29 листопада активісти Нової Країни провели стратегічну сесію міста Рівне. Захід, в якому взяли участь небайдужі представники громадськості, бізнесу та місцевої влади, став спільною ініціативою Громадянської Платформи Нова Країна та освітньої платформи Відкритий Університет Майдану.
Учасники навчальної програми «Школа Свідомого Громадянина» від ВУМ отримали можливість одразу ж застосувати нові знання, працюючи над розробкою ідей проектів для розвитку власного міста. Робота проводилась за п’ятьма напрямками: самоврядування та громадський контроль, інфраструктура та міський простір, розвиток підприємництва, анти-корупція, а також формування бренду Рівного.
Стратегічна сесія в форматі World Cafe розпочалась із формування візії майбутнього міста – учасники ділилися один з одним мріями про Рівне майбутнього, про те, яких змін очікують в місті, і що готовий зробити кожен, аби ці зміни відбулися. Далі розпочалася робота в групах. По кожному з напрямків учасники підготували перелік існуючих ресурсів, а також проаналізували проблеми та перешкоди, які стоять на шляху розвитку сьогодні.
Під час стратсесії обговорили, які кластери мають найбільший потенціал для розвитку в Рівненській області, куди можна залучити як українських, так і закордонних інвесторів. Без сумніву, великі перспективи має меблевий кластер, також цікавим є ягідний. Область відома своїми покладами бурштину, однак великою проблемою галузі є неврегульованість видобутку.
Цікаво, що в Рівному вже давно замислюються про кластерний підхід до розвитку економіки регіону. Над цією ідеєю працюють активісти з ініціативи Smart People, які проводять чимало спільних проектів з KMBS, організовують навчальні програми для бізнесменів області.
Заключна частина сесії була присвячена розробці ідей проектів, які можливо втілити в місті найближчим часом, а «хранителі» кожної з тем зробили коротку презентацію напрацювань за день.
Незабаром всі результати будуть допрацьовані місцевими активістами з допомогою експертів Нової Країни та розміщені у відкритому доступі.
У підсумку зустрічі серед найактивніших представників Рівного визначилися ті, хто прагне подальшої співпраці з Новою Країною. Декілька активістів висловили бажання створити групу, яка працюватиме над проектами в сфері прозорості та відповідальності місцевої влади, інші – відгукнулися на пропозицію допомогти впровадженню системи публічних електронних закупівель Prozorro.
Представники бізнесу запропонували також провести обласну стратегічну сесію у розширеному форматі.
Ще один здобуток цього дня: дорогою з Рівного до Києва представниками Нової Країни та Відкритого Університету Майдану було прийняте рішення створити дистанційний онлайн-курс про кластерний підхід до розвитку економіки.
Висловіть свою думку