Бізнес об’єднався заради змін

Share

Представникам бізнесу та експертам вдалось напрацювати базу, що дозволить надалі модернізувати економічну сферу та покращити умови ведення бізнесу. Податкова реформа, дерегуляція, відновлення системи справедливості та довіри до влади, прозорість та покращення інвестиційного клімату – основні напрямки роботи задля забезпечення економічного зростання економіки України, що були запропоновані у ході роботи Другого Конгресу Українського бізнесу.

КУБ

26 листопада 2015 року підприємці України, більшість з яких представляли малий та середній бізнес, з’їхалися на професійний форум Другий Конгрес Українського Бізнесу (КУБ).

Якщо в січні цього року в першому КУБі взяли участь понад шістсот підприємців, наразі учасників було тільки двісті, що засвідчило розчарування у “новій” українській владі та недовіру до мирних шляхів розв’язання проблем. Бізнес незадоволений. За 10 місяців після першого Конгресу умови, в яких працюють малі і середні підприємства не лише не покращились, а, навпаки, значно погіршились. Бізнес хоче змінити систему влади. Бізнес вимагає економічної свободи та модернізації економіки.

Длігач і Богданова на КУБі

Співзасновник Громадянської Платформи Нова Країна Андрій Длігач окреслив основні задачі, які необхідно вирішити для забезпечення економічного зростання: «Країні необхідний професійний уряд, який не пов’язаний з олігархічними кланами, для реалізації двох задач. По-перше: забезпечити швидкий перехід від стагнації до економічного зростання не менш ніж 10% ВВП в рік, при цьому через державний бюджет має бути перерозподілено не більше 35% ВВП. По-друге: необхідно швидко впровадити реформу державного управління органів центральної влади (в тому числі і Кабінету Міністрів) для перетворення з корупційної машини для розподілу бюджету та держвласності в оптимізовану сервісну службу для суспільства».

Ольга Богданова на Кубі

Член правління Громадської ради при ДФС Ольга Богданова зазначила: «Тільки проведення реформи податкової системи, системи освіти та охорони здоров’я – єдиний шлях до процвітання. Безперечно, законопроект «Про податкову лібералізацію» №3357 потребує доопрацювань, але саме навколо цього законопроекту має об’єднатися бізнес-спільнота. Саме цей законопроект є двигуном, який запустить подальші реформи».

На думку Президента Асоціації підприємств інформаційних технологій України Елліни Шнурко-Табакової, «Без реальної співпраці бізнесу і влади, коли сторони чують одна одну і приймають спільні рішення, нічого позитивного з надходженнями до державної казни не буде. Тільки справжня ліберальна реформа зможе повернути довіру і бажання бізнесу приймати участь у розвитку держави. Тільки повна заміна митників здібна продемонструвати, що потоки контрабанди перекриті і реформа життєздатна».

КУБ

Під час роботи у секціях пролунало багато раціональних ідей і конкретних пропозицій, зокрема щодо визначення пріоритетних галузей, прийнятних змін до спрощеної системи, переходу на територіально-виробничу модель розвитку, покращення інфраструктури та підвищення енергоефективності.

Результатом роботи Другого Конгресу Українського Бізнесу стане резолюція, яка буде опублікована 1 грудня після опрацювання редакційною комісією з урахуванням пропозицій, що були надані під час роботи КУБу. Упродовж 3 днів після публікації всі зареєстровані на Конгресі, матимуть можливість проголосувати за резолюцію.

Документ найближчим часом буде представлений Президенту, Уряду і Верховній Раді. Він має стати «технічним завданням» для органів влади.

Валерій Пекар і Андрій Длігач на КУБі

Спрацює ця резолюція, чи через рік матимемо ще гіршу ситуацію? Це буде залежати, в першу чергу, від самих представників бізнесу, їх наполегливості у досягненні зазначених цілей, у можливості створювати та застосовувати ефективні інструменти тиску на державні органи.

Відеозапис Конгресу:

Довідка:

Другий Конгрес Українського Бізнесу відбувся 26 листопада 2015 року у приміщенні Торгово-Промислової палати України.

Організатори:

ТПП України

Громадянська Платформа Нова Країна

Кримська діаспора

Асоціація франчайзингу

Конгрес Сходу України

Асоціація приватних підприємців

Платформа малого та середнього бізнесу

Палата податкових консультантів

Конфедерація підприємців України

Асоціація підприємств IT-галузі

Медіа-підтримка:

Бізнес

ЛІГАБізнесІнформ

Idealist.Media

Share

Висловіть свою думку

*

Google+