Конференція «Податкова реформа: пошук концепції, що об’єднує суспільство»

Share

Створення податкової системи, яка б усунула суперечності між платниками податків та податківцями, і об‘єднала громадян та державу заради сталого розвитку всього суспільства, є вкрай актуальним питанням на сьогодні. Лише докорінні зміни у податковій системі здатні вивести левову частку нашої економіки з тіньового сектору та спонукати міжнародний бізнес до інвестицій в Україну. Але якою повинна бути ця система?

21.08.2014 Конференція «Податкова реформа: пошук концепції, що об’єднує суспільство»

21 серпня 2014 Громадянська Платформа Нова Країна провела Конференцію «Податкова реформа: пошук концепції, що об’єднує суспільство».

Більше ста представників громадських організацій, Державної фіскальної служби України, Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, бізнес-асоціацій, аудиторських компаній 21 серпня обговорили широке коло питань, пов’язаних з темою реформування податкової системи України.

21.08.2014 Конференція «Податкова реформа: пошук концепції, що об’єднує суспільство»

Зокрема в дискусії взяли участь Павло Шеремета, Міністр економічного розвитку і торгівлі, Валерій Пекар, Координатор Громадянської Платформи Нова Країна, Ксенія Ляпіна, народний депутат, заступник голови Комітету з питань економічної політики, Джаба Ебаноідзе, Екс-голова Податкової служби Грузії, Ганна Дерев’янко, Виконавчий директор ЄБА, Віра Геніна, керуючий партнер ТОВ «Хедлайт».

Так, Павло Шеремета порівняв реформу податкової системи з процесом лікування: «Лікуєш одне, страждає інше – в такій ситуації єдиний вихід це лікувати те, що більш критичне. У всіх свій погляд на те, що ж критичніше. Я переконаний в тому, що найкритичніше це те, що лежить бізнес. В такій ситуації влада повинна поставити собі питання: який податковий тиск може бути прийнятним?». Також Павло Михайлович зазначив, що необхідно також враховувати які ставки будуть для України конкурентоздатними відносно інших країн, так як це суттєво впливає на інвестиційну привабливість країни.

21.08.2014 Конференція «Податкова реформа: пошук концепції, що об’єднує суспільство»

Валерій Пекар так оцінив урядовий проект податкової реформи: «Уявіть собі, що палає будинок, господар стоїть у розпачі надворі, а пожежники гордо виносять йому його домашні капці: дивіться, оце ми врятували! Палаючий будинок — то наша економіка. Господар — це ми з вами. Пожежники — то уряд, який має все врятувати. Найбільші і найболючіші проблеми: ПДВ та навантаження на фонд оплати праці, відносини держави і платника податків, корупція і відмивання грошей. Для всього цього в урядовому проекті не знайшлося місця. Тиск ПДВ лише збільшується, корупційні проблеми та податкові ями залишаються. Навантаження на фонд оплати праці фактично є тим самим. Натомість скасовано купу мікроскопічних податків, і навіть не скасовано — вони просто об’єднані докупи. Податкове навантаження не стане меншим. Тиск податківців не стане меншим. Корупція може навіть збільшитися. Але капці врятовано — скасовано збір на розвиток виноградарства, садівництва і хмелярства».

Ксенія Ляпіна зробила акцент на комплексному підході при впровадженні реформ, зауваживши, що податкова реформа не може розглядатися окремо від системи державного соціально забезпечення.

Концепцію податкової реформи від громадського суспільства представили учасники Громадянської Платформи Нова Країна Тарас Козак, Віра Геніна, Володимир Семеніхін. Запропоновано шлях критичних змін, який має бути запроваджений вже в цьому році, що передбачає електронний документообіг, відмову від податкових накладних та зниження навантаження на фонд оплати праці. Також експерти визначили вимоги до податкової системи, які відповідають розробленій візіі «Нова Країна 2022».

Про досвід Грузії у реформуванні податкової системи доповів Джаба Ебаноідзе. Він наголосив, що з найбільш болючою проблемою для України, а саме корупцією, його команда впоралась за допомогою електронних систем, а також радикальному зменшенню податкового тиску, що тотально допомогло вести бізнес чесним підприємцям.

Матеріали Конференції «ПОДАТКОВА РЕФОРМА: ПОШУК КОНЦЕПЦІЇ, ЩО ОБ’ЄДНУЄ СУСПІЛЬСТВО» 21.08.2014

Повна відеоверcія тут: https://www.dropbox.com/

Фото з конференції: http://novakraina.org/galleries

Share

Висловіть свою думку

*

Google+