Міцні як кремінь – у Кременчуці відбулась стратегічна сесія

Share

21 лютого команда Громадянської Платформи Нова Країна провела стратегічну сесію в місті Кременчук. До участі в формуванні стратегії розвитку міста долучились близько 50 активістів, що перед цим здобували громадські компетенції в Школі Свідомого Громадянина. А сесія стала відмінним шансом застосувати нові знання на практиці. 

Стратегічна сесія міста Кременчук

Ключова мета регіональних заходів Нової Країни – консолідація громадянського суспільства, залучення українців різного віку та соціального статку до діалогу з метою створення стратегії розвитку регіону.

Кременчук – це місто, відоме передусім як виробник військової техніки. Втім, як вважають місцеві активісти, цей імідж вже час змінювати. І першим кроком має стати залучення інвестицій в розвиток міської інфраструктури.

Стратегічна сесія міста Кременчук

В ході сесії “стратегували” за найактуальнішими, на думку місцевої громади, темами:

1. Розвиток громадянського суспільства, контроль органів міської влади та боротьба з корупцією
2. Інфраструктура
3. Інвестиції
4. Малий та Середній бізнес
5. Якість життя
6. Освіта і Культура

Серед найгостріших проблем міста – слабка взаємодія між громадськістю та владою, відсутність належного контролю і, як наслідок, низький рівень ефективності державних органів управління.

Показовим прикладом є сайт міської ради Кременчуку. Не зважаючи на якісний дизайн, на сайті донедавна не була опублікована більша частина рішень міської ради, а ті документи, що все-таки можна було знайти, містили численні порушення законодавства. Варто зазначити, що деякі проекти рішень були опубліковано саме після візиту експертів Громадянської Платформи Нова Країна та тренерів проекту Школа Свідомого Громадянина. Значну увагу на проблему звернув увагу Олександр Солонтай, який під час свого тренінгу вказав на порушення на сайті, та розповів про можливі наслідки не виконання норм закону повноважними особами.

Олександр Солонтай на стратсесії в Кременчуці

Якість життя, екологія, міське середовище, освіта та культура – теми, що найчастіше обговорюються в ході стратегічних сесій по всій Україні. В рамках цих тем жителі Кременчука запропонували багато цікавих проектів і, так званих, quick wins, які можливо реалізувати навіть без участі влади. Однак учасники добре розуміють, що справжні зміни та розвинене громадянське суспільство не можливе без троїстого союзу громадськості, бізнесу та муніципалітету.

Напрацювання стратегічної сесії будуть оброблені робочою групою учасників протягом декількох тижнів. Після цього стратегічне бачення нового Кременчука буде презентовано громаді міста, представникам ЗМІ, бізнесу та влади.

Стратегічна сесія в Кременчуці

Share

Висловіть свою думку

*

Google+