Нова Країна провела конкурс на посаду радника міністра

Share

8 квітня 2015 Громадянська Платформа Нова Країна, Київська Школа Економіки спільно з Міністерством економічного розвитку і торгівлі провели громадські слухання програм розвитку туристичної галузі України, що були презентовані кандидатами на пост радника міністра з туризму.

IMG_1809_2015-04-08

Ще півтора роки тому було важко уявити собі, що на посаду радника міністра, яка не передбачає оплати, проводитиметься конкурс, в якому візьмуть участь понад 30 осіб. Але сьогодні це стало реальністю.

На першому етапі конкурсу були представлені понад 30 програм розвитку туристичної галузі України, з яких відібрані найбільш придатні для виконання. На другому етапі автори концепцій представили їх міністерській комісії, і за підсумками цього туру було відібрано чотири програми, які й винесли на суд громадськості.

В залі Київської Школи Економіки зібралися більше ніж 100 осіб, котрі представляли весь спектр туристичної індустрії України. А саме: представники операторів в’їзного та виїзного туризму, готельєри, музейні працівники, працівники санаторно-курортної галузі, самостійного туризму, журналісти туристичних видань.

IMG_1802_2015-04-08
Відкрив слухання Президент Київської Школи Економіки Юрій Логуш.

IMG_1807_2015-04-08
Міністр економічного розвитку і торгівлі Айварас Абромавічус подякував присутнім та висловив сподівання, що туристичний бізнес покаже іншим галузям приклад самоорганізації і можливості саморегулювання.

На жаль, через хворобу, на слухання не змогла приїхати директор департаменту міжнародного співробітництва, євроінтеграції та розвитку туристичної інфраструктури Івано-Франківської ОДА Наталія Гасюк. Тому фахівці змогли ознайомитись с напрацюваннями трьох кандидатів. Свої програми представили Олексій Євченко, співвласник та керуючий партнер міжнародної компанії “ArtBuild Hotel Group”, Іван Ліптуга, віце-президент АТ «ПЛАСКЕ» (Одеса) та почесний працівник туризму України Артем Атоян.

IMG_1839_2015-04-08
Олексій Євченко, котрий має досвід роботи не лише начальником управління туризму КМДА, а й багаторічну історію управління бізнес-структурами, запропонував спиратися в оцінці перспектив українського туризму, в першу чергу, на економічні показники, і розглядати можливості розвитку галузі з точки зору бізнес-привабливості. Особливе місце у виступі було відведено впровадженню електронних віз, спрощенню отримання віз для громадян Китаю і створенню Національного Туристичного Фонду.

IMG_1892_2015-04-08
Виступ Івана Ліптуги був більш емоційним і по-одеськи невимушеним. Був представлений цілий спектр реформ, практично, в усіх напрямках туристичної індустрії та запропоновано створення Національної Туристичної Організації, аналогічної існуючій в інших країнах.

IMG_1956_2015-04-08
Артем Атоян – єдиний з кандидатів, який має невеликий (14 місяців) досвід роботи в структурі ДСКТУ. На його думку, держава повинна взяти на себе функції реформування галузі. Це стосується, в першу чергу, питань національної безпеки і оптимізації державного управління. Артем переконаний, що тільки на державному рівні можливе створення єдиного туристичного простору і єдиної системи розвитку туризму.

_DSC0610
Під час виступів присутні в залі могли виразити своє ставлення до тез виступаючих, піднімаючи червоні або зелені картки, а по закінченні виступу – проголосувати, висловлюючи підтримку або несхвалення, а також поставити запитання доповідачам.

IMG_2043_2015-04-08
Голова Підкомітету з питань туризму, курортів та рекреаційної діяльності ВРУ Анна Романова відзначила високий рівень проведення конкурсу та запросила всіх кандидатів стати її помічниками.

Що далі?

Кандидатам на пост радника міністра належить пройти ще одну співбесіду з міністром, котрий, враховуючи реакцію громадськості на виступи, прийме остаточне рішення. Але головним підсумком слухань можна вважати те, що всі зацікавлені сторони отримали можливість вислухати один одного і, за бажанням, включитися в процес реформування туристичної галузі України, як на рівні Верховної Ради, підключившись до роботи громадської комісії при Підкомітеті з питань туризму або спільної групи Реанімаційного Пакету Реформ та ГП Нова Країна, так і в якості помічників радника міністра.

P.S. Радниками міністра економічного розвитку і торгівлі з питань туризмупризначені Олексій Євченко та Іван Ліптуга.

IMG_1986_2015-04-08
Модерував процес Валерій Пекар.

З презентаціями та CV кандидатів можна ознайомитись за посиланням: www.me.gov.ua

IMG_1774_2015-04-08
Особлива подяка Аллі Цудіковій і Володимиру Новчаю, які організували і провели на найвищому рівні реєстрацію учасників слухань, а також Олексі Балюрі за якісні фото.

P.S. У планах ГП НК проведення слухань і на інші посади в органах центральної виконавчої влади. Буде цікаво. Слідкуйте за анонсами.

Велика галерея світлин з події.
Фотограф: Олекса Балюра

« 1 of 8 »
Share

Висловіть свою думку

*

Google+