Повага як засіб боротьби з корупцією

Share

Проект «Уроки Нової Країни» відкриває нові обрії! Відтепер його учасники знають, як відрізнити щиру повагу від плазування і інтерпретувати різні моделі поведінки. Адже в світі людських почуттів немає лише чорного або білого.

Ольга Зайченко в Уроках Новоъ Краъни, 18 листопада

«Корупція – там, де не прозоро. Прозорість – це довіра та повага»

Ольга Зайченко.

«Повага VS Плазування» – вже другий захід інтерактивного формату Versus в Новій Країні (про перший можна дізнатись тут). Співставлення протилежностей дозволяє розширити уяву, стати «на інший бік» і подивитись на ситуацію очима супротивника.

Знайти свою роль в боротьбі Versus учасникам допомагала досвідчений бізнес-тренер Ольга Зайченко. На її думку, незвичні соціальні ролі дозволяють людині розкрити свій потенціал і навчитись створювати оптимальний сценарій за будь-яких умов.

Учасники Уроків НК, 18 листопада

Зустріч розпочалась з обговорення тези: «Антикорупційні заходи приречені на фіаско, допоки колективна свідомість заражена підміною поваги плазуванням». І вже на цьому етапі учасники усвідомили, наскільки різним є ставлення людей до проблемних питань: хтось сприймає корупцію як загрозу, а хтось – як інструмент вирішення проблем.

Щоб краще розібратись в поняттях поваги і плазування, учасники взяли участь в цікавих командних вправах: вгадували емоції на фотографіях політиків і картинках, та шукали відповіді на певні питання в уривках літературних творів.

Учасники Уроків Нової Країни, 18 листопада

Дуже корисним виявився авторський метод Ольги Зайченко з пошуку антонімів для покращення розумінь меж, в яких під впливом різних перекручень відбувається підміна одного поняття іншим.

Ольга Зайченко, Уроки НК, 18 листопада

Завдяки цій вправі учасники, наприклад, пересвідчились, що достатньо використати виховання, щоб видати зверхність видати за самоповагу. А також дізнались, що головним «маячком» відсутності плазування в атмосфері є легкість.

А наприкінці зустрічі команди намалювали відповідь на питання «Як повага може звільнити від звички плазувати – та у чому тут роль активістів?». І знову тлумачення виявились різними: одна група визначила рівні права та взаємну повагу в якості основи змін, в той час як представники іншої наголосили на необхідності радикальних методів боротьби з плазуванням.

Учасники Уроків Нової Країни, 18 листопада

Підсумовуючи, Ольга Зайченко зазначила: «Вимогливість до себе в балансі з чуттям самоцінності вчить вибачати розбіжність з ідеалом, давати другий шанс як собі, так і іншим – це і є проявом поваги, підкріпленої довірою».

Цікаві думки учасників Versus «Повага VS Плазування»:

«Мода існує не лише на одяг, а і на думки. Зараз тебе зацькують, якщо скажеш, що був в партії регіонів. Забуваємо, що треба поважати людину за її дії, незалежно від партії, релігії, кольору шкіри. Варто об’єднуватися навколо мети. Поки не буде поваги до людини як до особи, нічого не зміниться в суспільстві»

«Якщо самі не поважаємо закон, то жодні методи зверху не дадуть результату»

«Коли еліта показує приклад без корупційної поведінки, то починається процес змін»

«У кожному діє плазування та повага в різній мірі, а джерелом корупції є вплив двох армій на нас – вчених та політиків. Вчені завойовують нас винаходами, без воєн. Політики завойовують силою»

«Шкідливо робити висновки, не знаючи передісторію»

«Повага живиться довірою до себе та іншого»

«Якщо правильно розуміємо цінність, то поважаємо, а не плазуємо»

Share

Висловіть свою думку

*

Google+