Час обирати…

Share

Вибори до Київради не менш важливі, ніж Президента

Одночасно з позачерговими президентськими виборами в Україні відбудуться вибори Київської міської ради і мера міста. Але увага до цієї подіїї є недостатньою.

Тому 8 травня 2014 року о 10.00-13.00 у приміщенні Київської ТПП за ініціативи та організації Громадянської Платформи «Нова країна» відбулася багатораундова публічна дискусія між кандидатами у депутати Київміськради.

kievsovet

«Люди змінилися – змінився характер політики», – такий лейтмотив характеризував увесь хід дискусії за участі сімох політичних сил з тих, які поставили собі на меті опікуватися якістю життя киян у ролі депутатів міськради.

Нова політика характеризується сприйняттям громадськості повноцінним учасником керування життям міста та містян – працею в одній команді. Всі поличні сили, які прийняли участь в заході, підкреслювали свої наміри про активну співпрацю з містянами.

У перших відкритих дебатах «Нова столична влада: Пріоритетні завдання» зголосились взяти участь сім політичних сил: УДАР, Нове Життя, Самопоміч, Демократичний Альянс, Українська народна партія, Українська Платформа Собор, ВО Свобода

Для особистого представлення команди, яка зголосилася брати участь у дискусії, з лідерів партій відвідали захід тільки троє – Віталій Кличко (УДАР), Василь Гацько (ДемАльянс) та Олег Дерев’янко (Українська народна партія). Василь та Олег також взяли участь у самій дискусії.

Віталій Кличко, представляючи свою команду, наголосив на тому, що «головна задача кожного, хто пройде до Київради, – не обмежуватися деклараціями, а підкріплювати свої заяви конкретними справами», і тому для презентації команди УДАР краще подивитися на вже зроблене раніше.

Повертаючись до ознак нового характеру політики у висловах учасників дискусії, наведемо наступні вислови.

Рена Назарова (УДАР):
У роздумах на питання про вирішення транспортних проблем: «Час запитати у самих людей, комунальний чи приватний громадський транспорт краще розвивати, чи хочуть пішохідний Хрещатик, чи будувати тунелі тощо».

Віктор Валєєв (Українська народна партія) при розмові про протидію корупції, забов’язався відстоювати в Київміськраді створення прямого електронного голосування за ключовими рішеннями, що стосуються якості життя в місті.

Галина Янченко (ДемАльянс) висловила аналогічної спрямованості думки – «онлайн-бюджет», «звітування» – під час відповіді на запитання про протидію корупції.

Юрій Вахель (Самопоміч) вважає, що нагальним є завдання зміни людей у існуючих наглядових радах, щоб громадський нагляд став активнішим і більш дієвим. Також при обговоренні механізмів збереження пам’яток Юрій зробив наголос на необхідності виносити на обговорення громади долі пам’яток.

Олег Дерев’янко (Українська народна партія) акцентував увагу на впливі громадських рад на управління містом, коли ділився власними намірами у екологічній площині. Він мав на увазі встановлення чіткіших критеріїв входження до громадських рад, наділення реальними повноваженнями. Також наголосив на необхідності створення опікунських рад за кожним з парків Києва.

Відкрити земельний кадастр для контролю за цільовим використанням земель вважає за необхідне Андрій Странніков (УДАР), під час обговорення вирішення проблем із забудовою міста.

Сергій Гусовський (Самопоміч) у тому ж раунді дискусії (про забудову Києва) висловив ще більші сподівання на співпрацю депутатів Київміськради та містян – створення дружин, які виявляють порушення генплану. Також він вважає за потрібне зробити перманентно відкритим для громади міста зміст генплан та влаштовувати по ньому громадські слухання.

Співзвучними також є думки Анни Кирій (Українська народна партія) стосовно того, щоб зробити публічною інформацію про кожну ділянку землі, створити систему електронному громадського контролю за цільовим використанням ділянок. Також Анна вважає за необхідне створювати в Києві публічні простори для обміну творчими ідеями, і розглядає одним із найсприятливіших для цього місць Гостинний двір та Поділ назагал.

Євген Карась (Свобода) при обговоренні механізмів збереження пам’яток культури та історії також бачить суттєвим внесок самих містян, пропонуючи популяризувати пам’ятки міста, відкрити їх реєстр для ознайомлення. «Якщо вулиця буде знати, що на ній цікаве, люди знайдуть гроші, щоб відновити».

Цю думку підтримала, деталізувала, також і Анна Кирій.
При обговоренні проблем транспортної політики у багатьох питаннях думки учасників дискусії перегукувалися – вбачали кореневі причини у вадах генплану, орієнтованого раніше на інтереси забудовників, а не цільове призначення земель, дотримання норм забудови, інтереси містян у якості життя, а також висловлювали намір переглянути ставлення до електротранспорту, особливо трамваїв, у Києві. Такі думки висловлювали представники Самопоміч (Н.Шульга), УНП (О.Дерев’янко), Свобода (А. Медведько), Собор (В. Шаповаленко).

Таке однодумство та культура дискусії, яку продемонстрували молоді політики, переконує, що характер політики дійсно змінився, і це зробили саме громадяни, тому і бажання партій співпрацювати з громадами та окремими громадянами зросло.
Питання раундів дискусії у повному викладі були такими:
Транспортні проблеми (парковки, рух велосипедами, єдиний квиток).

Протидія корупції у Києві (прозорість дій, звітування, люстрація чиновників, корупція у МАФах та нелегальній торгівлі, відкритість бюджету та його виконання, у списках та по мажоритарці — люди, що були раніше від ГАК, Черновецького тощо, скорочення армії чиновників).

Екологія / озеленення (збільшення паркової зони, штрафи за сміття, сортування та переробка сміття, екологія Дніпра та малих річок і ставків, шумове забруднення міста).

Політика забудови та оренди землі (стратегія забудови, генеральний план, розвиток інфраструктури, МАФи, зовнішня реклама, ділянки, відведені за безцінь минулою владою, реконструкція історичної частини, публічні простори).

Захист пам’яток історії та архітектури (повернення приватизованих пам’яток, відомі пам’ятки: Контрактовий дім, Десятинна церква, багатоповерхівки на Подолі, будівництво на Андріївському узвозі, вертолітний майданчик).

Перелік питань було підготовано учасниками візійного проекту «Нова країна», що на волонтерських засадах працював у складі 1900 експертів протягом лютого-квітня 2014 р. над візієй Нової Країни України 2022 р.

Слухачі у залі, де відбувалась дискусія між кандидатами у депутати Київміськради, брали участь у обговоренні, висловлювати кольоровими картками своє схвалення або незгоду із тими чи іншими тезами, участю того чи іншого кандидата у тому чи іншому раунді дискусії, якості участі у дискусії партійних команд. Таким чином кандидати отримали базу для подальшого опрацювання своїх думок та дій у разі обрання до Київміськради.

В планах Громадської Платформи Нова Країна проведення ще декількох публічних дискусій у яких візьмуть участь представники й інших політичних сил.

Полная версія: http://betv.com.ua/online/vybory_kyev/
http://www.ustream.tv/recorded/47288756

Вибори депутатів Київради і Київського міського голови відбудуться в один день з президентськими виборами – 25 травня. У Київраді вибори пройдуть за змішаною системою – по 60 депутатів будуть обиратися за партійними списками і в мажоритарних округах.

В дебатах брали участь:

УДАР

Олексій Резніков
Рена Назарова
Андрій Странніков

Нове Життя

Дмитро Шерембей
Вахтанг Кіпіані
Олег Петровець

Самопоміч

Наталія Шульга
Сергій Гусовський
Юрій Вахель

Демократичний Альянс

Василь Гацько
Галина Янченко
Олена Шуляк

Українська Народна Партія

Дерев’янко Олег
Валєєв Віктор
Кирій Ганна

Українська Платформа Собор

Біденко Артем
Смук Остап
Шаповаленко Віталій

ВО Свобода

Євген Карась
Олександр Аронець
Медведько Андрій

Share

Висловіть свою думку

*

Google+