Перший випуск Школи мерів: стратегії захищено, час готуватись до виборів

Share

25 вересня в приміщенні Києво-Могилянської бізнес-школи пройшов випуск першого набору Школи мерів. 13 команд з 12 міст України представили експертній комісії результати чотиримісячної роботи – стратегії розвитку рідних міст. Інноваційне бачення та орієнтація на людину, а також високий рівень підготовки проектів стали запорукою успіху. Всі команди вдало захистились і отримали сертифікати Школи мерів.

Команда Бородянки отримала сертифікати Школи мерів

«Замість того, щоб нарікати на пітьму, треба запалити хоча б одну свічку»
Олександр Моренець

Урочиста подія розпочалась привітальним словом Генадія Зубко – одного з випускників kmbs, а нині – першого віце-прем’єра України. Він наголосив на особливому значенні проекту Школи мерів в умовах проведення реформи децентралізації, а також побажав успіхів командам в реалізації своїх стратегій розвитку громад.

Генадій Зубко з привітальним словом на захисті Школи мерів

Першими право на захист стратегії отримали полтавчане на чолі з Левом Жиденко, потім їх бойовий дух передався команді з Чернігова, згодом естафету прийняли Чернівці та інші. І хоча комісія була суворою та прискіпливою, майбутні мери гідно відповідали на будь-які питання та зауваження, демонструючи високий рівень професіоналізму.

Лев Жиденко на захисті стратегій Школи Мерів

Захист Чернівців на Школі Мерів

Від туристичної Полтави до світлого Чернігова, від весільних Чернівців до високотехнологічної Білої Церкви, від smart-Бородянки до освітнього Миколаєва – кожен проект вмістив багато цікавих ідей і візію нового майбутнього, яку можливо втиліти в життя вже за кілька років спільних зусиль.

Захист стратегій Школи Мерів

“Кардинальний фокус на людину – ось що об’єднує всі представлені сьогодні стратегії” – зазначив під час прес-конференції декан Києво-Могилянської бізнес-школи В’ячеслава Геращенко. – «Вишколений розум працює в стратегіях 3-х поколінь. А підготовлений стратег впорається з будь-якою відповідальністю».

Прес-конференція на школі мерів

Керівник проекту Школа мерів – координатор групи «Відповідальність влади» Громадянської Платформи Нова Країна Руслан Рохов, також поділився першими враженнями від захисту стратегій і своїм баченням «ідеального голови міста»: «Мер сьогодні – це людина, яка розуміє глобальні процеси в світі. Це той, хто знає, як залучити інвестиції та які компетенції дати людському капіталу. Це візіонер, який бачить, розуміє, організовує та надихає».

Руслан Рохов на Школі Мерів

Наприкінці дня учасників чекала приємна частина – всі 13 команд з 12 міст, а саме з: Полтави, Чернігова, Чернівців, Боярки, Білої Церкви, Бородянки, Сум, Житомира, Енергодара, Миколаєва, Кривого Рогу та Черкас, отримали сертифікати, які затвердили успішне проходження Школи мерів.

Вручення сертифікатів на Школі Мерів

«Вже скоро до влади прийдуть нові люди, які будуть готові нести відповідальність за розвиток своїх міст» – з оптимізмом зазначив Руслан Рохов, привітавши перших випускників Школи мерів.

А після церемонії вручення до зустрічі долучився Саша Боровик, радник Міхеїла Саакашвілі і кандидат в мери Одеси. Він презентував «Одеський пакет реформ» і поділився з учасниками найважливішими аспектами інвестування та особливостями залучення іноземних інвестицій в Україну.

Саша Боровик в Школі мерів

Нагадаємо, Школа мерів – спільне творіння 5-ти організацій-партнерів: Громадянської Платформи Нова Країна, Агенції з питань стратегічних комунікацій та розвитку “Спільні зусилля”, Києво-Могилянської Бізнес Школа, Інституту політичної освіти, ГО “Громадська рада “Смарт сіті”. Протягом червня-вересня 2015 року 50 молодих лідерів у складі 13 команд пройшли 8 навчальних модулів, а також практику в Польщі. Фінальним етапом проекту стала розробка та захист стратегій, за підсумками якого команди отримали сертифікати про проходження Школи.

Школа мерів, захист стратегій

Share

Висловіть свою думку

*

Google+