Мистецтво бути щасливим у світі, що змінюється

Share

„Шукаємо щастя по країнах, століттях, а воно скрізь і завжди з нами; як риба в воді, так і ми в ньому, і воно біля нас шукає нас самих. Нема його ніде від того, що воно скрізь. Воно схоже до сонячного сяйва — відхили лише вхід у душу свою” – саме ці слова Григорія Сковороди стали девізом 15-го міжнародного форуму “Шляхи духовного розвитку людини і суспільства”, що відбувся 23-24 травня 2015 року в «Українському домі».

міжнародний форум, форум

Основна мета Форуму – об’єднання на засадах загальнолюдських духовних цінностей зусиль людей доброї волі, активістів громадянського суспільства, державних діячів, науковців, освітян, представників фахових спільнот для кращого розуміння та вирішення озвучених питань.

міжнародний форум, форум, духовність

Головна тема цьогорічного Форуму – щастя. Це не випадковою, адже для Громадянської Платформи Нова Країна, співорганізатора Форуму, щастя є основою національної ідеї – «Українського щастя».

міжнародний форум, форум, духовність

На окремих секціях учасники обговорили ряд інших тем, зокрема:
1. Громадянське суспільство: актуальні зміни в системі цінностей.
2. Мистецтво бути щасливим у світі, що змінюється.
3. Моральні, соціокультурні та релігійні засади політики.
4. Етичні виміри інформаційно-комунікативного простору.
5. Просвіта, освіта, виховання – творення нової людини.
6. Духовні основи здоров’я.

міжнародний форум, форум, духовність

За два дні роботи прозвучало 49 доповідей, проведено 6 творчих майстерень для 190 учасників з України та іноземних гостей.

Розпочався Форум із Молитви за Україну – пролунав наш духовний гімн «Боже великий, єдиний, нам Україну храни».

міжнародний форум, форум, духовність

Після привітання від організаторів форуму до слова запросили індійського гостя, доктора Ананту Крішну, із доповіддю «Духовні основи здоров’я та освіти».

Шановний гість відзначив, що головним фактором усіх проблем суспільства в різних сферах життя є засилля старого мислення, а їх вирішення базується на глибокому та гармонійному пізнанні себе та світу.
Співзасновник Громадяської Платформи Нова Країна Валерій Пекар продовжив тему, розповівши про еволюцію цінностей людини і суспільства.

міжнародний форум, форум, духовність

Письменник Володимир Чеповий, кандидат богословських наук, кавалер орденів св. Архістратига Михайла і св. Князя Володимира отець Віктор Веряскін, академік Юрій Шилов, голова Комісії з питань культури, мистецтв та галузевої освіти громадської ради при Міністерстві культури України Олена Стебельська – ось лише деякі імена з великого переліку спікерів Форуму.

міжнародний форум, форум, Валерій Пекар

Теми першочерговості моральних цінностей, вільного вибору, гуманності, творчості, духовної єдності та синтезу знань пронизували виступи більшості доповідачів.

«Форум – це лише початок роботи в надважливій сфері для кожного та суспільства загалом – сфері духовності та культури» – вважають організатори форуму. Попереду ще багато роботи із впорядкування підсумків роботи кожної секції, видання тез, доповідей та підготовка резолюції-звернення до громадськості.

міжнародний форум, форум, духовність

Share

Висловіть свою думку

*

Google+