9 грудня пройшла четверта конференція з циклу “Україна Майбунього” – “Україна в системі світової безпеки”
Криза глобальної системи міжнародної безпеки і дестабілізація світового порядку сьогодні є прямою загрозою існування України в майбутньому. Пошук відповіді на питання як забезпечити захист громадян, не порушуючи їх прав та зберегти цілісність країни, стали основною темою четвертої конференції із циклу Україна Майбутнього.
Відкриваючи конференцію, заступник Секретаря РНБО Олександр Литвиненко закликав учасників «не фантазувати, а бачити те, що є». «Ми всі вступили в зону турбулентності, – зазначив він, чим вона закінчиться поки складно сказати. Але майбутнє – це не є щось відірване від сьогодення. Планувати майбутнє – це обов’язок, а не привілей».
З необхідністю «дивитися в очі» загрозам погодився директор Центру політичного аналізу «Стратагема» Юрій Романенко. За його словами, чим скоріше ми подивимося в безодню викликів, які стають перед країною, тим скоріше зможемо цій безодні відповісти. В своїй доповіді експерт оцінив геополітичні стратегії різних країн світу та виділив три країни, на союз з якими сьогодні може розраховувати Україна при розробці стратегії захисту від Російської агресії : «Перший – глобальний – Сполучені Штати Америки, і два регіональних – Польща, як альтернатива ЄС, та Турція».
На думку виконавчого директора ГО “Національний інститут протидії корупції” Святослава Дубіни, головним аспектом безпеки України, є економічна незалежність: “Від економічної успішності та свободи всіх суб’єктів господарювання залежить вирішення найгостріших проблем і можливість переорієнтації України зі східної на західну систему цінностей”.
Найбільш обговорюваними питаннями конференції стала реформа системи національної безпеки в цілому та української армії зокрема. Головний редактор сайту ЦЕНЗОР.НЕТ Юрій Бутусов наголосив на проблемі «кадрів і сенсів», голова Комісії Верховної Ради з питань майбутнього Олексій Скрипник підкреслив недоліки військової освіти та армійського керівництва, а голова ГО “Київський легіон” Святослав Стеценко запропонував перебудову системи оборони країни, основою якою стануть вільні громадяни. Але до цього моменту так й не відбулася довгоочікувана реформа збройних сил з причини, що дуже дотепно сформулював експерт Майдану закордонних справ Олексій Куроп’яткін: “У нас не корупція, а рентна система грабунку країни державним апаратом”.
Не менш важливими були питання глобальної безпеки та ролі України в цій системі. З точки зору співзасновника Громадянської Платформи Нова Країна Андрія Заблоцького: “Роль України в системі світової безпеки – сформувати та запропонувати нові тренди вирішення конфліктів”. На думку координатора експертної групи “Національна безпека” Громадянської Платформи Нова Країна Дмитра Золотухіна головну проблему яку необхідно вирішувати вже сьогодні – як відчувати себе в безпеці, не обмежуючи власну свободу, бо жодна кількість ресурсів не гарантує 100% безпеки.
Обговорення показало, що в нас є експерти, які мають стратегічне мислення, патріотичні спеціалісти, що готові перебудовувати систему національної безпеки, але треба завершити революцію, що відкриє нові шляхи до побудови країни, яка буде займати гідне місце у світі вже найближчому майбутньому.
Повну відеозапис конференції можна подивитись нижче:
Конференція «Україна в системі світової безпеки» відбулась 9 грудня 2015 року в Києві.
Організатори конференцій циклу «Україна майбутнього»:
Комісія Верховної Ради України з питань майбутнього
Громадянська Платформа Нова Країна
Ініціатива «21 листопада»
Фонд Освітні Ініціативи
За підтримки:
Європейський Фонд за Демократію
Фонд Громадянське суспільство: діалог заради прогресу
Висловіть свою думку