Полтавчане будують стратегію міста

Share

Якою має стати Полтава через три чи п’ять років, та що потрібно зробити представникам громадськості, влади та бізнесу, щоб досягти бажаного рівня розвитку? Пошук відповідей на ці питання став головним завданням стратегічної сесії, яку провела команда Нової Країни в Полтаві. Більш ніж п’ятдесят небайдужих громадян різних поколінь і професій долучились до роботи сесії 20 грудня, щоб виробити спільне бачення розвитку міста.

Стратегічна сесія Полтави, 20 грудня, Нова Країна

На початку роботи координатор регіональних програм Громадянської Платформи Нова Країна Олена Горб познайомила учасників з діяльністю організації. Вона розповіла про зародження Візійного проекту «Нова Країна» у лютому 2014-го, принципи та основні напрямки серед яких програма по реформуванню системи держзакупівель та реформа державної служби, а також проект з моніторингу реформ, до якого можуть долучитись активісти з усіх регіонів України.

Стратегічна сесія Полтави, 20 грудня, Нова Країна

Наступні 5 годин учасники сесії працювали в форматі «світового кафе». Кожен мав змогу висловити свої думки та надати пропозиції по п’яти темах – місцеве самоврядування та громадський контроль, інфраструктура та міське середовище; економіка регіону та розвиток підприємництва; Полтава як туристичний бренд; молодіжна політика та освіта.

Під час активної групової дискусії, за кожною з тем вдалося сформувати бачення пріоритетних напрямків розвитку, проаналізувати наявні ресурси та перешкоди. На наступному етапі учасники перейшли до розробки ідей проектів, які б допомогли подолати перешкоди та перетворити Полтаву на місто, в якому вони мріють жити. А потім добровольці, які взяли на себе роль «хранителів» кожної з п’яти тем, коротко підсумували запропоновані ідеї.

Стратегічна сесія Полтави, 20 грудня, Нова Країна

«Найбільш надихаючою була остання презентація на тему «Молодіжна політика та освіта» від Олександра Глазова, студентського мера Полтави, – розповідає модератор зустрічі Олена Горб, – Виявляється, в Полтаві 23 навчальних заклада – технічні, економічні, правничі, аграрні, університет культури і мистецтв, навіть стоматологічна академія. Все це створює величезний потенціал для підготовки кадрів. Натомість, як зазначили представники студентства – роботу випускникам в Полтаві знайти важко. Багато молоді змушено виїжджати до інших міст, а отже Полтава втрачає свій людський потенціал і гальмує у розвитку».

Великою проблемою, на думку Олени Горб, є відсутність адекватної комунікації між громадськістю та владою: «Студентські активісти поки що не змогли знайти підтримку своїм ініціативам. Кажуть, що більшість голосів на виборах забезпечують пенсіонери, тому проблеми студентства місцевих очільників не цікавлять».

Та не все так погано, як здається. Одна з учасниць сесії, презентуючи ідеї з розвитку інфраструктури, поділилась власним досвідом взаємодії з владою. Хоч вона і представляє громадський сектор, дівчині вдалося привернути увагу місцевих органів держуправління до питання енергозбереження та домогтися створення в місті позиції енергоменеджера. Отже, впливати на рішення влади в Полтаві можливо.

Олександр Глазов зазначив, що у відповідь на незацікавленість місцевої влади у співпраці із молоддю, вони з однодумцями вирішили поступово формувати альтернативну силу. Цього року сам Олександр став депутатом місцевої ради і сподівається власними зусиллями сприяти розвитку рідного міста.

Активісти Нової Країни підтримали Олександра та його ідеї і запропонували подальшу співпрацю між ГП НК і полтавською молоддю з метою підготовки стратегічного плану розвитку міста та навчання команди, яка візьметься за його втілення.

Хоча полтавці досить скептично ставляться до здатності власноруч спровокувати серйозні перетворення, в місті все ж є люди, які готові брати відповідальність і втілювати зміни. А тому команда Нової Країни залишила місто з оптимістичним передчуттям.

Незабаром Полтава зміниться на краще – і в авангарді цих процесів будуть представники громадянського суспільства, передусім – молоді.

Share

Висловіть свою думку

*

Google+