Майбутні фасилітатори Нової Країни оволоділи методом ToP – technology of participation

Share

29-30 липня пройшов другий дводенний модуль проекту «Школа фасилітаторів Нової Країни». Сформувати новий пул комунікаційних експертів для ефективної координації роботи та перетворення якісних ідей громадськості в реальні проекти – саме такою є головна мета програми, створеної на базі ГП Нова Країна.

182186795

Учасників, які в майбутньому будуть приймати участь у Стратегічних сесіях Нової Країни в якості фасилітаторів було відібрано за попереднім конкурсом. Серед них – представники бізнесу, освітяни, митці, фінансові експерти, юристи і навіть студенти.

182186956

Темою другого дводенного блоку стала партисипативна фасілітація, або метод ToP – technology of participation. Його сутність полягає в сприянні переходу групи від поверхневого рівня взаємодії до глибокого. Адже саме через спільне розуміння та спільну згоду можна прийти до ефективної спільної дії.

Учасники дізнались, що являє собою партисипативна фасилітація і закріпили на практиці 3 головні напрямки ToP: керування сфокусованою бесідою, побудову консенсусу та планування діяльності.

182186927

На думку головного тренера програми Наташі Карпової, перш ніж приступати до фасилітації необхідно:

  • Упевнитись в тому, що фасилітація – саме той інструмент, який допоможе вирішити проблему
  • Контекст – наше все! Необхідно на 100% вникнути в контекст, разом із замовником упевнитись, що правильно все зрозумів, а потім продумати, як донести цей контекст до учасників
  • Продумати якою є мета фасилітації і який досвід має отримати група
  • Правильне фокусуюче запитання – вже 50% успіху!
  • Спитати себе, з яким настроєм ти як фасилітатор ідеш до групи і що можеш привнести?

Упродовж двох днів кожен з майбутніх фасилітаторів мав можливість застосувати отриманні знання на практиці, отримати зворотній зв’язок від тренера та інших учасників. Під час виконання інтерактивних вправ їм допомагали досвідчені фасилітатори – експерт ГП Нова Країна Анна Валенса та ToP-фасилітатор Анна Корпусова.

182186777

Нагадаємо, програма Школи фасилітаторів Нової Країни включає 4 блоки: Психологічний, Проектний, Фасилітаторський, Стратегічний, а також 2 дводенних модуля за програмою міжнародного проекту “Альтернативи насильству” (AVP).

  1. Психологічний блок містить 2 сесії групового та/або персонального коучінгу «Персональна ефективність та емоційний комфорт у спілкуванні»
  2. Проектний блок складається: з програм Active Citizens /1 або 2 модулі, за бажанням/ та «Проектний менеджмент», а також сесії групового та/або персонального планування діяльності як фасилітатора НК
  3. Фасилітаторський блок містить: участь у тренінгу ТОР-фасилітація /2 дні/ та тренінгу «Діалогові практики: основи якісної взаємодії» /2 дні/
  4. Стратегічний блок: «Інструменти проектування в командній роботі: візійні, стратегічні та проектні сесії» /2 дні/, сертифікаційний тренінг «Фасилітатори Нової Країни».

«Ця технологія дуже потрібна зараз в нашому суспільстві, бо вона…про знаходження консенсусу, про віру і довіру. І дозволяє одночасно працювати конструктивно і отримувати в кінці ефективні конкретні результати» – поділилась враженнями від тренінгу одна з учасниць на своїй сторінці у Фейсбук.

182186813

Share

Висловіть свою думку

*

Google+