Громадянська Платформа Нова Країна провела Стратегічну сесію в Херсоні

Share

3 жовтня громада Херсону долучилась до процесу стратегічного планування. Організатором Стратегічної сесії виступила Громадянська Платформа Нова Країна на запрошення ініціативної групи громадських організацій міста. Більше 50 активних представників навчальних закладів, ГО, влади та бізнесу зібрались з метою формування довгострокового бачення майбутнього розвитку Херсона.

ГП Нова Країна проводить Стратсесію в Херсоні

Станом на сьогодні, завдяки діяльності ГП Нова Країна, процес стратегічного планування запущено в багатьох містах України. Від Броварів до Одеси, від Івано-Франківська до Дніпропетровська – все більше небайдужих громадян готові брати на себе відповідальність і робити внесок у розвиток рідного регіону.

Стратегічна сесія в Херсоні розпочалась зі знайомства з діяльністю ГП Нова Країна. Олена Горб, координатор регіональних проектів, розповіла про досвід роботи в інших містах та про роботу ГП Нова Країна над просуванням реформ в Україні, після чого учасники приступили до обговорення омріяного образу Херсона у перспективі 3 років, визначення основних проблем розвитку міста, шляхів для їх вирішення і наявних ресурсів регіону.

Громада Херсону працює над створенням бачення майбутнього міста

Ключовим завданням зустрічі було, по-перше, зібрати та поєднати найкращі ідеї відносно пріоритетних кластерів економіки, розвитку інфраструктури міста, наведення ладу та підвищення якості життя. І, в той же час, консолідувати громадянське суспільство, бізнес і владу для реалізації цих цілей.

Упродовж майже 7-годинного брейнстормингу учасники працювали в групах за 6 темами: місцеве самоврядування: системний контроль і вплив на владу з боку громадських організацій; інфраструктура, розвиток підприємництва, інвестиції і перспективні галузі економіки міста; туризм і рекреація; освіта і культура; якість життя.

Громада Херсону на Стратсесії

В Стратегічній сесії взяли участь представники більше 10 організацій, серед яких: Відкритий Університет Майдану, Центр сприяння інформаційних технологій, Асоціація «Регіон», ГО «Народна комісія», Херсонський Державний Університет, Туристичний інформаційний центр Херсону, Громадське об’єднання “Ми – Херсонці”, Компанія «TurkishAirlines», Херсонська обласна організація економістів України, Херсонський економіко-правовий інститут, Морський коледж, Молодіжна рада при міському голові м. Херсон.

Херсон працює в групах

«Херсон – одне з найбільших міст Південної України з населенням близько 300 тисяч чоловік. Однак активність громадянського суспільства до проведення Стратегічної Сесії була досить низькою. – зазначила координатор регіональних проектів ГП Нова Країна Олена Горб. – Наразі нам вдалось консолідувати небайдужих громадян, які готові спільно формувати бачення майбутнього міста. Сподіваємось скоро побачити перші напрацювання та підготовлені ідеї проектів».

Стратсесія Херсон

 

Найближчим часом місцеві громадські активісти з допомогою експертів ГП Нова Країна опрацюють основні результати сесії, підготують «конспект ідей» і презентують все це широкій громадськості.

Share

Висловіть свою думку

*

Google+