Нове бачення реформи прокуратури. Зустріч Нової Країни з Давідом Сакварелідзе

Share

26 березня відбулася робоча зустріч заступника Генерального прокурора України, Давіда Сакварелідзе, з активом Громадянської Платформи Нова Країна. Відомий грузинський реформатор представив громадськості бачення державних перетворень, як узагальнено, так і деталізовано, в послідовних кроках та методах.

Основні тези виступу:

1. Всі державні реформи мають бути синхронізованими у часі. За відсутності одночасного реформування суміжних органів влади, найпрогресивніші перетворення в одній окремій зводяться нанівець.

DSC07682

2. В Україні відбуваються не грузинські реформи, а українські, з урахуванням місцевих реалій, на основі грузинського та світового досвіду.

DSC07684

3. Прогресивні підходи до реформування прокуратури можуть бути використані іншими органами влади.

DSC07685

4. Основними проблемами прокуратури, які доведеться долати, є: роздута бюрократія, рудиментарні функції, віддаленість від суспільства і низький рівень довіри, застарілі методи розслідування, ускладненість процедур розслідування. На противагу цьому планується впровадити: сучасні світові стандарти роботи, радикально оновлений штат, котрий формуватиметься за принципово новими критеріями відбору, прийняття нових законів.

DSC07709

5. Поточна слабкість прокуратури полягає у нерозвиненому партнерстві в системі інституцій (парламент – громадські організації – політичні партії – іноземні організації – уряд – президент).

DSC07689

6. Формула успіху оновленої прокуратури спирається на правильно збудовані:
– систему розслідування (нові методи, сучасні інструменти)
– кадрову політику (нові механізми підбору кадрів, нові методи навчання, сучасні системи мотивації)
– механізми комунікації (взаємодія з громадськістю)
– систему забезпечення якості (внутрішній та зовнішній контроль)
– організаційний розвиток (звільнення від зайвих функцій, оптимізацію існуючих процедур, впровадження систем автоматизації, нові управлінські процеси, запозичені із бізнесового менеджменту, нова організаційна структура)

DSC07764

7. Оновлення всієї системи працівників відбудеться через відкриті конкурси з тестуваннями та співбесідами, які згодом можна подивитися у відкритому доступі, наприклад, через ютуб.

IMG_1199

8. Комунікаціям з громадськістю надається особливе значення. Планується впровадження гарячої лінії та високорозвинених он-лайн інструментів (чати, соцмережа, веб-портал), через які громадськість зможе позитивно впливати на якість розслідувань. Ведеться робота над створенням фронт-офісу, як єдиної точки комунікацій між потерпілими чи громадськістю та представниками прокуратури задля вирішення поточних проблем.

DSC07711

9. Для убезпечення прокуратури від корупції планується впровадити генеральну інспекцію, куди зможуть звертатися громадяни в разі підозр та наявності фактів порушень.

IMG_1201

10. Нові методи роботи, які треба впровадити через парламент, щоби привести якість роботи до світових стандартів:

– спрощена процедура в кримінальному діловодстві,
– процесуальна угода,
– відмежування;
– транзакція;
– громадське розслідування.

Після презентації реформи прокуратури пройшла жвава дискусія, в ході якої Давід Сакварелідзе відповів на запитання про методи та інструменти боротьби з корупцією, реформування прокуратури, а також схвально прийняв пропозиції щодо організації роботи окремих її підрозділів.

Репортаж підготував Віталій Манько.
Фото-оператори: Валерій Терещенко та Олекса Балюра.

Висловлюємо окрему подяку Давіду Сакварелідзе, а також Володимиру Козленку, котрий взяв на себе організацію заходу.

Share

Висловіть свою думку

*

Google+