Нова Країна представила громадянське суспільство на Всеукраїнському форумі бізнесу

Share

18 березня в ході Всеукраїнського форуму бізнесу члени бізнес-асоціацій, ділових і громадських об’єднань запропонували свій план невідкладних дій по виводу країни з кризи. Очікується, що цей план стане основою програми діяльності Уряду на 2016-2017 роки. Співорганізатором форуму виступила Громадянська Платформа Нова Країна.

Влад Оленченко, Форум українського бізнесу, 18 березня

«Бізнес має перейти до нових механізмів взаємодії з державою, вимагати прозорості всіх процесів в країні»
Лідер Громадянської Платформи Нова Країна Владислав Оленченко.

Економічний добробут країни залежить від вміння громадянського суспільства консолідуватись і відстоювати власну позицію. А також від того, наскільки ефективною є трьохстороння співпраця між бізнесом, громадськістю та владою. Сприяти розвитку цієї співпраці заради економічного зростання країни – таким було завдання Громадянської Платформи Нова Країна, як організації, що відстоювала інтереси громадянського суспільства на Всеукраїнському форумі бізнесу.

Відсутність у керманичів країни чіткого плану дій з подолання соціально-економічної кризи зумовила необхідність проведення масштабного консолідуючого заходу. Метою форуму було проголошено єднання суспільних сил – професійних, підприємницьких, промислових, експертних та громадських спільнот та організацій – заради модернізації української економіки.

Влад Оленченко, Форум українського бізнесу, 18 березня

Бачення ключових проблем і шляхів їх вирішення запропонували експерти бізнес-спільноти: президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков, співініціатор об’єднання «Українська Бізнес Ініціатива» Сергій Тарута, президент УСПП Анатолій Кінах, представник Ради підприємців при Кабміні, нардеп Леонід Козаченко, заступник голови Ради Федерації роботодавців України Дмитро Олійник, голова Федерації роботодавців автомобільної галузі Олег Боярин та інші.

Позицію громадськості на Форумі окреслив лідер Громадянської Платформи Нова Країна Владислав Оленченко: «Ми чекаємо від бізнесу не скарг, а прийняття відповідальності, активних дій. Економіка напряму залежить від політичної ситуації. Тому бізнес має перейти до нових механізмів взаємодії з державою, вимагати прозорості всіх процесів в країні».

Координатор групи “Податки” ГП НК Павло Себастьянович закликав учасників об’єднати зусилля у боротьбі за нову податкову систему. На його думку, саме лібералізація податкового законодавства, зниження розмірів податків, відмова від постійних перевірок і заборона податкової поліції як такої, допоможуть стимулювати розвиток підприємництва і забезпечити економічне зростання.

Загалом близько шестисот учасників взяли участь в роботі форуму та сформували план невідкладних дій, що має скласти основу програми діяльності Уряду на 2016-2017 роки. Серед пріоритетів плану – безпека підприємництва та захист прав власності, стимулювання притоку інвестицій в Україну, підтримка реального сектору економіки, фіскальна політика, доступ до фінансового ресурсу, підтримка експорту, адаптація до умов Зони вільної торгівлі Україна-ЄС, ефективне управління державною власністю.

Головна відмінність новоствореного плану – він містить не просто вимоги бізнесу до влади, але й відображає готовність консолідованої спільноти брати відповідальність за його реалізацію. Бізнес готовий продемонструвати приклад, а влада має забезпечити сприятливі умови для майбутніх змін.

Влад Оленченко, Форум українського бізнесу, 18 березня

До участі в форумі були запрошені Президент, члени Верховної Ради та урядовці. Втім, щоб утримати професійний рівень заходу на високому рівні та уникнути популізму, організатори вирішили не включати політиків до числа спікерів. Представники влади мали змогу надавати коментарі та пропозиції з залу, так само, як і всі інші учасники форуму. Цим правом скористалась голова фракції «Батьківщина» Юлія Тимошенко: «Лише системна робота і нова кадрова політика, які будуть йти від громадянського суспільства і підприємців, допоможуть створити шлях до одужання країни», – наголосила вона.

Влад Оленченко, Форум українського бізнесу, 18 березня

У підсумку форуму було прийняте рішення про створення Стратегічної Ради Українського форуму бізнесу – спільної інтелектуальної платформи для формування і доведення до української влади консолідованої позиції українського бізнесу. Цей орган представлятиме позицію ділової спільноти у роботі з фракціями політичних партій, депутатськими групами у Верховній Раді, іншими гілками влади, громадянським суспільством.

«Український форум бізнесу став ефективною платформою для діалогу влади, громадських об’єднань та бізнесу. Реалізація заходів, запропонованих на Форумі, сприятиме розвитку промислової політики України та дасть старт процесам структурної перебудови економіки», – підсумував результати форуму голова комітету підприємців з питань промислової політики при ТПП України, директор ДП «Укрпромзовнішекспертиза» Володимир Власюк.

Співорганізаторами Всеукраїнського форуму бізнесу стали великі та впливові ділові і громадські об’єднання: Громадянська Платформа Нова Країна, Рада підприємців при Кабінеті Міністрів України, Український союз промисловців і підприємців, Федерація роботодавців України, Об’єднання “Українська бізнес ініціатива”, Торгово-промислова палата України, Громадське об’єднання “Україна – це я”.

Влад Оленченко, Форум українського бізнесу, 18 березня

Головні тези Форуму:

Співзасновник Громадянської Платформи Нова Країна Владислав Оленченко: «Час переходити від таких форм впливу на владу як майдани і добровольчі батальйони до цивілізованих способів управління державою».

Голова Федерації роботодавців автомобільної галузі, Голова Наглядової ради ПрАТ “Єврокар” Олег Боярин: «Професійне та відповідальне державне управління країною, що базується на чіткому плані дій по досягненню конкретних цілей, є основоположним елементом для виходу країни із кризи».

Заступник Голови Ради Федерації роботодавців України, Голова Наглядової ради АТ “Ветропак Гостомельський Склозавод” Дмитро Олійник: «Для нас важливіші не кредити МВФ, а інвестиції в Україну, в нові технології, у створення нових робочих місць.В Україні сьогодні відсутній фундамент для розвитку економіки. Ми не маємо промислової, ефективної фіскальної та економічної політики. Саме тому бізнес сьогодні консолідується навколо єдиної мети – економічне зростання і добробут населення».

Президент Торгово-промислової палати України Геннадій Чижиков: «На Форумі ми демонструємо європейську позицію всього українського бізнесу. Бізнес-спільнота показує приклад того, як правильно вести діалог між собою із державою з точки зору відстоювання інтересів нашої країни».

Народний депутат України, співініціатор об’єднання «Українська Бізнес Ініціатива» Сергій Тарута: «Вперше за історію незалежної України створено прецедент, коли на одному майданчику об’єдналися найвпливовіші підприємницькі, громадські об’єднання та, сподіваюся, прогресивна частина українського політикуму. Це наш реальний шанс врятувати Україну. Але потрібні конкретні, покрокові плани дій, і сьогодні ми повинні ці плани напрацювати».

Share

Висловіть свою думку

Google+