Локомотив українського Півдня

Share

Проекти Нової Країни приносять плоди.

Менш ніж рік тому стартував проект «Школа мерів», одним з співорганізаторів якого стала Громадянська Платформа Нова Країна. 24 січня за ініціативи одного з випусників, чинного мера міста Олександра Сєнкевича пройшов Форум Майбутнього Миколаєва до організації якого долучилася команда Нової Країни.

Миколаїв, Форум майбутнього, Сєнкевич, Саакашвілі

Форум в Миколаєві викликав значну увагу активістів зі всієї країни. Взаємодія місцевої влади та громади дає надію, що Миколаїв стане локомотивом змін Південної України.

Залучення активних громадян міста до розробці та обговорення нової стратегії розвітку Миколаєва стало основною метою заради якої проводився Форум. Тому програма передбачала дві частини – обговорення проблем у звичному форматі виступів зі сцени та сесії, під час якої до розробці програми розвітку міста мали можливість долучитись усі бажаючі. Організатором стратегічної сесії, яка пройшла у форматі світового кафе, традиційно стала Нова Країна.

Миколаїв, Форум майбутнього, Олександр Сєнкевич, Руслан Рохов

«Нам потрібні не тільки гроші. Нам потрібні бачення, ідеї, та воля людей. Зміни неможливі, якщо їх хоче лише мер, міська рада, або губернатор. Змін повинні бажати люди, – зазначив міський голова Миколаєва Олександр Сєнкевич, відкриваючи Форум. – Мені дуже хочеться, щоб всі ми стали локомотивами змін у Миколаєві. Насправді байдужість і бажання, щоб за вас усе зробили – це атавізм Радянського Союзу, який ніяк не відпаде від нашого тіла. Зміни майбутнього починається з кожного з нас».

Голова Комітету Верховної Ради із закордонних справ Ганна Гопко у своїй промові зазначила: «Ми є свідками і учасниками творення феномену нового українського півдня, одним із локомотивів якого став Миколаїв. Це наш передній край боротьби за реформи, який може стати однією з точок зростання в Україні».

«Цей Форум – це нові лідери, нове мислення. Треба залучати громаду та виробляти системний підхід, а не генерувати маленькі рішення, тобто думати стратегічно. Потрібна нова реальна публічна політика, в яку інтегрована громада, і формування бачення міста не лише мером, а всією громадою», – таку думку висловила член експертної ради Kyiv Smart City Вікторія Підгорна.

Експерт Інституту Політичної Освіти Олександр Солонтай закликав миколаївців брати безпосередню участь у місцевому самоврядуванні: «Щоб ви не вибрали у подальшій стратегії, місто – це люди. Мій заклик – створити механізми власної участі в управлінні Миколаєвом. Без вашої участі неможливо витягнути Миколаїв з теперешнього стану у майбутнє», – зазначив він.

На думку екс-міністра економічного розвитку і торгівлі України Павла Шеремети: «Перше, що потрібно робити – це визначати і знімати точки болю в місті, через шестимісячні стратегічні проекти. Концентруватися потрібно на тому, де можна отримати швидкі результати». Експерт порадив міській владі Миколаєва запросити в місто кращих фахівців з усієї України, аргументуючи, що гроші не приходять на можливості, на проектні плани, гроші приходять за людьми: «І приватні інвестори, і державні фонди хочуть бачити людей, яким вони довіряють. Крім того, в океані корупції Миколаїв повинен бути зразком чистоти і прозорості!», – зазначив він.

Голова Одеської ОДА Михеїл Саакашвілі, який закривав першу частину Форуму, закликав миколаївців відмовитися грати за правилами старої системи, і тоді система завалиться: «Я дійсно вірю, що одна правильна людина в правильному місці може зробити історію».

Миколаїв, форум майбутнього, Нова Країна, стратегічна сесія

Стратегічна сесія в форматі World Café проходила в Чорноморському державному університеті ім. Петра Могили. Активні громадяни, депутати міської ради та представники бізнесу взяли участь в потужному брейнстормингу. За кілька годин було сформовано чимало ідей проектів.

Учасники сесії визначали спільне бачення майбутнього, оцінювали ресурси та проблематику перетворень, а основну частину роботи присвятили напрацюванню проектів за наступними темами:

1) Урбаністика
2) Транспорт та інфраструктура
3) Якість життя
4) Освіта
5) Культура і традиції
6) Безпека та протидія корупції
7) Місцеве самоврядування та громадський контроль
8) Інвестиції та бізнес
9) Туризм та гостинність

Миколаїв, форум майбутнього, Нова Країна, стратегічна сесія

У підсумку Форуму учасники проголосували за резолюцію, погодивши, що всі результати стратегічної сесії до кінця тижня будуть узагальнені та представлені громаді на прес-конференції організаторів. Також резолюція містить рішення про створення 9 робочих груп (за темами, що розглядались на форумі), та звернення до депутатів міської ради щодо підтримки створення Агенції розвитку Миколаєва, яка займатиметься розробкою та реалізацією Стратегії розвитку міста.

Результати стратегічної сесії та текст резолюції Форуму майбутнього незабаром будуть опубліковані на нашому сайті в розділі ПРОЕКТИ З РОЗВИТКУ ГРОМАД ТА РЕГІОНІВ

Форум був організований Виконавчим комітетом Миколаївської міської ради, Громадянською Платформою Нова Країна та Агенцією з питань стратегічних комунікацій та розвитку “Спільні зусилля”, за підтримки Міжнародного республіканського інституту (IRI) та Посольства Канади.

Миколаїв, форум майбутнього, Нова Країна, стратегічна сесія, Валерій Пекар

Share

Висловіть свою думку

*

Google+