Дискусійний клуб «Духовність і культура» – місце зустрічі філософів української еліти

Share

6 жовтня за ініціативи експертної групи «Духовність і культура» Громадянської Платформи Нова Країна відбулась перша зустріч нового дискусійного клубу. Обговорення відбулось за темою «Цінності в постмодерному світі».

Перша зустріч клубу Духовність і культура

«Те, що не вписується в просту фізіологію, але допомагає краще розібратись в житті, наблизитись до гармонії – це і є справжньою цінністю»

Михайло Крикунов.

Співзасновник ГП Нова Країна Валерій Пекар відкрив засідання клубу доповіддю про еволюції мислення та цінностей постмодерну. Він висловив думку, що ключовими факторами впливу на суспільне мислення є держава і технології: «Ми знаходимось під великим впливом технологій і навіть на 10% не усвідомлюємо, як наше життя змінили мобільні телефони».

Валерій Пекар на зустрічі клубу Духовність і культура

Модератором і ідейним засновником клубу «Духовність і культура» став один з координаторів Громадянської Платформи Нова Країна Андрій Крак. “Ми маємо започаткувати інтелектуальний дискурс у цих сферах, усвідомити, якими є цінності майбутнього і відповісти на питання: хто я і заради чого я є в майбутньому” – зазначив він у своїй промові.

Андрій Крак на зустрічі Клубу Духовність і культура

До участі в дискусії, крім експертів ГП Нова Країна, долучились відомі мислителі сучасної України – протоієрей УПЦ отець Георгій Коваленко, директор ГО «Агенція культурних стратегій» Микола Скиба, декан Kiev Business School Михайло Крикунов, директор тренінгового центру «i-class.com» Ігор Паламарчук та інші.

Упродовж зустрічі учасники клубу обговорили ряд важливих ціннісних питань, намагаючись дати відповідь на головне: «Заради чого ми є в майбутньому?».

Микола Скиба у доповіді «Цінності і практика» зазначив, що «Україна живе не в тій географії, де б нам хотілось», а причиною того є брак духовності та гармонії. Андрій Крак, у свою чергу, наголосив на необхідності «розвивати широту і глибину усвідомлення» і започаткував дискусію на тему: «Чи змінює духовність наш світ?»

Ігор Паламарчук поділився своїми ідеями щодо сили конвергенції: “Проблема світу і України – це страх. Необхідно пояснити людям, що нам пощастило народитись в епоху змін, і цього не варто боятись“.

Ігор Паламарчук у клубі "Духовність і культура"

«Цінностям як стану» був присвячений виступ “вульгарного філософа” (як він сам себе називає) Михайла Крикунова. Декан KBS поділився своїм баченням зв’язку між цінностями і корисністю і наголосив, що: «Більшість цінностей статичні, а один з найбільш серйозних страхів людини – це страх перед майбутнім».

"Вульгарний філософ" Михайло Крикунов

В результаті палкої дискусії експертам все ж вдалось прийти до певних спільних висновків, зокрема визначити поняття духовності як «стан і процес постійного пізнання, усвідомлення та трансформації».

А справжня ідентичність українців, на думку експертів, містить 4 прояви: гідний дипломат, щасливий творець, відповідальний господар і волелюбний воїн.

Підбиваючи підсумки, Андрій Крак запропонував проводити зустрічі дискусійного клубу «Духовність і культура» у перший вівторок кожного місяця.

Share

Висловіть свою думку

*

Google+