Економіка майбутнього. Україна версія 2.0

Share

Народні депутати, економісти, науковці та громадські діячі долучились до визначення стратегії України на шляху перетворення в інвестиційно привабливу і технологічно розвинену державу, формування пулу реформ, необхідних для досягнення цієї мети.

конференція Економіка України, Україна майбутнього

«Економіка України: шлях від занепаду до процвітання» – продовження циклу «Україна майбутнього», який стартував 17 вересня з конференції на тему «Цінності і модернізація».

Відкрили захід співзасновник ГП Нова Країна Андрій Длігач і керівник фонду «Освітні Ініціативи» Олександр Кардаков.

Олександр Кардаков

Україна 2.0: місія здійсненна

Голова Комісії Верховної Ради України з питань майбутнього Олексій Скрипник відкрив захід презентацією на тему «Will IT drive our economy». Він порівняв розвиток високотехнологічних галузей в Україні та Естонії наголосивши, що Україна – №1 в світі по невикористанню власних айтішників всередині країни  та запропонував три шляхи побудови інноваційної України 2.0, а саме: сприяння розвитку внутрішніх ринків IT-послуг, IT-товарів і ринку капіталу.

конференція Економіка України, Україна майбутнього, Олексій Скрипник

Контент-директор Київського міжнародного економічного форуму (КМЕФ) Володимир Панченко поділився результатами форуму.

В презентації на тему «Україна: з третього світу в перший» експерт виклав діагноз економічного стану країни, наголосив на необхідності відмови від стереотипу аграрної держави та пояснив необхідність плану Маршала зразка 1947 року для України.

конференція Економіка України, Україна майбутнього, Володимир Панченко

Оптимізм та інновації – капітал нового світу

Відомий фінансовий аналітик Ерік Найман в презентації «Стратегічне таргетування ВВП України 2015-2040» проаналізував динаміку інвестицій та ВВП, результати якої вразили учасників песимізмом у висновках, в тому числі про те, що: “Шлях до демократії – тільки через силу“.

конференція Економіка України, Україна майбутнього, Ерік Найман

Виступ співзасновника Нової Країни Андрія Длігача був сповнений оптимізму. В ході доповіді «Світова економіка та економіка України» він зазначив: “У нас все буде добре, бо ми вже усвідомили важливу річ: у сучасному світі зберегти нічого не можна “.

На думку експерта, три ключові реформи, а саме: держслужби, судова та податкова бюджетна, допоможуть вже до 2025 року подвоїти ВВП України.

конференція Економіка України, Україна майбутнього, Андрій Длігач

Голова Комітету ВРУ з питань промислової політики та підприємництва Віктор Галасюк – окреслив головне завдання економічних реформ в Україні: “Маємо перетворити сировинну, монополістичну та олігархічну економіку на високотехнологічну, конкурентну та соціально-орієнтовану“.

конференція Економіка України, Україна майбутнього, Віктор Галасюк

Презентація експерта з інвестицій Анатолія Амеліна на тему “Економіка України 2030: як увійти до клубу трильйонників?” розпалила активну дискусію в залі.

Чи дійсно можливо збільшити ВВП у 12 разів за 15 років? Світова статистика має і більш вражаючі приклади: у 1965-80 роках ВВП Кореї «стрибнув» в 22 рази.

Експерт наголосив на необхідності стимулювання як зовнішніх, так і внутрішніх інвесторів, а також зміни структури ВВП на користь галузей з високою доданою вартістю.

конференція Економіка України, Україна майбутнього, Анатолій Амелін

 

Аварійний ремонт корабля української економіки

Експерт GfKUkraine Тетяна Ситник представила власний погляд на майбутнє економіки України. Вона виділила декілька позитивних тенденцій, в тому числі вирівнювання структурних дисбалансів: “Аварійний ремонт можна здійснити, спираючись на потенціал середніх підприємств. Саме вони швидше за інших долають наслідки кризисних явищ“.

Однією з ключових проблем, на думку експерта, є падіння інвестиційної активності. Порівнюючи ситуацію в Україні та Польщі, вона зазначила: «В Польщі 84% ресурсів знаходяться в секторі компаній, а у нас навпаки. Тому сьогодні вкрай необхідно забезпечити перетворення заощаджень на інвестиції».

конференція Економіка України, Україна майбутнього, Тетяна Ситник

Людський капітал має стати наступною темою циклу “Україна майбутнього”. Як місток між двлма конференціями, Олексій Геращенко звернув увагу на соціальний аспект економіки.

Окрім того, експерт наголошує: “У світі, що постійно змінюється, важливо вміти адаптуватись до трендів“. Серед основних трендів сьогодення Олексій Геращенко виділив: автоматизацію, екотренд, старіння населення, прагнення прожити “багато життів”, індивідуалізацію виробництва, Sharing economy.

конференція Економіка України, Україна майбутнього, Олексій Геращенко

Редактор VoxUkraine Ілони Сологуб розділяє ідеї Олексія Геращенко щодо невизначеності майбутнього: «Майбутнє невідоме, а тому сильна економіка – це можливості. А економічні можливості створюються завдяки: захисту прав власності, лібералізації, високій якості освіті та інфраструктури».

конференція Економіка України, Україна майбутнього, Ілона Сологуб

«І чужому навчайтесь, і свого не цурайтесь…»

Один з найвідоміших топ-менеджерів країни Юрій Логуш  “Вищу освіту в Україні треба знести і перебудувати“впевнений, що великою перешкодою для розвитку економіки України є наша система освіти: «В нас навіть немає нормальних MBA-програм».

Однією з ключових проблем, на думку експерта, є мова: “Спитайте себе, скільки українців вільно спілкуються англійською?”

конференція Економіка України, Україна майбутнього, Юрій Логуш

Виконавчий директор Центру економічних стратегій Гліб Вишлінський запропонував декілька варіантів розвитку пріоритетних галузей економіки, як наприклад: збільшити фінансування певних галузей, дозволити їм не платити податки, або заборонити експорт сировини та імпорт готової продукції.

Зараз оптимальним для України є перерозподіл 37% ВВП через бюджет” – таку пропозицію, базуючись на даних досліджень висловив експерт.

конференція Економіка України, Україна майбутнього, Гліб Вишлінський

Доктор фізико-математичних наук Євген Лень виступив з доповіддю на тему «Власний шлях економічного розвитку України або чому не спрацьовують найкращі запозичені ідеї». Він зазначив, що “вже дуже скоро інформаційні потоки в світі будуть значно переважати потоки ресурсів і людей. А основою нового економічного укладу стане людина-творець».

Основна рушійна сила сучасності, за словами пана Євгена, це «максимальна і вільна творча самореалізація особистості».

конференція Економіка України, Україна майбутнього

Михайло Згуровський, ректор НТУУ «КПІ» та академік НАН України, представив ґрунтовне дослідження на тему «Форсайт Економіки України: 2015-2030 роки», що містить 8 сценаріїв розвитку економіки.  Експерт окреслив втрачені можливості влади після революції гідності в цифрах: наростаюча корупція – до 14% ВВП, тіньова економіка – близько 52%, контрабанда на митниці – приблизно ще один річний бюджет. «Що робити? Активізувати громадяньке суспільство!».

Наприкінці конференції координатор ГП Нова Країна Тарас Козак подякував всім, хто долучився до роботи, і наголосив: «Майбутнє не запрограмоване. Тож в наших силах все змінити!”

конференція Економіка України, Україна майбутнього, Тарас Козак

ІІ Конференція з циклу «Україна майбутнього»

«Економіка України. Шлях від занепаду до процвітання»

Організатори: Комісія Верховної Ради України з питань майбутнього, Громадянська Платформа Нова Країна, Ініціатива «21 листопада», Фонд Освітні Ініціативи

За підтримки: Європейський Фонд за Демократію, Громадянське суспільство: діалог заради прогресу

4 листопада, Київ

ВІДЕОТРАНСЛЯЦІЯ КОНФЕРЕНЦІЇ:

конференція Економіка України, Україна майбутнього

конференція Економіка України, Україна майбутнього

конференція Економіка України, Україна майбутнього

конференція Економіка України, Україна майбутнього

учасники конференції Економіка України5

конференція Економіка України, Україна майбутнього

конференція Економіка України, Україна майбутнього

конференція Економіка України, Україна майбутнього

конференція Економіка України, Україна майбутнього

Економіка України

Наступна конференція циклу «Україна майбутнього», що буде присвячена темі «Людський капітал» відбудеться 25 листопада.

 

 

Share

Коментарі
  1. Oleksandr Stryzhak коментує:

    Тільки один шлях у України – шлях к храму Освіти і Науки. Тільки сформував людський капитал, при чому позитивний капитал. Капитал який має висоі духовні цінності, розвинену компетентність кожного, глибокий діалог кольтур, спроможен перетворити нашу Країну у процвітаючу державу. Державу, де кожен грамадянин відчуває себе конфортно і гармонійно. Іншого шляху на сьогодення немає.

    • Андрей коментує:

      От прочитал я все, что здесь написано и преисполнился недоумения. Сплошь люди с образованием и даже в очках, но по моему явно нехваткой ума и способностей для выработки конкретных решений. Да, даже многие люди без особого образования понимают, что научно-технический прогресс замедляется. Некоторые даже понимают, что с капитализмом не все так однозначно, поскольку для его существования необходимо расширения рынков, а на сегодня расширятся некуда, весь мир охвачен. Ученые говорят о кризисе науки, общества, экосистем, экономики, политики, указывают на сингулярность, говорится знающими экономистами об ошибочном трактовании человеческого капитала. Тут читаешь, ну один бред взятый с “‘экономикс”, где одно с другим не стыкуется и все статично, а значит капитализм бесконечен, потому что вечный рост. Да еще и рассуждения в ключе прошлого времени. А по залу видно, что сидит так называемый класс креативщиков. Господа, жизнь хочет вернуться в безпонтовый вариант, когда нужно не креативить, а работать. Короче класса пакемонов, как говорил классик, не будет. А все-таки, как же вам хочется без толку по креативить.

Висловіть свою думку

*

Google+