Людина – більше, ніж громадянин, країна – більше, ніж держава

Share

8 серпня 2014 року відбулась чергова зустріч групи “Освіта та наука”. Крім традиційних для таких зустрічей питань – а саме обговорення напрацювань, подальшого формату взаємодій та розробки плану міроприємств на сепень-вересень, ця зустріч відзначилась презентацією одразу двох проєктів, що є доробком групи. Лобіювання ціх проєктів в Міністерстві освіти України, куди на сьогоднішній день проєкти вже надано, є одним з першочергових завданнь групи. Прийняття даних проєктів докорінно змінить систему освіти в Україні та допоможе суттєво підвищити її рівень.

Перший проєкт призначено для більш координованої дії освітніх закладів з роботодавцями, прив”язкою фахової освіти для потреб сьогодення. Він носить назву “Кваліфікація, комтентність, профорієнтація” і представляє собою мультимодульну систему освіти на всіх рівнях, що дозволить людині не тільки отримання базової освіти, а й,в разі потреби, більш швидку та ефективну переорієнтацію або кваліфікаційне зростання завдяки системі сертифікації.

Другий проєкт розглядає можливість докорінної зміни фінансування освітніх закладів України. Він носить назву “Освітній ваучер”. Згідно концепції цього проєкту, кошти, що сьогодні виділяються бюджетом для фінансування навчальних закладів всіх рівнів ( дошкільні заклади, школи, коледжі, виші тощо) перенаправляються на фінансування безпосередньо родинам у вигляді освітнього ваучера, який дає змогу сплачувати подальше навчання у вибраному родиною закладі. Окрім безпосередньо фінансового інструменту, яким, по своїй суті є ваучер, його застосування сприятиме розвитку здорової конкуренції освітніх закладів всіх рівнів, що, своїм чином, призведе до підвищення рівня якості наданих освітніх послуг у таких закладах.

Крім презентації проєктів, було піднято також питання соціальної реабілітації дітей, висвітлено ідею проведення Всеукраїнського уроку антикорупційного виховання у школах, ознайомлено з електронним виданням наукового журналу “Sigma” тощо. Всі ці питання заслуговують на окреме , більш детальне обговорення та , безумовно, ще стануть темами подальших зустрічей групи.

Оскільки однм з головних завдань є ведення просвітницької роботи серед широких верств населення, вирішено проводити не тільки технічні зустрічі членів групи для обговорення робочих проєктів тва ідей, але й якомого частіше проводити клубні зустрічі членів групи з експертами-фахівцями в галузі освіти. Іх думки та досвід стануть цікавими для багатьох.

Share

Висловіть свою думку

*

Google+