Бачити те, що є

Share

9 грудня пройшла четверта конференція з циклу “Україна Майбунього” – “Україна в системі світової безпеки”

Криза глобальної системи міжнародної безпеки і дестабілізація світового порядку сьогодні є прямою загрозою існування України в майбутньому. Пошук відповіді на питання як забезпечити захист громадян, не порушуючи їх прав та зберегти цілісність країни, стали основною темою четвертої конференції із циклу Україна Майбутнього.

конференція, Україна в системі світової безпеки, Україна Майбутнього

Відкриваючи конференцію, заступник Секретаря РНБО Олександр Литвиненко закликав учасників «не фантазувати, а бачити те, що є». «Ми всі вступили в зону турбулентності, – зазначив він, чим вона закінчиться поки складно сказати. Але майбутнє – це не є щось відірване від сьогодення. Планувати майбутнє – це обов’язок, а не привілей».

З необхідністю «дивитися в очі» загрозам погодився директор Центру політичного аналізу «Стратагема» Юрій Романенко. За його словами, чим скоріше ми подивимося в безодню викликів, які стають перед країною, тим скоріше зможемо цій безодні відповісти. В своїй доповіді експерт оцінив геополітичні стратегії різних країн світу та виділив три країни, на союз з якими сьогодні може розраховувати Україна при розробці стратегії захисту від Російської агресії : «Перший – глобальний – Сполучені Штати Америки, і два регіональних – Польща, як альтернатива ЄС, та Турція».

конференція, Україна в системі світової безпеки, Україна Майбутнього

На думку виконавчого директора ГО “Національний інститут протидії корупції” Святослава Дубіни, головним аспектом безпеки України, є економічна незалежність: “Від економічної успішності та свободи всіх суб’єктів господарювання залежить вирішення найгостріших проблем і можливість переорієнтації України зі східної на західну систему цінностей”.

Найбільш обговорюваними питаннями конференції стала реформа системи національної безпеки в цілому та української армії зокрема. Головний редактор сайту ЦЕНЗОР.НЕТ Юрій Бутусов наголосив на проблемі «кадрів і сенсів», голова Комісії Верховної Ради з питань майбутнього Олексій Скрипник підкреслив недоліки військової освіти та армійського керівництва, а голова ГО “Київський легіон” Святослав Стеценко запропонував перебудову системи оборони країни, основою якою стануть вільні громадяни. Але до цього моменту так й не відбулася довгоочікувана реформа збройних сил з причини, що дуже дотепно сформулював експерт Майдану закордонних справ Олексій Куроп’яткін: “У нас не корупція, а рентна система грабунку країни державним апаратом”.

конференція, Україна в системі світової безпеки, Україна Майбутнього

Не менш важливими були питання глобальної безпеки та ролі України в цій системі. З точки зору співзасновника Громадянської Платформи Нова Країна Андрія Заблоцького: “Роль України в системі світової безпеки – сформувати та запропонувати нові тренди вирішення конфліктів”. На думку координатора експертної групи “Національна безпека” Громадянської Платформи Нова Країна Дмитра Золотухіна головну проблему яку необхідно вирішувати вже сьогодні – як відчувати себе в безпеці, не обмежуючи власну свободу, бо жодна кількість ресурсів не гарантує 100% безпеки.

Обговорення показало, що в нас є експерти, які мають стратегічне мислення, патріотичні спеціалісти, що готові перебудовувати систему національної безпеки, але треба завершити революцію, що відкриє нові шляхи до побудови країни, яка буде займати гідне місце у світі вже найближчому майбутньому.

Повну відеозапис конференції можна подивитись нижче:

Конференція «Україна в системі світової безпеки» відбулась 9 грудня 2015 року в Києві.

Організатори конференцій циклу «Україна майбутнього»:

Комісія Верховної Ради України з питань майбутнього
Громадянська Платформа Нова Країна
Ініціатива «21 листопада»
Фонд Освітні Ініціативи

За підтримки:
Європейський Фонд за Демократію
Фонд Громадянське суспільство: діалог заради прогресу

Share

Висловіть свою думку

*

Google+