21 жовтня, напередодні міських виборів, кандидати у мери Києва разом з партійними командами відповідали на питання громади в рамках публічних дебатів.
ЗАПИС ПОДІЇ:
До участі долучились перші п’ятірки партій Громадянська Позиція, Демократичний Альянс, Самопоміч, Сила Людей та УКРОП. Організаторами дебатів виступили Громадянська Платформа Нова Країна спільно з ініціативою «21 листопада».
Громадянське суспільство сьогодні втомлене від популізму політичних сил і потребує інформації про справжні наміри кандидатів, їх програми та бачення розвитку міста. Тому метою проведення дебатів було не просте завдання. По-перше, змусити кандидатів говорити про реальні проблеми міста Києва, і по-друге, показати виборцям, що насправді являють собою партії, які йдуть на міські вибори.
На початку зустрічі модератор дебатів – співзасновник Громадянської Платформи Нова Країна Валерій Пекар – наголосив на особливій ролі місцевих команд: «Більшість реформ вже завершені на рівні прийняття законопроектів. Але їх впровадження відбувається саме на місцях».
5 учасників від кожної з 5 команд взяли участь в публічній дискусії, що складалась з 5 раундів. За регламентом, кожна з команд мала 3 хвилини на відповідь у кожному раунді. Питання для дебатів обирались шляхом попереднього голосування на сайті Громадянської Платформи Нова Країна.
Перший раунд був присвячений темі «Політика забудови та оренди землі, МАФи, зовнішня реклама в місті». Команди-учасники висловили наміри розробити ефективний механізм, який дозволить поліпшити інфраструктуру, не спотворюючи образ міста. Ключовими проблемами, на яких було акцентовано увагу, стали не тільки МАФи, але будь-які нелегальні забудови, а також відсутність відкритих реєстрів земельних ресурсів.
«Електронне самоврядування та адміністративні послуги» – такою була тема другого раунду дебатів. В цьому напрямку представники політичних сил фактично продемонстрували єдину позицію, наголосивши, що впровадження online-сервісів є основою всіх інших реформ, дозволяє економити час і підвищує прозорість.
«Транспортна політика Києва» – ще одне питання, на яке прагнула отримати відповідь громада Києва. Зручні паркувальні простори, нові дороги та екологічно безпечний транспорт – учасники представили багато раціональних пропозицій, реалізація яких має покращити життя киян.
«Для подолання корупції в місті нічого не потрібно, крім політичної волі керівництва Києва»
Перші обличчя партій відповідали в рамках четвертого раунду на вічну і важку тему «Протидія корупції в Києві». Кожен висловив власну позицію щодо того, як саме боротися головною проблемою української влади.
А останній раунд дебатів був присвячений питанню «Захист пам’яток історії та архітектури Києва». Як зробити Київ центром тяжіння для талановитих людей? Серед ключових пропозицій від учасників дебатів: створити реєстр культурних пам’яток, прийняти закон про заборону руйнування історичних будівель, активізувати співпрацю культурних і освітніх закладів.
Слід зазначити, що учасники команд не мали значних розбіжностей у поглядах щодо існуючих проблем, а тому дебати проходили на рівні інтелектуальної дискусії, з раціональними пропозиціями замість, вже звичних для телевізійних шоу, взаємних обвинувачень.
Під час дебатів кожен з гостей мав можливість висловити власне ставлення до виступів партійних команд за допомогою зеленої або червоної картки. Таким чином, команди отримали зворотній зв’язок від громадськості і розуміння того, які ідеї викликають підтримку народу.
У підсумковому голосуванні щодо того, чи зможуть присутні команди спільними зусиллями покращити життя міста Києва, гості продемонстрували значний оптимізм: більшість піднятих карток була зеленого кольору.
Нагадуємо, в дебатах брали участь представники партій Самопоміч, Демократичний Альянс, Сила Людей, Громадянська Позиція і УКРОП. Партії Батьківщина та Солідарність відмовились від участі в останній момент.
«Вони не конкуренти один одному. Вони єдині за цінностями та відповідями на ключові запитання міського життя» – співзасновник Нової Країни Валерій Пекар про учасників дебатів.
Вже в неділю вибори, а чи маєте ви уяву про те, хто йде у вашому окрузі? Бачили, як ці люди говорять, як поводяться?
Завдяки ГП Нова Країна кияни мають можливість оцінити принаймні 5 партій, що йдуть на вибори до Київради. До Вашої уваги відео-трансляція з місця події.
Висловіть свою думку