саакашвілі: «Я постійно зустрічаюсь з багатьма українцями і, на жаль, останнє, що я чую, – що так погано, як зараз, не було в країні ніколи».

«На жаль, не зустрічав в українській владі, майже не зустрічав людей, які б хотіли, щоб народ їм дякував після того, як вони підуть з влади».

«Часу мало, люди втомились терпіти і ворог біля воріт не дрімає».

«Я не вважаю, що Україні потрібен новий Майдан».

Євген Чичваркін: «Корупціонери бояться, коли про них пишуть. Про це потрібно говорити, потрібно писати, звертатися до влади, записувати імена. Потрібно боротись, щоб держава прибрала “вороваті ручонки” від бізнесу»

Харків, Антикорупційний форум, Рух за очищення, Міхеїл Саакашвілі

Харків, Антикорупційний форум, Рух за очищення, Міхеїл Саакашвілі

Харків, Антикорупційний форум, Рух за очищення, Міхеїл Саакашвілі

 

 

Share

Висловіть свою думку

*

Google+