Міжнародні тендери для українського бізнесу

Share

19 лютого команда «Прозорі закупівлі» ГП НК на чолі з Олександром Стародубцевим зустрілась з українськими підприємцями, щоб розповісти про нові можливості на міжнародних ринках. Головна передумова – підписання “Угоди про державні закупівлі СОТ” (GPA). Вже скоро український бізнес на рівних братиме участь у державних тендерах 45 країн-учасниць угоди. Ціна питання – близько 1,7 трильйона доларів.

КМБШ, Прозорро, Олександр Стародубцев

“Я щиро вірю, що переорієнтація на західні ринки – це наш шлях до незалежності”
Олександр Стародубцев

Участь у державних тендерах країн-учасниць GPA – серйозний виклик для українського бізнесу. Втім, на думку прогресивної команди Мінекономрозвитку, саме переорієнтація та інтенсифікація експорту дозволять Україні вийти з економічної кризи та вижити.

«Докладіть зусиль, і, якщо вийде та пощастить – ще й грошей заробите, а ми допоможемо» – звернувся до учасників зустрічі в Києво-Могилянській бізнес-школі Олександр Стародубцев.

Зустріч проходила в форматі активного діалогу. Спочатку представники команди “Прозорі закупівлі” окреслили основні положення Угоди та презентували декілька успішних кейсів участі українських підприємців в закордонних тендерах. А потім звернулися до бізнесменів за порадою: як будувати GPA-офіс, яким має бути формат взаємодії, та яка саме допомога від міністерської команди буде найбільш корисною для підприємців.

КМБШ, Прозорро, Олександр Стародубцев

Що потрібно знати про Угоду GPA?
– Обсяг ринку державних закупівель в рамках угоди оцінюється в $ 1,7 трлн. При цьому держзакупівлі – найпростіший дешевий спосіб виходу на зарубіжний ринок, не треба витрачати гроші на утримання місцевого офісу, на рекламу, платити за полицю в магазині.
– Можна брати участь в зарубіжних тендерах, перебуваючи в Україні. Реєстрація на платформах – безкоштовна.
– На зарубіжних тендерах закуповують найрізноманітніші товари та послуги: від туалетного паперу і серветок до фармацевтики і будівельних робіт, IТ-сервісів. Практично кожен виробник може знайти відповідний тендер.
– Порогові суми контрактів на продукти і послуги становить близько $200 000. Для будівельних послуг ці пороги вище – вони починаються з $7,8 млн.
– Для участі в тендерах продукція повинна відповідати міжнародним вимогам технічного регулювання(Техстандарт). Перехід на європейську систему технічного регулювання – це одна з реформ, які також проводить МЕРТ. За минулий рік в Україні було затверджено практично всі базові техстандарти.

Залишився останній крок – ратифікація угоди у Верховній Раді. І вже за 30 днів кожен український бізнесмен зможе змагатись за постачання автобусів Уряду Канади або побудову нової школи в Іспанії.

КМБШ, Прозорро, Олександр Стародубцев

Ключовий меседж зустрічі з боку команди ProZorro Міністерства економрозвитку: «Для нас це так само нове, як і для вас. Давайте разом здобувати досвід і “битися” за перемогу».

У підсумку учасники домовились упродовж двох тижнів «засвоїти» отриману інформацію, а потім зустрітись для обговорення нових пропозицій та ідей.

Головне – бажати великого і бути сміливими!

Share

Висловіть свою думку

*

Google+