Нова Країна запускає процес стратегічного планування в Рівному

Share

29 листопада активісти Нової Країни провели стратегічну сесію міста Рівне. Захід, в якому взяли участь небайдужі представники громадськості, бізнесу та місцевої влади, став спільною ініціативою Громадянської Платформи Нова Країна та освітньої платформи Відкритий Університет Майдану.

Стратегічна сесія в м.Рівне, Валерій Пекар і Остап Стасів

Учасники навчальної програми «Школа Свідомого Громадянина» від ВУМ отримали можливість одразу ж застосувати нові знання, працюючи над розробкою ідей проектів для розвитку власного міста. Робота проводилась за п’ятьма напрямками: самоврядування та громадський контроль, інфраструктура та міський простір, розвиток підприємництва, анти-корупція, а також формування бренду Рівного.

Стратегічна сесія в форматі World Cafe розпочалась із формування візії майбутнього міста  – учасники ділилися один з одним мріями про Рівне майбутнього, про те, яких змін очікують в місті, і що готовий зробити кожен, аби ці зміни відбулися. Далі розпочалася робота в групах. По кожному з напрямків учасники підготували перелік існуючих ресурсів, а також проаналізували проблеми та перешкоди, які стоять на шляху розвитку сьогодні.

Під час стратсесії обговорили, які кластери мають найбільший потенціал для розвитку в Рівненській області, куди можна залучити як українських, так і закордонних інвесторів. Без сумніву, великі перспективи має меблевий кластер, також цікавим є ягідний. Область відома своїми покладами бурштину, однак великою проблемою галузі є неврегульованість видобутку.

Стратегічна сесія в місті Рівне

Цікаво, що в Рівному вже давно замислюються про кластерний підхід до розвитку економіки регіону. Над цією ідеєю працюють активісти з ініціативи Smart People, які проводять чимало спільних проектів з KMBS, організовують навчальні програми для бізнесменів області.

Заключна частина сесії була присвячена розробці ідей проектів, які можливо втілити в місті найближчим часом, а «хранителі» кожної з тем зробили коротку презентацію напрацювань за день.

Незабаром всі результати будуть допрацьовані місцевими активістами з допомогою експертів Нової Країни та розміщені у відкритому доступі.

У підсумку зустрічі серед найактивніших представників Рівного визначилися ті, хто прагне подальшої співпраці з Новою Країною. Декілька активістів висловили бажання створити групу, яка працюватиме над проектами в сфері прозорості та відповідальності місцевої влади, інші – відгукнулися на пропозицію допомогти впровадженню системи публічних електронних закупівель Prozorro.

Стратегічна сесія в місті Рівне

Представники бізнесу запропонували також провести обласну стратегічну сесію у розширеному форматі.

Ще один здобуток цього дня: дорогою з Рівного до Києва представниками Нової Країни та Відкритого Університету Майдану було прийняте рішення створити дистанційний онлайн-курс про кластерний підхід до розвитку економіки.

Ідеї стратегічної сесії в місті Рівне

Share

Висловіть свою думку

*

Google+