Народ VS Олігархи: інтелектуальна битва в проекті “Уроки Нової Країни”

Share

Друга зустріч проекту «Уроки Нової Країни» відбулась 7 жовтня в надзвичайно цікавому форматі Versus. Медіа-центр Нової Країни став полем справжньої інтелектуальної битви на тему «Народ VS Олігархи». Під керівництвом досвіченого бізнес-тренера Ольги Зайченко, виходячи за рамки звичок і стереотипів, учасники намагались знайти відповідь на питання: «Хто такі олігархи, хто є народ і чи можливий між ними діалог?»

Народ і олігархи: уявляємо образи

“Народ сприймає олігархів як ракову пухлину і відторгає їх. А ті, кого відторгають, шукають інтерес на стороні”

Ольга Зайченко.

Versus від латинської означає «співставлення протилежностей». Саме такий креативний сценарій обговорення навчились застосовувати учасники «Уроків Нової Країни». Центром дискусії стала фундаментальна структура суспільства і вічне питання відносин між багатими та бідними.

На початку зустрічі учасники розділились на 2 групи та за допомогою символів сформували бачення суспільних категорій «народ» і «олігархи». Презентація результатів дозволила виявити закономірність взаємовідносин: народ не сприймає олігархів, відштовхує їх як ракову пухлину. Внаслідок цього олігархи постійно шукають інтерес за кордоном, «виводять» інвестиції, що призводить до зубожіння країни і продовження протистояння.

Уявляємо хто такі олігархи

Учасники дізнались, як віками формувалася фундаментальна структура суспільства і де знаходиться грань між багатими людьми та олігархами. Вправи з розвитку критичного мислення допомогли усвідомити необхідність зміни поточного сценарію, а в процесі обговорення уривків з антиутопічного роману Джорджа Оруела «1984» вдалось виділити альтернативні сценарії.

Народ і олігархи

«Скрізь, де є протиставлення, є демагог, який грає на відмінностях, невігластві, ксенофобії та заздрощах» – зазначила Ольга Зайченко, наголосивши на необхідності зміни критеріїв розшарування з економічних на соціо-культурні.

Друга зустріч Уроків Нової Країни

За підсумками зустрічі гості разом з тренером зробили декілька важливих висновків.

По-перше, в Україні немає олігархів, натомість є заможні люди. «Що заважає вважати заможних людей частиною народу?» – відповідь на це питання дозволить змінити сценарій, навчитись цінувати наявне і разом піклуватись про наступні покоління.

По-друге, коли зменшується тоталітарний прес, відбувається сплеск еліти. А Еліта – це люди, здатні до служіння суспільним інтересам, створюючи умови для самореалізації кожної людини, без поділу на багатих і бідних.

По-третє, добробут в суспільстві буде можливий тоді, коли на перший план вийде прагнення служити спільному добру, розвивати культуру та цивілізацію з вектором на людину.

Ольга Зайченко на Уроках Нової Країни

Share

Висловіть свою думку

*

Google+