Перетворення Ужгорода

Share

6 грудня в Ужгороді визначали напрямки майбутнього розвитку міста, оцінювали ресурси та обговорювали ідеї нових проектів. В результаті стратегічної сесії, яку провели активісти ГП Нова Країна, учасники сформували спільне бачення Ужгороду майбутнього. Найближчим часом це бачення планують презентувати місцевій владі, а громадські активісти вже готові до роботи над його втіленням.

Стратегічна сесія, Ужгорода, Нова Країна

Для допомоги місцевим активістам в пошуках відповіді на питання як перетворити Ужгород на справжнє європейське місто та вигідно використати його унікальне географічне положення, а також для розробки проектів для досягнення ціх цілей, Громадянська Платформа Нова Країна провела стратегічну сесію міста. Сесія була проведена спільно з освітньою ініціативою ВУМ в рамках програми «Школа Свідомого Громадянина».

В рамках стратегічної сесії в форматі World Cafe учасники, що під час навчальної програми «Школи Свідомого Громадянина» отримали навички в сфері міського управління, комунікацій та стратегування, мали можливість одразу застосувати їх на практиці. Розробка проектів відбувалась за шістьма напрямками: самоврядування та громадський контроль в місті, інфраструктура, міський простір, розвиток промисловості та підприємництва, туризм і бренд міста, який став чи не головною темою обговорення.

Стратегічна сесія, Ужгорода, Нова Країна

Розпочали роботу з формування бачення майбутнього. Учасники ділились один з одним своїми мріями, уявляли, як має виглядати рідне місто за п’ять років, і зазначали, що готові зробити заради втілення очікуваних змін. Згодом оцінили наявні ресурси за кожним з шести кластерів, а також проаналізували проблеми та перешкоди, які стоять на шляху розвитку сьогодні.

Заключна частина стратсесії була присвячена формуванню ідей проектів, які можливо втілити в місті найближчим часом, а «хранителі» кожної з тем зробили коротку презентацію напрацьованого за день. Серед учасників визначилися і ті, хто готовий продовжувати роботу над проектами.

Туризм та формування бренду міста виявились найбільш актуальними напрямками та зібрали багато цікавих ідей. Ужгород має великі шанси стати відомим туристичним центром як в Україні, так і за кордоном. Сьогодні для цього є всі передумови – близькість кордону, наявність залізниці та аеропорту, мальовнича природа, архітектура, мультикультурність регіону та унікальна гастрономія. До цього часу не було лише стратегічного розуміння та консолідації активної громади.

Однією з найголовніших умов втілення стратегії є співпраця громадян, місцевої влади та бізнесу. Для цього потрібне ефективне міське самоврядування, а значить громадський контроль за владою. Які методики при цьому використовувати знають в ГП Нова Країна, адже активісти платформи вже давно втілюють проекти з моніторингу прозорості місцевої влади. Після стратегічної сесії чимало активістів Ужгорода виявили бажання долучитись до втілення цих проектів в рідному місті.

Завдяки зусиллям Громадської Ради Ужгорода, в місті вже працює система державних електронних закупівель PROZORRO. Однак для здійснення громадського контролю необхідні кваліфіковані спеціалісти. Тому Громадянська Платформа Нова Країна, спільно з партнерами заходу, проводитимуть відповідне професійне навчання в містах України. Створені осередки стимулюватимуть розвиток міського бізнесу, забезпечать прозорість процесів закупівель, та допоможуть місту суттєво зекономити бюджет.

«Найсильніше враження на організаторів стратегічної сесії справили самі учасники. Неймовірна здатність до консолідації, та колосальна кількість проектних ідей – несподіваний результат для такої короткотривалої сесії. – зазначає менеджер регіональних проектів ГП Нова Країна Павло Горб. – Сьогодні ця якість важливіша за всі матеріальні ресурси світу – здатність довіряти одне одному, знаходити компроміс та створювати новий світ».

Ужгород – місто, що вражає!

Share

Висловіть свою думку

*

Google+