Освітній діалог від Харкова до Львова

Share

2 та 3 березня одночасно в Києві, Харкові та Львові відбувся Освітній форум-2016. Вчителі та громадські активісти, представники влади та батьки зібрались разом задля обговорення шляхів вдосконалення української освіти та розробки стратегії її розвитку. Одним з організаторів заходу виступила Громадянська Платформа Нова Країна. 

Михайло Крикунов на освітньому форумі-2016

Форум в Києві розпочався з виступу декана Київської школи економіки Михайла Крикунова. Він розповів про зміни освітніх систем упродовж останнього тисячоліття, наголосив на необхідності активного використання сучасних технологій та значної лібералізації освіти: «Єдине, що варто зробити новому закону про освіту – не встановлювати чітко прописані правила та норми, а дозволити все! Крім тоталітарних практик. Необхідно пробудити суспільство та створити умови для масових соціальних інновацій в освіті».

Освітній форум-2016, Skype-сесія

За допомогою Skype до участі у форумі долучилась представниця Комітету майбутнього фінського Парламенту Айла Палониеми (Aila Paloniemi). Вона нагоосила, що якісна освіта та розвиток молодого покоління – необхідні умови формування успішної нації, та поділилась власним досвідом побудови освітньої системи. У Фінляндії активно застосовують індивідуальний підхід в освіті, а кожна дитина має широкий вибір можливостей для самореалізації та щасливого навчання.

Освітній форум-2016

У Харкові найактуальнішою темою обговорення стала роль держави в процесі реформування освіти, а у Львові головною рушійною силою, що готова взяти відповідальність за втілення змін, виступили батьки та громадські активісти.

Дитяча панель на освітньому форумі-2016

Родзинкою київської частини форуму стала дитяча панель. Представники молодого покоління віком від 4 до 20 років, розповіли про успіхи та проблеми в навчанні, про стосунки з «душевними» вчителями і про те, якою вони бачать «школу мрії». Між іншим, одна така вже існує – це Креативна Міжнародна Дитяча школа (КМДШ), співзасновницею якої є координатор групи «Освіта» Громадянської Платформи Нова Країна та одна з організаторів форуму Наталія Лімонова.

Наталія Лімонова на освітньому форумі-2016

«Для дитини природньо бути цікавою, хотіти пізнавати. Завдання школи тільки підхопити цей процес» – зазначила Наталія Лімонова, розповідаючи про особливості навчального процесу в КМДШ.

Стратегічна сесія на освітньому форумі-2016

В рамках форуму команда Нової Країни під керівництвом Анни Валенси провела стратегічну сесію в форматі світового кафе. Близько 300 учасників у трьох містах долучились до спільної творчої роботи. Завдяки цьому вдалось зібрати багато цікавих і свіжих ідей, що мають стати основою стратегії модернізації освіти. В ході сесії кожен з учасників зміг викласти власне креативне бачення, запропонувати новий проект.

Стратсесія на освітньому форумі-2016

Один з прикладів подібних ініціатив – краудфандингова платформа GoFundEd, що стартувала 1 березня, на якій кожен вчитель чи вчителька може створити свій проект, і кожен може стати доброчинцем – підтримати ініціативи фінансовим внеском.

Та головне – був започаткований справжній діалог між батьками, представниками влади та освітянами, що усвідомлюють необхідність змін і готові працювати разом заради їх втілення. Заради зростання щасливих та успішних дітей в щасливій та успішній країні.

Дитяча панель освітнього форуму-2016

Це був чудовий, натхненний, дуже корисний і важливий день для усіх учасників, а для галузі освіти, зокрема.

Оствітній форум 2016.
Дата проведення: 2 – 3 березня 2016 року
Організатори:
Громадянська Платформа Нова Країна,
Міжнародний освітній фестиваль «INSIGHT»
Тимчасова комісія Верховної Ради з питань майбутнього.

Катерина Ясько, освітній форум, Нова Країна

Олег Деревянко на освітньому форумі-2016

Освітній форум, Нова Країна, Київ, Львів, Харків

Share

Коментарі
  1. Дякую за цікавий формат спілкування з людьми, не байдужими до освіти, до школи, до дітей! Дякую за повагу, шану, гарний прийом на високому рівні! Ми цього варті! Отримала позитив, задор та енергію! Дуже буду вдячна за посилання на відео виступів.
    З повагою і вдячністю Валентина Крученова

Висловіть свою думку

*

Google+