Реформатори групи «Освіта» розпочали співпрацю з ОЕСР

Share

Людський капітал – це запас можливостей для майбутнього розвитку суспільства. На жаль, його формування в Україні знаходиться під загрозою через проблеми та недоліки існуючої системи освіти. Якою має бути реформа української освіти? Як зробити так, щоб кожна дитина реалізувала себе, і одночасно вирішити «вічне питання» корупції в школах і вузах? Саме ці теми обговорювали українські та іноземні активісти в медіа-центрі Нової Країні.

Зустріч групи освіта з ОЕСР 5 листопада

5 листопада представники групи «Освіта» ГП Нова Країна на чолі з Наталією Лімоновою ініціювали зустріч між українськими активістами та експертами з ОЕСР (Організації Економічного співробітництва та розвитку). Завданням зустрічі було звернути увагу іноземних партнерів на ключові проблеми системи освіти в Україні, та знайти рішення для їх подолання.

З української сторони до участі в дискусії долучились: група «Освіта» Громадянської Платформи Нова Країна, Благодійний Фонд «Інститут розвитку освіти», громадські організації «Батьки SOS» та «Батьківський контроль», представники Державного університету телекомунікацій.

Учасники обговорення реформи освіти 5 листопада

Українські активісти акцентували увагу представників міжнародної спільноти на таких проблемах, як відсутність належного контролю за фінансуванням сфери освіти, нерівність прав приватних і державних шкіл, відсутність регуляції батьківських внесків.

Члени групи “Освіта” Громадянської Платформи Нова Країна наголошують, що українська система освіти потребує термінових змін. Однак питання «Куди саме ми маємо рухатись?» наразі залишається відкритим. Серед ключових пропозицій громадськості – впровадження принципу «гроші за учнем». Ця система, на думку активістів, не тільки дозволить батькам обирати спосіб і місце навчання дитини (державна, приватна школа, або домашнє навчання), але й підвищить конкуренцію між навчальними закладами, а значить і якість освітніх послуг.

Учасники обговорення реформи освіти 5 листопада

Іноземні партнери зазначили, що слідкувати за фінансами в системі освіти набагато легше, якщо всі перерахування коштів відбуваються через безготівковий розрахунок. Однією з запропонованих ідей було створення рахунку батьківського комітету. Однак українські реформатори нагадали, що, згідно з українським законодавством, освіта в державних закладах є безкоштовною, а тому потрібно спочатку забезпечити правове регулювання батьківських внесків.

«Щастя як мета освіти» – такою, на думку координатора Нової Країни Наталії Лімонової, має бути принцип системи освіти України майбутнього.

Наталія Лімонова на обговоренні реформи освіти 5 листопада

Обговорення реформи освіти відбулось в рамках міжнародного проекту «Попередження корупції в освіті через дослідження цілісності освітньої системи за методологією ОЕСР», який реалізується з початку 2015 року на замовлення Міністерства освіти та науки України.

Метою проекту є дослідження «сірих зон» в освітній системі, які сприяють поширенню корупційних практик. За результатами дослідження, яке експерти Організації економічного співробітництва та розвитку планують представити в березні 2016 року, будуть розроблені рекомендації щодо необхідних змін у нормативній базі, політиці тощо.

Під час візиту до України делегація ОЕСР із 26 жовтня по 5 листопада 2015 року відвідала також навчальні заклади в Полтаві, Одесі, Львові, Києві, Житомирі та поспілкувалась з учителями, викладачами, представниками органів влади, громадських організацій.

Share

Висловіть свою думку

*

Google+