Дніпропетровськ презентував результати стратегічної сесії

Share

Найактивніші представники громади Дніпропетровщини зібрались 20 жовтня в конференц-залі Дніпропетровської Обласної держадміністрації для презентації інноваційніх проектів з розвитку міста, що були розроблені під час стратегічної сесії.

Презентація результатів в Дніпрі

Упродовж 3 тижнів громадські активісти, бізнесмени та представники ОДА разом з експертами Громадянської Платформи Нова Країна займались обробкою напрацювань стратегічної сесії, яка відбулась 27 вересня. Результатом спільної роботи стали проекти по 10 напрямкам розвитку Дніпропетровщини, які дозволяють достигнути швидких перемог.

Особливу роль у підготовці якісних проектів взяли на себе «хранителі» кожного з кластерів. За підтримки фасилітаторів ГП Нова Країна, їм вдалося перетворити омріяне бачення майбутнього на конкретні пропозиції.

Відкрив презентацію співзасновник Громадянської Платформи Нова Країна Валерій Пекар. Він окреслив ключовий меседж стратегічної сесії: «Шукати не ідеї, а людей з кращими ідеями, які готові втілити їх в життя».

Валерій Пекар в Дніпропетровську

Цю думку продовжив радник голови ОДА Юрій Голик: «Консультанти не дадуть стратегію, стратегію можемо створити тільки самі для себе».

Юрій Голик на презентації результатів в Дніпрі

Першими представити свої проекти отримали можливість учасники кластеру «Агропромисловість». Створити агропаспорт області та популяризувати сільське господарство шляхом заснування свята врожаю – далеко не повний список ідей, що допоможуть регіону ефективно використовувати власні земельні ресурси.

Презентація результатів в дніпрі

Наступним виступив кластер «ІТ і нова економіка». Найбільшу увагу хранителі приділили створенню SMART-міста з «розумними» зупинками і онлайн-бронюванню черг до лікарні, адже саме такі проекти зможуть стати справжніми символами змін.

Приємно здивував сміливими ідеями сектор «Антикорупція». Основний меседж: «Чиновник – це найманий менеджер». Він має обиратись за відкритим конкурсом, після чого громада може застосовувати різні методи контролю за його ефективністю: від квартальних звітів до перевірки на поліграфі.

Презентація результатів стратсесії

Окремою темою обговорення став краудфандинг в навчальних закладах і лікарнях. Необхідно, щоб гроші збирались офіційно та добровольно, а використовувались відкрито і під контролем. В учасників були ідеї щодо розміщення яскравих плакатів проти хабарів в школах і вузах. Адже ментальність закладається з дитинства, а тому діти мають знати, що корупція та хабарі – те, чого в їх житті бути не повинно.

Під час кожної презентації Валерій Пекар допомагав спікерам підбивати підсумки та надавав власні рекомендації. Щодо ІТ-кластера, експерт порадив: «Не вигадувати велосипед, а ознайомитись з досвідом Львова, Одеси, Харкова».

Команду, що презентувала антикорупційні ідеї, він закликав: «Не боятися зміни всього адмінперсоналу, як це було в Одесі».

Один зі спікерів на презентації в Дніпрі

За словами спікера від кластеру «Інвестиції», в омріяному майбутньому: «Дніпропетровськ – інвестиційні ворота України“. Основною проблемою на шляху до цього є відсутність довіри, а рішенням – ДніпроІнвестХаб, який поєднає інвестора і власника стартапу. Для реалізації потрібен персональний супровід інверстора і критична маса активних і відповідальних людей.

В рамках кластеру «Промисловість», хранитель Сергій Голота презентував ключовий проект «Громадський промисловий контроль». Його завдання – визначити які з більш ніж 700 промислових підприємств області справді приносять користь. Добувна промисловість також має значні перспективи, учасники акцентували увагу на рідкоземельних металах, нафті та золоті, якого в регіоні майже як в Австралії.

Дніпропетровщина презентація

Великий рай для малого бізнеса

Представники кластеру «Малий бізнес» розпочали з важливості повноцінного застосування електронного документообігу. Потім представили схему семи проектів з асоціацією малого бізнеса в центрі. Хранителі впевнені: Дніпропетровську потрібен інфохаб – електронний дім підприємця і пересувний експоцентр.

Чисте місто, інноваційна транспортна система області, роздільний збір сміття, тематичні парки на островах і навіть «відкрите небо» – таким представили Дніпропетровськ майбутнього у кластері «Міське господарство та інфраструктура».

Учасники сесії в Дніпрі представляють проекти

Презентація в Дніпрі

Наступним виступив кластер «Освіта, наука і медицина», основні ідеї якого – дистанційна освіта і, знову ж таки, електронний документообіг. Також було запропоновано впровадити репутаційні списки працівників освіти та охорони здоров’я.

Туризм – те, чого не вистачає Дніпропетровську зараз. Команда кластеру «Туризм» має план, як створити такий бренд, щоб у кожного був магнітик з зображенням Дніпропетровська. Цікавим напрямком розвитку може стати в тому числі науковий туризм.

Хранителі на презентації в Дніпрі

“Якість життя? Коли вона є – ви не питаєте, що це таке”

Велику кількість цікавих ідей і проектів «швидких змін» презентував кластер «Якість життя». Наряду з очікуваними пропозиціями, як-то «інфоресурс про якість життя» і пропаганда здорового способу життя, можна виділити декілька сильних ідей. Перша – створити еко патруль, очі і вуха якого – місцеві жителі, а також призначити еко шеріфа. Друга – ергономічний план, авторський дизайн муніципальних територій. І третя, проект про накоплення і обробку ідей, який зможе задовольнити запит всіх інших напрямів розвитку.

Кейс від Брусиловських на презентації в Дніпрі

Приємним і мотивуючим сюрпризом став виступ Олега і Влади Брусиловських, які презентували декілька власних проектів, націлених на покращення життя району. Вони поділилися кейсом перетворення колишнього звалища на дитячий майданчик і розповіли про цікавий і перспективний проект – читальну арку для буккросинга, яка вже незабаром з’явиться на Єкатерининському бульварі.

«У перемоги багато батьків»

У підсумку зустрічі Валерій Пекар ще раз наголосив на значенні «швидких перемог», які потрібні для народження довіри в людей і закликав людей ставати лідерами проектів.

Як працюють реформи? На думку експерта, необхідно поєднання декількох факторів: проектного мислення, «кайфу» від процесу, колективного лідерства, відкритого коду – коли не важливо, хто перший був автором ідеї, і взаємодії влада-бізнес-громадські активісти. І ніколи не здаватись!

 

Валерій Пекар на презентації в Дніпрі

ПРЕЗЕНТАЦІЯ РЕЗУЛЬТАТІВ:

 

Share

Висловіть свою думку

*

Google+