Петиція до Президента: Вимагаємо призначити Генерального прокурора України, який матиме високий рівень довіри у суспільстві!

Share

Україна знаходиться у глибокій політичній кризі – кризі довіри суспільства до всіх інститутів державної влади. Це факт, який підтверджується результатами останнього соціологічного дослідження, проведеного Інститутом Горшеніна в лютому 2016 року. Зокрема, Кабінету міністрів України не довіряють 86% українців, Верховній Раді не довіряють 87%, дії Президента Петра Порошенка не схвалюють 71% українців.

Головною передумовою виникнення кризи стала зневіра українців у законності та справедливості, яку має забезпечувати влада, насамперед – Генеральна прокуратура України. На жаль, принцип “своїм – все, чужим – закон” продовжує переважати над рівністю всіх перед Законом, навіть після Революції Гідності.

За таких умов, яку б кандидатуру Генерального прокурора не вніс одноосібно Президент Петро Порошенко на розгляд до Верховної Ради, рівень довіри до цієї кандидатуру буде не більший, ніж має сам президент і парламентом, який буде її погоджувати.

Призначення нового Генерального прокурора з таким низьким рівнем довіри у суспільстві призведе до ще більшого поглиблення кризи та радикалізації настроїв у суспільстві, що у будь-який момент може спровокувати великі соціальні потрясіння з непрогнозованими наслідками для нашої держави.

Логічним виходом з такої кризи для будь-якої демократичної країни є дострокові вибори. На жаль, Україна сьогодні до виборів не готова. Навіть якщо дострокові вибори відбудуться, то їх результати знову зроблять гроші фінансово-промислових груп, які тотально корумпували владу в Україні, і контролюють засоби масової інформації. Результат може бути ще гіршим від того, що маємо зараз.

Тому, вимагаємо від Президента України Петра Порошенка внести на погодження до Верховної Ради кандидатуру Генерального прокурора, яка буде обрана незалежною конкурсною комісією, до складу якої 2/3 (дві третини) всіх членів будуть висунені від організацій громадянського суспільства, які мають високий рівень довіри у суспільстві. Регламент роботи цієї комісії та критерії конкурсного відбору кандидатів на посаду Генерального прокурора України повинна визначити сама комісія. Перелік організацій громадянського додається.

Призначення незалежного від політичних та оліграхічних груп Генерального прокурора України, який діятиме за принципом рівності всіх перед Законом, є сьогодні єдиним можливим шляхом подолання кризи довіри суспільства до інститутів державної влади в Україні.

Перелік організацій громадянського суспільства:
1. Громадська організація “Центр Протидії Корупції”;
2. Громадський рух “ЧЕСНО”;
3. Громадянська Платформа Нова Країна;
4. Громадська організація “Transparency International Україна”;
5. Представництво “Amnesty International” в Україні;
6. Всеукраїнський “Рух за очищення”

Підписати петицію: https://petition.president.gov.ua/petition/22090

Петиція до Президента

Share

Висловіть свою думку

Google+