Нова Країна проектує майбутнє Києва

Share

Як перетворити Київ на світове місто? Яку цінність має столиця України для киян та світу? В чому полягає унікальна ідентичність міста? Що треба зробити, щоби місто стало привабливим для життя та відпочинку? Хто має стати ініціатором цих перетворень? Скільки проектів необхідно започаткувати вже сьогодні, та на що вони мають бути спрямовані, аби про наше місто стало відомо у всіх куточках світу? І, нарешті, – як перетворити Київ на глобальне місто? На ці та інші питання шукали відповіді більш ніж 150 учасників Стратегічної сесії «Київ як світове місто», яка відбулася 18 травня 2015 року в Президент Готелі (Київ). Організатором та ініціатором сесії виступила Громадянська Платформа Нова Країна, за підтримки Київської міської державної адміністрації, Управління туризму КМДА та команди “ВікіСітіНоміка”. Учасниками заходу стали громадські активісти, підприємці, урбаністи, представники міської влади, діячі культури та релігії, ресторатори, готельєри, представники туристичної галузі.

004

Заступниця голови КМДА Ганна Старостенко привітала учасників сесії та зазначила, що раніше в столиці практично всі програми та стратегії розвитку ухвалювались або в кабінетах чиновників, або за допомогою закордонних консультантів, які не враховували специфіку Києва. «Ми змінюємо підходи, бо впевнені, що лише люди, які тут живуть, своїми справами, ідеями, проектами можуть розробити дієву стратегію рідного міста».

Радник міністра економічного розвитку та торгівлі з питань туризму Олексій Євченко підкреслив, що ідеї проектів з розвитку міста, які будуть напрацьовані учасниками стратегічної сесії, стануть основою більшості цільових програм розвитку Києва на найближчі 5 років.

Співзасновник Громадянської Платформи Нова Країна Валерій Пекар окреслив ключову мету заходу: напрацювання низки проектів, що матимуть глобальний контекст та сприятимуть перетворенню Києва на одного зі світових лідерів.

000

Смислова частина події містила презентацію напрацювань команд Нової Країни та «ВікіСітіНоміки» щодо місця України у світі, та перші здобутки проекту «Нова міфологія України». Доповідачі поділилися основними тлумаченнями терміну «світове місто» та назвали три основні смисли, з якими ототожнюють Україну та Київ: «Велике Перехрестя», «Україна-Русь» та «Сталкери Неба».

Основна частина стратегічної сесії – групова робота з розробки ключових стратегічних напрямів та генерації проектів розвитку міста. Учасники сесії розділились на групи в десяти кластерах: туризм, діловий туризм, бізнес, культура, міжконфесійний діалог, урбаністика, освіта, передові технології, інфраструктура та представники міської громади. Результатом роботи у кластерах стали стратегічні напрацювання розвитку міста. Вони започаткували розробку концепцій проектів, які можна буде втілити у життя вже найближчим часом.

099

«Wise City», «Бібліотека Ярослава Мудрого 2.0», «Мережа інноваційно-культурних центрів», «52 вікенди», «36 парків» та ще біля десятка проектів – це конкретні проекти, які вже завтра можуть стати дійсністю. А стратегічна сесія – це лише перший крок на довгому шляху. Далі триватиме робота з впорядкування результатів «мозкового штурму» і, власне, реалізація проектів.

« 1 of 3 »
Share

Висловіть свою думку

*

Google+