Фасилітатори Нової Країни допоможуть владі «почути» антикорупційний фідбек

Share

Поголос щодо потужності фасилітаційного ресурсу НК шириться Україною ще з 2014-го року. Саме тоді ми провели першу масштабну стратегічну сесію в Одеському регіоні, в якій взяли участь більше 600 учасників. А сьогодні готуємось до стратегування в рамках Міжнародного дня боротьби з корупцією в Україні-2016.

fasilitatori-nk-na-forumi-kebef

«Для Нової Країни фасилітація є однією з головних компетенцій»
(Анна Валенса)

Заради продуктивного діалогу та досягнення порозуміння в сучасному громадському просторі в Україні, ГП НК створює можливості якісної взаємодії в спільнотах серед експертів та представників бізнесу, держслужбовців і представників ГО, в професійних середовищах та місцевих громадах.

Команда ГП НК налічує більше 50-ти професійних фасилітаторів в різних регіонах, які пройшли навчання в «Школі фасилітаторів Нової Країни».

«Фасилітатор є спеціалістом, який підтримує в групі культуру екологічної комунікації, є тим, хто піклується про формат взаємодії між учасниками – простір, час, вид активності, види результату. – говорить експерт-фасилітатор Анна Валенса. – В процесі фасилітації люди опиняються у середовищі, яке сприяє їх здатності мислити і приймати рішення, творчому розкриттю та активному вираженню власної позиці, відкритості до нових ідей та досягненню консенсусу».

Стратегічна сесія в Дніпрі

Стратегічна сесія в Дніпрі

З 2014-го по 2016-й рік фасилітатори НК:
– брали участь у діалогах Майдану;
– сприяли розробці стратегій 17 міст і областей (від 120 до 600 учасників);
– допомагали розробляти стратегію Укрзалізниці, Міністерства молоді і спорту та багатьох урядових ініціатив;
– брали участь в розробці експортного бренду України;
– фасилітували наймасштабнішу стратегічну сесію на антикорупційному форумі в Києві (близько 1000 учасників);
– працювали над стратегією фонду народонаселення ООН в Україні на наступні 5 років;
– беруть участь в розробці стратегії залучення громадян до роботи об’єднаних територіальних громад з фондом SCL.

Кому і навіщо потрібні фасилітатори? Розповідає Анна Валенса:

Запит на якісну фасилітацію зростає, і сьогодні Нова Країна супроводжує групову роботу найрізноманітніших команд – від антикорупційних ГО та регіональних спільнот до міжнародних фондів та прогресивних політичних сил.

Найближчим часом фасилітатори НК допоможуть політикам «почути» громадськість на з’їздах партій «Демократичний Альянс» (19.11) та «Самопоміч» (2.12).

А 9 грудня, в рамках Міжнародного Дня боротьби з корупцією в Україні, команда ГП НК сприятиме визначенню пріоритетів антикорупційної реформи під час спільної роботи представників міністерств, київських ГО та регіональних активістів.

Ми відкриті до співпраці, і готові допомагати громадськості, владі та бізнесу знаходити спільні та ефективні рішення. Тому що фасилітація дозволяє бути почутим кожному громадянину у своїй спільноті, а спільним рішенням і проектам – втілюватися в діях окремої людини.

Фасилітатори на форумі у Харкові

*Фасилітація (від англ.facilitate) – допомагати, полегшувати, сприяти) – сучасний підхід до супроводу групової взаємодії, що використовує ефекти самоорганізації в соціальних системах і дозволяє:

  • залучити ресурс кожного учасника для пошуку рішень
  • налагодити продуктивну комунікацію, в тому числі у великих групах (до тисяч людей)
  • отримати смисловий, узгоджений результат
  • врахувати потреби та інтереси всіх учасників

Фасилітатори НК на форумі kebef

Share

Висловіть свою думку

Google+