Ефективний інструмент для просування змін

Share

Якщо два роки лупати скалу, а вона продовжує стояти, то виникає питання – або ти лупаєш не ту скалу, або треба застосувати інструмент дещо потужніший, аніж голі руки.

Мій Голос

У жовтні запрацювала незалежна он-лайн платформа громадських ініціатив miygolos.org.ua. Платформа – спільний проект ГО Мій Голос (Україна) і проекту manabalss.lv (Латвія).

Принцип роботи платформи досить простий. Кожен громадянин України, який досяг віку виборця, може розміщувати свої ініціативи і збирати під ними підписи. На перший погляд – це громадська альтернатива звичним сайтам петицій.

Але це не зовсім так.

Сайти петицій створюються державними органами для виконання вимог закону і використовуються для того, щоб довести нашим співгромадянам всю марність і безглуздість їхніх потуг втручання в діяльність державних органів. За рік роботи сервісу петицій на сайті Президента України всенародний ентузіазм змінився розчаруванням, а сам сайт перетворився на філію шоу «Розсміши коміка».

miygolos.org.ua – незалежна, недержавна платформа, яка виконує протилежне завдання. Мета проекту – перетворити ідею простого громадянина на законопроект, постанову Кабміну чи указ Президента. Платформа – це підсилювач голосу кожного громадянина. Команда проекту допомагає авторам оформити текст ініціативи, провести експертну оцінку, знайти однодумців, організувати ініціативну групу, передати ініціативу до відповідного ЦОВ, коли вона набере 25 000 голосів, допомогти з лобіюванням інтересів та постійно нарощувати тиск громади, нарощуваючи все більшу кількість голосів. До роботи залучаються чиновники та народні депутати, аби ініціатива не «померла» після того, як зібрано підписи, а перетворилась на закон або інший документ та була втілена у життя.

З іншого боку, кожна ініціатива, яка має бути розміщена на платформі, проходить перевірку та повинна відповідати критеріям якості. Тобто, ініціатива повинна торкатися інтересів більшості громадян України та сприяти формуванню відкритого, сталого, демократичного суспільства, економіки та управління. В ініціативі повинні бути описані конкретні пропозиції щодо вирішення проблеми. Ініціатива має відповідати на питання: «До чого ми прагнемо?», пропонувати конструктивне рішення, спрямоване на всеохоплюючі, сталі зміни. Вона не може містити вимоги, очевидно образливі або неприйнятні в демократичному суспільстві, не повинна порушувати цінності людської гідності, свободи, демократії, рівноправності, правомірності та прав людини, включаючи права меншин. Ініціатива не повинна містити закликів проти осіб, подій чи ідей. Кожна ініціатива має спрямування «за», а не «проти» і є будівничою, а не руйнівною силою.

З початком роботи платформи Мій Голос будь-яка ідея, чи то заміна податку на прибуток податком на розподілений капітал, чи зміни до антикорупційного законодавства, медична або пенсійна реформа, що підтримана сотнями тисяч співгромадян, має всі шанси перетворитися на закон, якого чекає вся країна. Спільна робота команди проекту Мій голос, авторів ініціатив, депутатів, які думають про перемогу на наступних виборах, значно спрощує процес прийняття необхідних рішень.

Для нас особливо приємно, що ядро команди проекту – це люди, добре відомі своїми проектами в рамках Нової Країни. Співпраця наших організацій відкриває нові горизонти в побудові відповідального та впливового громадянського суспільства.

Share

Коментарі
  1. Семен коментує:

    Я думаю что Вася не прав, шина это не выход с положения, Янукович, и Порошенко выбились вовласть благодаря нам и с таким же мышлением, я считаю что надо начинать с себя, а то так ни шин, ни презедентов, не наберешься! Задать себе вопрос что я могу сделать для страны, и что я сделал для того чтоб моя страна была богаче!!! Почему ничего не делая для страны, пытаемся, что-то требывать? Ведь мы знаем что чем выше статус чиновника тем больше должна быть ответственность, нам вешают лапшу на уши, а мы их опять выбираем!!! Так кто виноват что мы как бараны идем на убой?

  2. Вася коментує:

    Чет я сомневаюсь. В эти игры мы уже играем третий год. С начала янык потом порох говорили что услышат нас и что? Где, скажите мне, результаты петиций президенту или КМ? Фуфло это. Мы не в пендосии. У нас самый действенный способ быть услышанным – шина.

Висловіть свою думку

Google+