Огляд поточної діяльності за останній місяць

Share

Часто питають, як там “Нова Країна”, щось про неї давно не чути. Дійсно, останнім часом нашої PR-активності значно поменшало, адже в нас немає штатних працівників, а всі волонтери часом стомлюються, перевантажені або ж мають віддавати більше сил основній роботі.

Спробую підсумувати огляд нашої поточної діяльності за останній місяць.

1. По-перше, і це головне, у нас є справжні герої-тріумфатори. Привітаємо їх.

1.1. Команда “Прозорі закупівлі” провела публічну презентацію пілотного проекту, який отримав високу оцінку Адміністрації президента, Міністерства оборони, Енергоатому та інших користувачів. Привітаємо Олександр Стародубцев, Sergey Karandin, Дмитрий Прядко, Maryna Trepova, Андрія Кучеренка, Наталію Абесадзе, Кристина Гуцалова та всіх членів команди! Прозорі закупівлі — це найбільш потужний удар по корупції з усіх можливих.

1.2. Команда з дерегуляції (EasyBusiness) добилася прийняття першої постанови Кабміну та першого закону про дерегуляцію. І хоча із законопроекту депутатами була викреслена низка важливих речей, але це справжня перша перемога. Вітаємо Dan Pasko, Misha Obolonskyi та всіх членів команди і бажаємо нових перемог, великих і дуже швидко! Бо дуже потрібно.

2. Значні зусилля зараз зосереджені у сфері реформування центральних органів виконавчої влади. Без внутрішньої реформи міністерств жодні зовнішні реформи не підуть, це всі розуміють. Наша волонтерська робота у Міністерстві економіки значною мірою завершена, там вже сформувалася потужна команда керівників.

А тим часом у більш активну фазу перейшла робота у Міністерстві інфраструктури. Богдан Андрійцев, Maksim Levkivskiy та інші колеги мають на меті допомогти створити “ідеальне міністерство”. Це велика амбіція і великий шмат роботи.

3. Оскільки у Громадянської Платформи Нова Країна збирається значний методичний досвід, за ініціативою Сергія Сороки створено методологічний центр реформування центральних органів виконавчої влади при Національному агентстві з питань державної служби. Водночас найбільший пріоритет — це законопроект “Про державну службу”, в розробці якого активно брали участь Сергій Сорока, Svetlana Chebakova та інші колеги. Про це детально писалося нещодавно.

4. Окремим важливим напрямком роботи зараз є антикорупція та реформа правоохоронних органів. Цю роботу координує Володимир Козленко.

5. Одночасно продовжується стратегічна діяльність.

5.1. Група “Нова українська міфологія” (координатор Татьяна Жданова), що працює у рамках стратегічного напрямку “Міжнародна суб’єктність”, інтенсивно напрацювала стартовий варіант світу нових українських міфів, який готова презентувати. Проект вже підтриманий ініціативою “21 листопада”, що включає декількох найвідоміших діячів української культури.
5.2. Так само регулярно працює стратегічна група “Економічна модернізація”, скоро очікуємо на перші результати.

6. Окремо треба згадати великий проект моніторингу успішності реформ, що робиться разом з командою Адміністрації президента. Найближчим часом напишу про нього окремо, бо це дуже важливо.
Що ще цікавого?

7. Зараз збирається команда активістів, небайдужих до факту неучасті України у Всесвітній виставці EXPO-2015. Держава відмовилася, але бізнес та громадські активісти можуть спробувати організувати присутність України на цій важливій події, яка в міжнародних колах неофіційно називається “всесвітньою економічною (чи інноваційною) олімпіадою”. Тема цього року — “харчування як енергія для життя”, і саме тут Україні було би що сказати. Координатор Ирина Терещенко.

А ще є проект ресоціалізації учасників АТО, постійна співпраця з Відкритим університетом Майдану та багато іншого.

У березні ми маємо провести черговий Конгрес Громадянської Платформи Нова Країна, основна мета якого — залучення бажаючих людей до активних проектів (іншими словами, дуже відверто, — “ротація стомлених бійців”, нам потрібна “свіжа кров”). Слідкуйте за новинами, долучайтеся.

Якщо щось важливе забув, пишіть у коментарях, додам.

Share

Висловіть свою думку

*

Google+