На шляху до Київради – суперники чи партнери?

Share

21 жовтня, напередодні міських виборів, кандидати у мери Києва разом з партійними командами відповідали на питання громади в рамках публічних дебатів.

ЗАПИС ПОДІЇ:

До участі долучились перші п’ятірки партій Громадянська Позиція, Демократичний Альянс, Самопоміч, Сила Людей та УКРОП. Організаторами дебатів виступили Громадянська Платформа Нова Країна спільно з ініціативою «21 листопада».

Київські дебати, раунд 1

Громадянське суспільство сьогодні втомлене від популізму політичних сил і потребує інформації про справжні наміри кандидатів, їх програми та бачення розвитку міста. Тому метою проведення дебатів було не просте завдання. По-перше, змусити кандидатів говорити про реальні проблеми міста Києва, і по-друге, показати виборцям, що насправді являють собою партії, які йдуть на міські вибори.

На початку зустрічі модератор дебатів – співзасновник Громадянської Платформи Нова Країна Валерій Пекар – наголосив на особливій ролі місцевих команд: «Більшість реформ вже завершені на рівні прийняття законопроектів. Але їх впровадження відбувається саме на місцях».

Валерій Пекар на дебатах

5 учасників від кожної з 5 команд взяли участь в публічній дискусії, що складалась з 5 раундів. За регламентом, кожна з команд мала 3 хвилини на відповідь у кожному раунді. Питання для дебатів обирались шляхом попереднього голосування на сайті Громадянської Платформи Нова Країна.

Команда Демократичного Альянсу на виборах

Перший раунд був присвячений темі «Політика забудови та оренди землі, МАФи, зовнішня реклама в місті». Команди-учасники висловили наміри розробити ефективний механізм, який дозволить поліпшити інфраструктуру, не спотворюючи образ міста. Ключовими проблемами, на яких було акцентовано увагу, стали не тільки МАФи, але будь-які нелегальні забудови, а також відсутність відкритих реєстрів земельних ресурсів.

Публічні дебати

«Електронне самоврядування та адміністративні послуги» – такою була тема другого раунду дебатів. В цьому напрямку представники політичних сил фактично продемонстрували єдину позицію, наголосивши, що впровадження online-сервісів є основою всіх інших реформ, дозволяє економити час і підвищує прозорість.

Дебати, раунд 2

«Транспортна політика Києва» – ще одне питання, на яке прагнула отримати відповідь громада Києва. Зручні паркувальні простори, нові дороги та екологічно безпечний транспорт – учасники представили багато раціональних пропозицій, реалізація яких має покращити життя киян.

Дебати раунд 4

«Для подолання корупції в місті нічого не потрібно, крім політичної волі керівництва Києва»

Перші обличчя партій відповідали в рамках четвертого раунду на вічну і важку тему «Протидія корупції в Києві». Кожен висловив власну позицію щодо того, як саме боротися головною проблемою української влади.

А останній раунд дебатів був присвячений питанню «Захист пам’яток історії та архітектури Києва». Як зробити Київ центром тяжіння для талановитих людей? Серед ключових пропозицій від учасників дебатів: створити реєстр культурних пам’яток, прийняти закон про заборону руйнування історичних будівель, активізувати співпрацю культурних і освітніх закладів.

Учасники дебатів

Слід зазначити, що учасники команд не мали значних розбіжностей у поглядах щодо існуючих проблем, а тому дебати проходили на рівні інтелектуальної дискусії, з раціональними пропозиціями замість, вже звичних для телевізійних шоу, взаємних обвинувачень.

5 раунд дебатів

Під час дебатів кожен з гостей мав можливість висловити власне ставлення до виступів партійних команд за допомогою зеленої або червоної картки. Таким чином, команди отримали зворотній зв’язок від громадськості і розуміння того, які ідеї викликають підтримку народу.

У підсумковому голосуванні щодо того, чи зможуть присутні команди спільними зусиллями покращити життя міста Києва, гості продемонстрували значний оптимізм: більшість піднятих карток була зеленого кольору.

Нагадуємо, в дебатах брали участь представники партій Самопоміч, Демократичний Альянс, Сила Людей, Громадянська Позиція і УКРОП. Партії Батьківщина та Солідарність відмовились від участі в останній момент.

«Вони не конкуренти один одному. Вони єдині за цінностями та відповідями на ключові запитання міського життя» – співзасновник Нової Країни Валерій Пекар про учасників дебатів.

Учасники дебатів: партнери, а не суперники

Київські міські передвиборчі публічні дебати, Нова Країна

Вже в неділю вибори, а чи маєте ви уяву про те, хто йде у вашому окрузі? Бачили, як ці люди говорять, як поводяться? 
Завдяки ГП Нова Країна кияни мають можливість оцінити принаймні 5 партій
, що йдуть на вибори до Київради. До Вашої уваги відео-трансляція з місця події.

Share

Висловіть свою думку

*

Google+