Майбутнє від Едускунта

Share

Україна – друга країна у світі, де працює парламентська Комісія з питань майбутнього. Першою була Фінляндія. І якщо в Україні комісія тимчасова, то у Фінляндії парламентський комітет має статус постійного, але на здобуття такого ставлення парламентарям знадобилося сім років важких перемовин. Про це розповіли самі депутати фінського парламенту.

Зустріч з фінами

Зустріч активістів НК та представників Комітету майбутнього Едускунта відбулась 26 листопада у медіацентрі Нової Країни.

Зустріч почалась з презентації Візії, яку провів співзасновник Громадянської Платформи Нова Країна Валерій Пекар: “Під час Візійного проекту Нової Країни до створення Візії долучились близько двох тисяч експертів з усіх куточків України, а тому можемо сказати, що це дійсно спільне громадське бачення майбутнього країни”. 

Зі свого боку фінські парламентарі розповіли, що головною метою роботи Комітету є прогнозування майбутнього та сприяння втіленню найкращих ідей задля змін у фінському суспільстві. Коло робочих питань надзвичайно широке: від освіти та гендерної рівності до генної інженерії та відновлювальної енергетики. Комітет безпосередньо не розробляє законопроекти, проте однією з його ключових задач є ініціювання обговорень в інших комітетах. Його представники звертають увагу всього фінського парламенту на актуальні питання майбутнього розвитку країни і, в разі необхідності, координують новостворені проектні групи. За словами членів Комітету, вони мають «думати про майбутнє, передбачаючи, які закони треба буде приймати через п’ять, десять та п’ятнадцять років».

Ще одна важлива частина роботи Комітету – це проведення досліджень і підготовка аналітичних документів. Головним з них є звіт про майбутнє, що публікується раз на чотири роки, і включає оцінку показників технологічного, економічного та соціального розвитку, та їх ймовірного впливу на життя країни в майбутньому.

Зустріч з представниками фінського комітету майбутнього

Комітет майбутнього – найнезалежніший комітет у парламенті Фінляндії. Його члени самостійно визначають формат роботи, тематику та періодичність зібрань. Саме така свобода, на думку фінських парламентарів, дозволяє їм розвивати креативність і візійне мислення – надзвичайно важливі інструменти у плануванні майбутнього.

Оцінюючи роботу українських колег, іноземні експерти наголошують: сьогодні Комітет майбутнього Фінляндії та Комісію Верховної Ради України з питань майбутнього не можна порівнювати. «Ми знаходимось на абсолютно різних етапах розвитку та працюємо в різних умовах, – пояснює один з фінських парламентарів Юкка Копра. – Однак та робота, яку наразі проводить українська Комісія – саме те, чого потребує Україна в реаліях сьогодення».

Валерій Пекар на зустрічі з фінами

Представники Комітету майбутнього Фінляндії були приємно вражені активною співпрацею представників громадськості та влади в Україні. Одним з яскравих результатів цієї взаємодії є серія науково-практичних конференцій “Україна майбутнього” – спільний проект Громадянської Платформи Нова Країна та Комісії Верховної Ради з питань майбутнього.

«Це чудово, що громадськість в Україні має таке модерне та свіже (modern and fresh) ставлення до планування майбутнього. – зазначають фінські парламентарі. – Бажаємо вам здолати всі перешкоди і перемогти!»

Зустріч з фінськими парламентарями

 

Share

Висловіть свою думку

*

Google+