Херсон. Той, що змінюється на очах

Share

Одним з найважливіших напрямків роботи Нової Країни є залучення місцевих громад до визначення власного майбутнього. Ми надаємо методики, ділимось досвідом, щоб створити підгрунтя майбутніх змін. Але зміни можливі тільки якщо іх впроваджують ті, кому вони дійсно потрібні.

Херсон, підготовка проектів

3 жовтня в Херсоні відбулася Стратегічна сесія міста (як вона відбувалася можна прочитати тут). Місяць, що минув, не був змарнований херсонськими активистами. Команда, створена з представників громадськості, органів виконавчої влади та бізнесу вже почала втілювати у життя проекти, які були ініційовані на Стратегічній сесії.

Не дивно, що найбільшу зацікавленість визвали проекти, пов’язані з розвитком туризму у місті, бо Херсон – центр єдиної в Україні області, що має вихід до узбережжя двох морей, великий туристичний та рекреаційний потенціал.

10 жовтня активісти провели обговорення важливих питань з реформування туристичної галузі міста та області, можливості по створенню бренда міста, який би відображав ідею «перетину 4 стихій», та дійшли висновку про необхідність заснування асоціації розвитку туризму, а також обмінялися думками з приводу можливостей інших перспективних напрямків. Була створена робоча група та призначена дата наступної зустрічі для презентації проектів за темою «Херсон туристичний».

громада Херсону

Через тиждень, 17 жовтня були представлені 10 проектів. Презентації містили як стратегічне бачення розвитку туризму і комплексні програми, так і конкретні ініціативи, серед яких туристичний мобільний додаток Херсонщини, фестиваль «Тышо-тышо фест», простір IHUB-Херсон, змагання з мотокросу. Також під час зустрічі був анонсований показ 40-хвилинного фільму про Херсонщину «Картографи Google. Експедиція в Херсонську область».

Представники Херсонської ОДА також були присутні на зустрічі і зазначили, що розвивати туризм в області потрібно за такими напрямками: маркетинг, акцент на сільському та зеленому туризмі, створення і розвиток мережі інформаційних центрів: в Каховці, Залізному порті, Генічеську і Скадовську. Планується, що перші два центри будуть створені в 2016 році, а наступні два – в 2017.

Зустріч в Херсоні

22 жовтня громадські активісти провели наступну зустріч. Тема була визначена як «Публічний простір. Містобудівний проект».

Об’єднуючою ідеєю всіх пропозицій стало створення зон спілкування, де жителі Херсону матимуть можливість вільно обмінюватись думками та весело проводити час. Активісти вірять, що це допоможе громаді міста стати більш відкритою, частіше виходити на вулицю, заводити нові знайомства. Зараз в херсончан один комунікаційний хаб – це Фабрика, та завдяки новим проектам дуже скоро подібні місця з’являтимуться по всьому Херсону.

проекти Херсона

За підсумками було обрано 4 проекти, реалізація яких розпочнеться найближчим часом. Це відродження «Лебединого озера», IHUB – Херсон, арт-проект на базі нефункціонуючої котельної за адресою Комунальна, 77 та перепланування простору середньостатистичного подвір’я в Тавричеському мікрорайоні.

Мкртич Мкртичян в Херсоні

«Стратегічна сесія, яку провела Громадянська Платформа Нова Країна у Херсоні, стала добрим приводом для того, щоб в одному просторі зійшлися як ініціативні городяни, так і представники влади. Завдяки заходу зустрілися та стали друзями особи, яки до цього не спілкувалися. Багато хто з місцевих зрозумів, що тільки власними зусиллями, побудувавши міцну команду, ми можемо щось змінити. Не роздумувати або чекати, а планувати і діяти вже сьогодні. Унікальність Херсонської сесії в тому, що присутні мали можливість заручитися підтримкою місцевої влади у питаннях, які віднесені до їх повноважень» – зазначив начальник управління комунальною власністю Мкртич Мкртичян.

Херсон

Share

Висловіть свою думку

*

Google+