Нова Країна на Хмельниччині

Share

Жодні реформи не будуть вдалими, якщо розробляти і впроваджувати їх будуть зі столиці. Без підтримки широкої мережі реформаторських організацій, що охоплює великі та малі міста і села, провести докорінні зміни в нашій країні неможливо. Саме тому сприяння створенню місцевих організацій та налагодженню горизонтальних зв’язків між ними є однією з основних задач Громадянської Платформи Нова Країна.

Поїздки Україною, зустрічі з місцевими активістами і створення регіональних офісів НК – звична робота для координаторів групи регіонального розвитку ГП НК. Всього за два дні (12 та 13 травня) координатор групи Євген Лохматов встиг відвідати відразу два міста – Хмельницький і Кам’янець-Подільський.

Під час поїздки до Хмельницького відбулася зустріч з керівником ГО «Нова економічна політика» ( НЕП ) Олегом Демчуком та презентація Візії Нової Країна перед активістами «Хмельницького молодіжного клубу розвитку».

Нова Країна, Хмельницький

НЕП – громадська організація (ГО), членами якої є керівники декількох десятків найбільших підприємств Хмельниччини. Метою НЕПа являється об’єднання соціально-відповідального бізнесу для розвитку регіону. На зустрічі представники ГПНК і НЕПа домовилися про взаємну підтримку проведення заходів з консолідації представників ділового співтовариства Хмельниччини, розробки стратегії розвитку області та низки проектів у рамках програм з децентралізації влади і розвитку місцевого самоврядування.

Нова Країна, Хмельницький

«Хмельницький молодіжний клуб розвитку» – це ГО, що об’єднує свідому молодь, яка прагне змінити Україну, – їхня мета напряму перегукується із метою Нової Країни. Живий обмін думками дав можливість розповісти про те, що представляє із себе Громадянська Платформа Нова Країна і запропонувати молоді можливості їх залучення до ефективних змін в своєму регіоні.

Наступний день був присвячений Кам’янцю-Подільському, місту, яке має особливе значення для Нової Країни. Рік тому у Кам’янці вперше з інших міст, була проведена візійна сесія «Нове Місто» та почав працювати перший регіональний осередок ГП НК. Активісти Нової Країни беруть активну участь в житті міста.

Нова Країна, Хмельницький

Тож не дивно, що одним із перших міст, в які навідався 13 травня 2015 року з робочою поїздкою координатор регіональних програм Нової Країни, Євген Лохматов, став Кам’янець-Подільський. Під час візиту пройшло ряд зустрічей з громадськими активістами, представниками міськвиконкому та різних політичних сил (які раніше не обиралися та не працювали в органах місцевої влади).

На зустрічах з місцевими громадськими активістами, міським головою та представниками виконавчої влади обгорювались різні варіанти співпраці громадянського суспільства, бізнесу та місцевої влади щодо розробки та впровадженні у життя стратегії розвитку Кам’янця-Подільського, яка буде розроблена під час стратегічної сесії «Нове Місто Кам’янець-Подільський» в червні цього року

Окремо темою обговорень була можливість повторної участі Кам’янця-Подільського в проекті «Молодіжна столиця Європи». Запрошений Новою Країною у якості експерта голова «Національної молодіжної ради України» Андрій Колобов надав поради, які допоможуть у виборюванні звання Європейської Молодіжної Столиці 2019.

Share

Висловіть свою думку

*

Google+